• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mystic Festival 2021 odwołany! Judas Priest zagra w przyszłym roku

Jakub Jakubowski
7 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Mystic Festival w 2020 roku został przeniesiony do Gdańska. Niestety, już po raz drugi pandemia spowodowała odwołanie festiwalu. Mystic Festival w 2020 roku został przeniesiony do Gdańska. Niestety, już po raz drugi pandemia spowodowała odwołanie festiwalu.

Tegoroczna edycja Mystic Festival nie odbędzie się. Organizatorzy festiwalu, który miał się odbyć w dniach 2-4 czerwca na terenach Stoczni Gdańskiej, poinformowali, że w obecnych warunkach nie są w stanie zapewnić uczestnikom i artystom pełnego bezpieczeństwa i zmuszeni są przełożyć imprezę na przyszły rok. Zapewnili jednocześnie, że niemal cały program, z koncertem Judas Priest na czele, zostanie utrzymany.Czy myślicie, że koncerty, jakie znamy sprzed pandemii...

Metalowy Mystic Festival został przeniesiony z Krakowa do Gdańska. Pierwsza gdańska edycja miała się odbyć rok temu, ale z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej została odwołana. Teraz już po raz drugi pandemia krzyżuje szyki organizatorom. Na terenie stoczni miało stanąć pięć scen, na których przez trzy dni grać miały wielkie gwiazdy heavy metalu. W sumie line-up liczył około 70 wykonawców, a wśród headlinerów były takie grupy, jak Judas Priest, Mercyful Fate oraz Gojira.

Czytaj także: Open'er się odbędzie. Alter Art pracuje nad formułą

Organizatorzy imprezy liczą, że w przyszłym roku w końcu uda się zorganizować festiwal bez przeszkód i z dodatkowymi atrakcjami, by wynagrodzić fanom nie tylko dwuletnie oczekiwanie, ale też zaufanie, którego dowodem jest zachowanie biletów. Te bowiem będą ważne na przyszłoroczną edycję, która zaplanowana jest również na 2-4 czerwca 2022 roku.

- Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by się udało, ale raz jeszcze prosimy o cierpliwość i zaufanie - musimy przełożyć Mystic Festival na rok 2022 i mamy nadzieję, że wszyscy dotrwamy do tego czasu w dobrym zdrowiu. Epidemiolodzy zapewniają, że dzięki szczepieniom pandemia zostanie do tego czasu w pełni opanowana i będziemy mogli bez przeszkód cieszyć się najlepszą muzyką i doborowym towarzystwem - czytamy w oświadczeniu organizatorów Mystic Festival.
  • Judas Priest potwierdził już swój udział w przyszłorocznej edycji Mystic Festival.
W przyszłorocznej edycji festiwalu swój udział potwierdziła już największa gwiazda, czyli grupa Judas Priest, która zaprezentuje jubileuszowe show celebrujące półwiecze aktywności scenicznej.

- Niemal cały program Mystic Festival 2021 zostanie powtórzony w 2022 roku. Obecnie dogrywamy szczegóły i niebawem będziemy potwierdzać wszystkie interesujące was nazwy. Nowa data festiwalu, czyli 2-4 czerwca, to czwartek, piątek i sobota, ale dodatkowo zapraszamy was 1 czerwca na Warm Up Day, kiedy czekać was będą specjalne koncerty i inne atrakcje. Liczba miejsc na Warm Up Day będzie ściśle ograniczona. Skład i szczegóły podamy niebawem - zachęcają organizatorzy.
Co ważne, posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat. Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie trzeba ich aktualizować.

- Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów. Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 23 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania miejsc. Bilety jednodniowe można upgrade'ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 23 grudnia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day - czytamy w oświadczeniu.
Czytaj także: Szybki test przed meczem czy koncertem? Niektóre kraje już próbują

Ale to niejedyna niespodzianka i nagroda dla najwierniejszych i najbardziej cierpliwych fanów. Każdy, kto zachowa bilet na Mystic Festival z 2020 lub 2021 roku (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego), oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży. Warto wspomnieć, że gdy rok temu odwołany został festiwal, ponad 90 proc. biletów z 2020 roku zostało zachowanych na 2021.

Wydarzenia

Mystic Festival (21 opinii)

(21 opinii)
149 - 519 zł
ciężkie brzmienia, festiwal muzyczny, rock / punk

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdański Archipelag Kultury do 2007 r. nosił nazwę: