Muzyka w sercu, wiosna w głowie - tak rapuje rodzeństwo z Gdańska

"Słońce mi daje po oczach, mój pokój to VIP loża, nie muszę już chodzić w kaloszach, do wyjścia zachęca pogoda". Czy w czasach pandemii dzieci się nudzą? Na pewno nie Lil Seba i Zuzia D, którzy wzięli udział w stworzeniu teledysku "Słowo po słowie", opublikowanym na YouTubie. Przy produkcji pomagali im rodzice - raper Aras Dobrado i Karolina Dąbrowska.8-letnia Zuzia i 13-letni Sebastian to dwoje spośród trójki dzieci Karoliny DąbrowskiejArasa Dobrado, którzy - zafascynowani tym, co robi ich tata - postanowili stworzyć własny utwór. Jak podkreśla dumny ojciec, cała produkcja zamknęła się w ciągu jednego dnia. W stworzeniu teledysku pomogli rodzice. Tata pomógł Zuzi w ułożeniu tekstu, a mama zajęła się obróbką wideo. Efektem jest ponad 2,5-minutowa produkcja, którą możemy obejrzeć na YouTubie, a która jak do tej pory zbiera same pozytywne reakcje widzów.

- Zaczęło wychodzić słońce, a my się nudziliśmy, bo byliśmy na kwarantannie - relacjonuje Sebastian. - Znalazłem bit, namówiłem siostrę i zgodziła się na wspólny kawałek.
- Ja już wcześniej nagrywałem - dodaje. - Mam swój solowy kawałek "Młody gniewny" nagrany pod pseudonimem lil Seba. W domu, gdzie jest tata artysta, nie może być inaczej.
- Nie myślałam, że wyjdzie nam to tak fajnie, bo ja jestem wstydliwa - przyznaje Zuzia. - Bardzo chciałabym dalej nagrywać. Może też coś zaśpiewam, jak mama.

Szymon Lubicki. Młody wokalista z Gdyni śpiewa utwór Billie EilishNie ma czasu na nudę"Muzyka w sercu, wiosna w głowie, we właściwym miejscu słowo po słowie" - tak brzmi refren piosenki, która przykuwa uwagę ciekawym montażem, wpadającym w ucho bitem, a przede wszystkim charyzmą i świetnym scenicznym flow młodych raperów. Jak widać, nawet w czasie restrykcyjnych ograniczeń związanych z pandemią nie trzeba skazywać się na nudę.

- Bardzo lubię szkołę i moje koleżanki, więc jak muszę siedzieć w domu, to mi smutno - mówi Zuzia. - Ale z bratem jest co robić. Nigdy się nie nudzimy. Uwielbiamy planszówki, muzykę.
- Brak towarzystwa robi swoje - potwierdza Sebastian. - Tęsknię za kolegami. Staram się jednak bardzo kreatywnie spędzać czas. Lubię pisać teksty, rapować, ćwiczyć z mamą i czytać. Jest ciężko, ale gdy ma się takich fajnych rodziców, to zawsze jest coś do zrobienia, bo oni zawsze coś wymyślą.

Gabi Borys z The Voice Kids śpiewa o hejcie
Muzyczna rodzinaSkąd u Zuzi i Seby tyle zapału i warsztatu muzycznego? W ich wypadku na pewno przykład idzie z góry, od rodziców, którzy również zajmują się muzyką. Aras Dobrado to pochodzący z Olsztyna MC, tekściarz i konferansjer, który od kilkunastu lat mieszka w Trójmieście. Wydał on kilkanaście albumów, a jego najnowsze utwory są publikowane także na jego kanale na YouTube. W sierpniu pojawił się tam teledysk nagrany i zaśpiewany wraz z żoną Karoliną Dąbrowską, występującą pod pseudonimem Kala Boska. Może więc doczekamy się utworu nagranego wspólnie, całą czwórką lub - jeśli uda się namówić wszystkie dzieci - piątką? Tego życzymy i im, i ich słuchaczom, a tymczasem życzymy sobie i wszystkim tego, o czym rapuje Sebastian w piosence "Słowo po słowie" - czekam aż będzie piękna pogoda, bo od razu zacznie się fajna przygoda!

Quiz Trójmiasto i piosenki. Czy wszystkie utwory brzmią znajomo? Średni wynik 56%

Trójmiasto i piosenki. Czy wszystkie utwory brzmią znajomo?

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane


wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Letnie Brzmienia: Fisz Emade Tworzywo
Letnie Brzmienia: Fisz Emade Tworzywo
muzyka alternatywna
lip 30
piątek, g. 20:00 - 22:00
Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych
Letnie Brzmienia: Paweł Domagała
Letnie Brzmienia: Paweł Domagała
pop
lip 30
piątek, g. 18:00
Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych
Letnie Brzmienia: Baranovski
Letnie Brzmienia: Baranovski
pop
lip 31
sobota, g. 20:00 - 22:00
Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Debiutancka powieść Pawła Huelle to: