Wiadomości

Mystic Festival 2021 odwołany! Judas Priest zagra w przyszłym roku

Mystic Festival w 2020 roku został przeniesiony do Gdańska. Niestety, już po raz drugi pandemia spowodowała odwołanie festiwalu.
Mystic Festival w 2020 roku został przeniesiony do Gdańska. Niestety, już po raz drugi pandemia spowodowała odwołanie festiwalu. fot. materiały prasowe

Tegoroczna edycja Mystic Festival nie odbędzie się. Organizatorzy festiwalu, który miał się odbyć w dniach 2-4 czerwca na terenach Stoczni Gdańskiej, poinformowali, że w obecnych warunkach nie są w stanie zapewnić uczestnikom i artystom pełnego bezpieczeństwa i zmuszeni są przełożyć imprezę na przyszły rok. Zapewnili jednocześnie, że niemal cały program, z koncertem Judas Priest na czele, zostanie utrzymany.Czy myślicie, że koncerty, jakie znamy sprzed pandemii...

Wrócą jeszcze w tym roku 11%
Będą organizowane najwcześniej w przyszłym roku 42%
Wrócą dopiero za kilka lat, gdy zagrożenie koronawirusem zostanie zminimalizowane 18%
Nigdy nie wrócimy do tego, co było przed pandemią 28%
Nie mam zdania 1%
zakończona Łącznie głosów: 290
Metalowy Mystic Festival został przeniesiony z Krakowa do Gdańska. Pierwsza gdańska edycja miała się odbyć rok temu, ale z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej została odwołana. Teraz już po raz drugi pandemia krzyżuje szyki organizatorom. Na terenie stoczni miało stanąć pięć scen, na których przez trzy dni grać miały wielkie gwiazdy heavy metalu. W sumie line-up liczył około 70 wykonawców, a wśród headlinerów były takie grupy, jak Judas Priest, Mercyful Fate oraz Gojira.

Czytaj także: Open'er się odbędzie. Alter Art pracuje nad formułą

Organizatorzy imprezy liczą, że w przyszłym roku w końcu uda się zorganizować festiwal bez przeszkód i z dodatkowymi atrakcjami, by wynagrodzić fanom nie tylko dwuletnie oczekiwanie, ale też zaufanie, którego dowodem jest zachowanie biletów. Te bowiem będą ważne na przyszłoroczną edycję, która zaplanowana jest również na 2-4 czerwca 2022 roku.

- Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by się udało, ale raz jeszcze prosimy o cierpliwość i zaufanie - musimy przełożyć Mystic Festival na rok 2022 i mamy nadzieję, że wszyscy dotrwamy do tego czasu w dobrym zdrowiu. Epidemiolodzy zapewniają, że dzięki szczepieniom pandemia zostanie do tego czasu w pełni opanowana i będziemy mogli bez przeszkód cieszyć się najlepszą muzyką i doborowym towarzystwem - czytamy w oświadczeniu organizatorów Mystic Festival.
W przyszłorocznej edycji festiwalu swój udział potwierdziła już największa gwiazda, czyli grupa Judas Priest, która zaprezentuje jubileuszowe show celebrujące półwiecze aktywności scenicznej.

- Niemal cały program Mystic Festival 2021 zostanie powtórzony w 2022 roku. Obecnie dogrywamy szczegóły i niebawem będziemy potwierdzać wszystkie interesujące was nazwy. Nowa data festiwalu, czyli 2-4 czerwca, to czwartek, piątek i sobota, ale dodatkowo zapraszamy was 1 czerwca na Warm Up Day, kiedy czekać was będą specjalne koncerty i inne atrakcje. Liczba miejsc na Warm Up Day będzie ściśle ograniczona. Skład i szczegóły podamy niebawem - zachęcają organizatorzy.
Co ważne, posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat. Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie trzeba ich aktualizować.

- Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów. Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 23 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania miejsc. Bilety jednodniowe można upgrade'ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 23 grudnia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day - czytamy w oświadczeniu.
Czytaj także: Szybki test przed meczem czy koncertem? Niektóre kraje już próbują

Ale to niejedyna niespodzianka i nagroda dla najwierniejszych i najbardziej cierpliwych fanów. Każdy, kto zachowa bilet na Mystic Festival z 2020 lub 2021 roku (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego), oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży. Warto wspomnieć, że gdy rok temu odwołany został festiwal, ponad 90 proc. biletów z 2020 roku zostało zachowanych na 2021.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

14

czerwca

Restaurant Week Trójmiasto,

26

czerwca

Slow Fest Sopot Sopot, Molo w Sopocie

27

czerwca

Święto Wielkiej Alei Gdańsk, Park Steffensów

Kultura

Jedna z najsłynniejszych oper znowu w Trójmieście. Po premierze "Madamy Butterfly"
"Madama Butterfly" - udana premiera Opery
Wręczono Pomorskie Nagrody Artystyczne za 2020 r.
Pomorskie Nagrody Artystyczne rozdane

Kulinaria

Ceny piwa w trójmiejskich lokalach. Drogo czy w normie?
Ile kosztuje piwo w trójmiejskich lokalach?
Kulinarne koszmary dzieciństwa. Każdy jakieś ma
Kulinarne koszmary dzieciństwa

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Debiutancka powieść Pawła Huelle to: