Wydarzenie

Mozart meets Zulu

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 sierpnia 2013 (piątek)
godzina:
22:00
miejsce:

Park Oliwski  mapa

adres:
Gdańsk, opata Jacka Rybińskiego
organizator:
Polski Chór Kameralny
bilety:
wstęp wolny

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).Wykonawcy:
MoZuluArt (Zimbabwe)
Ambassade String Quartet (Austria)


Jest to połączenie tradycyjnej muzyka zulu z muzyką klasyczną opartą głównie na kompozycjach Mozarta, stąd nazwa: MoZuluArt. "Próbujemy złączyć owe dwa style muzyczne w sposób, który zapewni przestrzeń dla oryginalnych utworów i stylów, tak, aby nie zlewały się one wzajemnie, by pozostały odrębne oraz autentyczne."

"Muzyka jest i zawsze była elementem jednoczącym w świecie, łączącym ludzi z różną przeszłością, wywodzących się z innych ras, innego pochodzenia etnicznego oraz oczywiście, różnych tradycji. To właśnie dzięki muzyce ludzie poznają i zaczynają rozumieć inne kultury i rozwijają chęć, aby je przyswoić".

Kiedy trzy osoby z Zimbabwe, dorastając na zakurzonych drogach Bulawayo, słuchały muzyki tradycyjnej oraz pop'u tworzonych przez ich lokalnych bohaterów: Ilanga, Lovemore Majaivana, Fanyana Dube, Solomon Skhuza, nie wyobrażały sobie i nigdy nie myślały nawet, że na świecie istnieje coś takiego jak muzyka klasyczna. Później, będąc nastolatkami robiącymi zakupy w dużych sklepach w mieście lub gdy przechodzili obok hotelu, mówili: "tam zawsze da się słyszeć taka śmieszną muzykę, która jest wolna i nudna", wtedy nie wiedzieli jeszcze, że któregoś dnia to właśnie oni będą śpiewać, pisać teksty i przearanżowywać tę muzykę, muzykę, którą niegdyś nazywali "powolną i nudną".

Ambassade String Quartet (Austria) członkowie Vienna Symphony Orchestra:
Christian Nenescu (I skrzypce)
Gerald Wilfinger (II skrzypce)
Michal Buchmann (altówka)
Arne Kircher (wiolonczela)
Święto Zmarłych

3 listopada 2017 (piątek) godz. 21:00

Sopot,
koncerty
bilety 20 zł
koncerty
bilety 25 zł
przedsprzedaż 20 zł
Kup bilet

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
  zamknij

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez