Wiadomości

stat

Na plaży w Gdyni wylądował samolot

Na gdyńskiej plaży Śródmieście zobacz na mapie Gdyni wylądował o godz. 6 samolot. To element przygotowań do pokazów Aerobaltic, które odbędą się w połowie sierpnia.Wybierasz się na Aerobaltic?

tak

39%

jeszcze nie wiem

28%

nie

33%
Aktualizacja, godz. 12:35. Lądowanie w Gdyni było pierwszym w Polsce lądowaniem cywilnego samolotu na plaży w centrum miasta.

- Piasek jest najtrudniejszym miejscem do lądowania, bo jest nieprzewidywalny. Na szczęście wszystko było świetnie przygotowane i nie było niespodzianek - mówi pilot Kamil Skorupski.
Organizatorzy zdradzili też kolejne szczegóły imprezy.

- Pojawią się samoloty z całego świata. Będzie 12 grup akrobatycznych i oczywiście efektowne samoloty odrzutowe. Swój udział potwierdziła już reprezentacja Jordanii, a także grupa Flying Bulls. Bez wątpienia połączenie pirotechniki, wizualizacji i pokazów lotniczych - mówi Hubert Topoliński z firmy Aeropact.


Dziś organizatorzy ujawnią szczegóły przedsięwzięcia, które rok temu ściągnęło do Gdyni tysiące osób. Poznamy je po południu i wtedy zaktualizujemy ten tekst.

Zobacz relację z pokazów Gdynia Aerobaltic 2017

Wiemy już na pewno, że w piątek 17 sierpnia po południu i wieczorem lotnicy będą pokazywali swoje umiejętności, latając po niebie nad plażą, a pokazy odbywać będą się z wykorzystaniem świateł i efektów pirotechnicznych. Drugiego dnia, w sobotę, loty ponownie będzie można obserwować z plaży, ale od rana sporo będzie działo się także na lotnisku w Babich Dołach.

Jak zapowiadają organizatorzy, od ok. 10 do godz. 17 zgromadzeni na terenie lotniska widzowie będą mogli obserwować moment startu i lądowania, ale także obejrzeć samoloty i porozmawiać z pilotami. W niedzielę 19 sierpnia pokazów nad morzem nie będzie, ale chętni będą mogli udać się na lotnisko w Babich Dołach. Dodatkową atrakcją będą w przyszłym roku demonstracje możliwości maszyn bojowych i prezentacje samolotów militarnych.

Zobacz również: Wojskowe samoloty na niebie Trójmiasta

Pokazy na plaży będą bezpłatne, ale żeby zobaczyć maszyny i pilotów na lotnisku w Babich Dołach, trzeba będzie zapłacić 10 zł.

Jak zdradzają przedstawiciele organizatora, rozmowy z grupami akrobacyjnymi są nadal prowadzone. Wiadomo, że w Gdyni na pewno wystąpi łotewska grupa Baltic Bees. To istniejący od 2008 roku jeden z dwóch cywilnych zespołów akrobacyjnych na Starym Kontynencie, latający na samolotach odrzutowych.

Opinie (201) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22

marca

Jemy Na Stadionie Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

29

marca

Punky Reggae Live 2019 Gdynia, Klub Ucho

29

marca

Muniek i Przyjaciele Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Adam Ferency spotkał się z fanami w Hotelu Haffner
Adam Ferency: jestem urodzonym kłamcą

Kulinaria

Dziewięć restauracji w jednej. Słony Spichlerz otwarty na Wyspie Spichrzów
Słony Spichlerz oficjalnie otwarty
Czy warto zamawiać w restauracji wino domu?
W restauracji warto zamawiać wino domu?

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: spokojny koniec zimy
Planuj tydzień: spokojny koniec zimy

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane