Wiadomości

stat

Muniek Staszczyk z nowym, akustycznym projektem. Koncert w Amberexpo

Chociaż zespół T.Love rok temu zawiesił swoją działalność, Muniek Staszczyk nie pożegnał się ze sceną. Tej jesieni artysta wyruszył w trasę zatytułowaną "Muniek i Przyjaciele", podczas której wykonuje akustyczne wersje swoich przebojów. Nową odsłonę twórczości Muńka można było zobaczyć w czwartkowy wieczór podczas X Forum Młodzi i MiłośćAmberexpo.Forum Młodzi i Miłość to wydarzenie kulturalno-edukacyjne szeroko poruszające tematykę duchowości i wiary, właśnie dlatego koncert Muńka Staszczyka poprzedzony został szczerą rozmową z artystą. Piosenkarz opowiedział o młodości, realizowaniu pasji, wolności, miłości, swoim rozumieniu wiary oraz szczerze odpowiedział na pytania zadawane przez publiczność.

Koncert zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu Imprez i cyklu Planuj Tydzień - czytaj w każdy czwartek.

Po rozmowie przyszła pora na muzyczne zwieńczenie wydarzenia, czyli koncert formacji Muniek i Przyjaciele. Jest to akustyczna odsłona koncertów Zygmunta Staszczyka, podczas której towarzyszą mu gitarzyści Cezariusz Kosman oraz Janek "Jahlove" Pęczak. Chociaż Muniek zapowiadał, że nie jest to z ich strony żaden poważny projekt, a raczej forma luźnego muzykowania w kameralnych okolicznościach, to podczas spotkania w Amberexpo zasugerował, że zdanie w tej sprawie może zmienić. Wspomniał też, że w planach na przyszły rok ma wydanie solowej płyty.

Brzmienie Muńka i Przyjaciół jest znacznie łagodniejsze niż T.Love. Wprawdzie artyści wykonują piosenki z repertuaru zespołu, to jednak w znacznie wolniejszych, "ugrzecznionych" wersjach. Ta spokojna, refleksyjna odsłona Staszczyka dobrze korespondowała z wymową całego spotkania w Amberexpo. Nie bez powodu piosenkarz wybrał też piosenkę "Lucy Phere" na rozpoczęcie swojego występu.

Muniek Staszczyk - 1996

- Czuję się dziwnie, kiedy jesteście tak daleko. To nie jest rock'n'roll, ale wciąż można się pokiwać - zwrócił się Muniek do widzów, czym zachęcił ich do opuszczenia miejsc siedzących i podejścia pod scenę.
Był to dobry ruch, bo choć publiczność w większości stanowiła młodzież, to jednak na początku koncertu wydawała się być nieco onieśmielona. Lata scenicznego doświadczenia Muńka dały o sobie znać i wokalista szybko nakłonił zgromadzonych w Amberexpo młodych ludzi do wspólnej zabawy, śpiewu i entuzjastycznych okrzyków.

Więcej koncertów rockowych w naszym Kalendarzu Imprez


Rozmowa z Muńkiem Staszczykiem na Forum Młodzi i Miłość


W repertuarze Muńka i Przyjaciół znalazło się sporo przebojów dobrze znanych fanom T.Love, takich jak "Banalny", "1996", "IV Liceum", "To wychowanie", "Bóg", "Warszawa", ale też zupełnie nowy utwór "Nowa propaganda" stworzony wspólnie z Kosmanem i Pęczakiem.

Wydaje mi się, że Muniek i Przyjaciele nie jest projektem, który ukoi żal fanów po zawieszeniu działalności T.Love. Staszczykowi zdecydowanie brakuje rock'n'rollowego pazura, a akustyczne aranżacje starych piosenek nie wnoszą do nich nowej jakości. Pozostaje mieć nadzieję, że to faktycznie etap przejściowy i zapowiadany odpoczynek artysty, po którym wróci na scenę z nową energią.

Opinie (22) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24

stycznia

Kazik & Kwartet Proforma Gdańsk, Stary Maneż

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

New York Times: dzieła zrabowane przez nazistów w Muzeum Narodowym w Gdańsku
NYT: o dziełach zrabowanych przez nazistów
Prace dyplomowe studentów ASP do oglądania w Zbrojowni Sztuki
Prace dyplomowe studentów ASP

Kulinaria

Z własnym pojemnikiem na zakupy spożywcze? Kiedy sprzedawca może odmówić
Z własnym pojemnikiem na zakupy
Jemy na mieście: Fresh Gordon - burgery do poprawki
Jemy na mieście: burgery Fresh Gordon

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Opera Leśna to obiekt wybudowany w roku: