• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nadaj imiona jarmarkowym maskotkom. Zabawa dla czytelników

Magda Mielke
29 listopada 2022, godz. 07:00 
Opinie (40)
Po raz pierwszy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku pojawiły się ożywione dziadki do orzechów - "Państwo Orzechowscy". Maskotki nie mają jeszcze swoich imion.Po raz pierwszy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku pojawiły się ożywione dziadki do orzechów - "Państwo Orzechowscy". Maskotki nie mają jeszcze swoich imion.

W Gdańsku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Po raz pierwszy pojawiły się na nim ożywione dziadki do orzechów - "Państwo Orzechowscy". Maskotki nie mają jeszcze swoich imion. Możecie im je nadać, biorąc udział w naszej zabawie i wygrywając narody. Na propozycje imion czekamy do 1 grudnia do godz. 15.Jarmark Bożonarodzeniowy i inne wydarzenia w grudniu


Czy odwiedziłe(a)ś już Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku trwa w najlepsze. Na 155 stoiskach można kupić przeróżne drobiazgi, upominki, dekoracje, grzane wino i smakołyki z różnych stron świata. Jak co roku z jarmarkowej sceny wybrzmiewają różne rodzaje muzyki, jest też cykl wydarzeń przeznaczony dla najmłodszych.

Nie zabrakło też nowości. Na Targu WęglowymMapka stanął ogromny, świetlny napis "Jarmark". Po raz pierwszy pojawiły się też ożywione dziadki do orzechów - "Państwo Orzechowscy".

Ożywione dziadki do orzechów i podświetlany napis to jarmarkowe nowości. Ożywione dziadki do orzechów i podświetlany napis to jarmarkowe nowości.

Konkurs dla czytelnikówPaństwo Orzechowscy nie mają jeszcze swoich imion. Możecie im je nadać, biorąc udział w naszym konkursie. Na propozycje imion dla maskotek czekamy do 1 grudnia do godz. 15. Spośród nich wybierzemy 10 najciekawszych propozycji, na które będzie można głosować w ankiecie dostępnej od 4 do 6 grudnia.

Na zwycięzcę czeka nagroda: dwa bilety do Wielkiej Fabryki Elfów oraz jarmarkowe gadżety: kubek, magnes i piernik. 10 autorów najlepszych propozycji również otrzyma jarmarkowe pierniczki.

Ile kosztuje grzaniec na jarmarku świątecznym w Gdańsku? Ile kosztuje grzaniec na jarmarku świątecznym w Gdańsku?

Jarmarkowe dziadki do orzechów kontynuacją obyczaju z I RzeczpospolitejJarmarkowe dziadki do orzechów swoimi strojami nawiązują do mundurów gdańskich żołnierzy miejskich z XVIII wieku, odtworzonych przez Stowarzyszenie Garnizon Gdańsk. W czasach przedrozbiorowych miasto utrzymywało stały garnizon miejski. Pośród dzielnych obrońców miasta spotkać było można muszkieterów i grenadierów w granatowo-białych mundurach, artylerzystów w granatowo-czerwono-słomkowych, kawalerzystów w granatowo-słomkowych, załoga Twierdzy Wisłoujście nosiła mundury czerwono-białe.

Pilnowali bram i wałów miasta, pełnili funkcję dzisiejszej straży miejskiej i policji. W roku 1734 bronili przed Rosjanami i Sasami polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego. W 1793 r. walczyli przeciw Prusakom. Wielu gdańszczan ustawiało w swoich ogrodach naturalnej wielkości drewniane figury gdańskich żołnierzy. Jarmarkowe dziadki do orzechów to swoista kontynuacja tego obyczaju z czasów I Rzeczpospolitej.

Jarmarkowe dziadki do orzechów swoimi strojami nawiązują do mundurów gdańskich żołnierzy miejskich z XVIII wieku. Jarmarkowe dziadki do orzechów swoimi strojami nawiązują do mundurów gdańskich żołnierzy miejskich z XVIII wieku.
Stowarzyszenie Garnizon Gdańsk nawiązuje do tych tradycji. Tworzy je grupa osób zakochanych w dawnym Gdańsku i jego kulturze. Prowadzą badania naukowe, tłumaczą teksty historyczne, piszą artykuły popularnonaukowe. Odtwarzają gdańską kuchnię, modę i obyczaje. Współpracują z wieloma gdańskimi instytucjami kultury, tworząc widowiska historyczne, pokazy i prelekcje. Od 2012 r. organizują comiesięczne pokazy Historycznej Zmiany Warty. W 2021 r. za swoją działalność zostali wyróżnieni nagrodą imienia Lecha Bądkowskiego.

Konkurs zakończony

Imiona dla Państwa Orzechowskich
pytanie otwarte

zakończony 01.12

Imiona dla Państwa Orzechowskich

Rozdaliśmy

10 nagród

Szczegóły konkursu

Wymyśl imiona dla Państwa Orzechowskich i wygraj nagrody. Autorów 10 najlepszych propozycji nagrodzimy jarmarkowymi pierniczkami oraz gadżetami trojmiasto.pl. Zwycięzca wyłoniony w ankiecie otrzyma 2 bilety do Wielkiej Fabryki Efów i jarmarkowe gadżety.

Czas trwania konkursu

29.11.2022 g. 07:00 - 1.12.2022 g. 15:30

Nadesłano 393 odpowiedzi

Zwyciezcy

Justyna S., Agnieszka D., Dorota K., Katarzyna L., Dorota W., Dorota K., Anna K., Ania P., Patryk K., Urszula S.

Zobacz nagrodzone odpowiedzi

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (23 opinie)

jarmark

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł (68 opinii)

w plenerze, pokaz

Dubioza Kolektiv

rock / punk

III Bal Równych Szans

bal, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdyński projektant i finalista programu "Project Runway" Patryk Wojciechowski współpracował ze znaną top modelką: