• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nadchodzi Ladies' Jazz Festival Gdynia 2020

Ewa Palińska
20 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Urszula Dudziak zaprasza na festiwal Ladies' Jazz

Dorota Miśkiewicz, Iza Kowalewska, Urszula Dudziak, Hanna Banaszak czy Irka Zapolska - to damy jazzu, które zaprezentują się podczas nadchodzącej edycji Ladies' Jazz Festival Gdynia 2020. Impreza odbędzie się w dniach 20-26 lipca, a koncertów posłuchamy nie tylko na żywo, ale też w sieci.Organizatorzy Ladies' Jazz Festiwalu regularnie przypominają, że nie ma na świecie drugiej takiej imprezy jazzowej, podczas której gwiazdami byłyby wyłącznie panie, i choć impreza przechodzi różne transformacje, tej jednej zasady zamierzają się twardo trzymać.

Tegoroczna edycja odbędzie się we wcześniej zaplanowanym terminie, od 20 do 26 lipca, choć okoliczności zwyczajne nie są. Pandemia wymusiła bowiem na organizatorach zastosowanie szczególnych rozwiązań, zapewniających artystom i publiczności bezpieczeństwo.

Koncerty w Trójmieście


I tak w tym roku, ze względu na COVID-19 i związane z tym niedogodności, liczba miejsc biletowanych jest niezwykle ograniczona i dystrybuowana przez stronę www.ladiesjazz.pl. Specjalnie w tym celu uruchomiony został też adres zgloszenia@ladiesjazz.pl.

Jedną z gwiazd, które wystąpią na żywo dla publiczności Ladies'Jazz, jest Hanna Banaszak. Jedną z gwiazd, które wystąpią na żywo dla publiczności Ladies'Jazz, jest Hanna Banaszak.
Wszystkie koncerty Ladies' Jazz Festival 2020 można będzie odbierać za pośrednictwem internetu. W tym celu organizatorzy polecają subskrybcję okazjonalnego kanału festiwalowego na YouTube. Dodatkowo wszystkie koncerty będą transmitowane na festiwalowym profilu FB Ladies' Jazz. Sobotnie i niedzielne koncerty będą transmitowane również przez WP Pilot (wejście ze strony głównej wp.pl), a niedzielne częściowo również przez Radiową Trójkę.

Zobacz szczegółowy program festiwalu- Wszystkie festiwalowe koncerty odbędą się w Konsulacie Kultury oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni i będą dostępne dla publiczności w liczbie zgodnej z aktualnie obowiązującymi przepisami, a także udostępnione w sieci za pośrednictwem streamingu - mówi Maciej Farski, rzecznik festiwalu. - Jednocześnie informujemy, że udało nam się przełożyć koncert Tanity Tikaram - gwiazda zamiast 25 lipca 2020 wystąpi w przyszłym roku, 31 lipca 2021 r., w Teatrze Muzycznym w Gdyni podczas kolejnej, XVII edycji Festiwalu. Bilety zakupione na koncert artystki 25 lipca 2020 zachowują ważność na jej koncert 31 lipca 2021. Osoby pragnące jednak zwrócić bilet proszone są o kontakt z bileterią, w której dokonały zakupu.
Dla festiwalowej publiczności na żywo wystąpią: Dorota Miśkiewicz, Iza Kowalewska, Urszula Dudziak, Hanna Banaszak, Irka Zapolska oraz finalistki Konkursu Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2020.

Online zobaczymy natomiast: Stacey Kent, Wendy Lands, Candy Dulfer, Eliane Elias i Beth Hart.

Wydarzenia

Ladies' Jazz Festival Gdynia 2020 (2 opinie)

jazz, festiwal muzyczny

Miejsca

Zobacz także

Opinie (7) 2 zablokowane

 • Jazz spoko jest! Nie wiem jak wy, ale gdy pierwszy raz zasłyszałem w radiu utwór "Blue in Green" Milesa Davisa to stwierdziłem, ze to absolutne arcydzieło. Jak dla mnie najlepsze lata dla gatunku to przełom lat 50/60 tych, nowsze albumy jakoś do mnie nie przemawiają, no może z paroma wyjątkami, np. "Diane" Cheta Bakera...

  • 6 2

 • oby to było w środku budynku ...

  a nie na patio ... podczas koncertów hałas jest nie do zniesienia dla okolicznych mieszkańców bloków. Miasto zrobiło nam koszmar i tortury we wlasnych domach!

  • 6 2

 • Monika

  Super! Ladies Jazz Festival to najlepsza impreza w Trójmieście!!! Te koncerty sa naprawdę OK. Cieszę się, że w tym roku rownież się odbędzie! W tym roku w domu, ale za to przy winie - obejrzymy zdecydowanie!!

  • 1 5

 • Tanita Tikaram jako dama JAZZU :-)))))))))))))))))))))))))))))

  • 4 1

 • To niesamowity festiwal, tak pięknie śpiewawają, nie wiem skąd wydobywają się tak piękne głosy, płyną one z ich wnętrza z serca i z duszy, są dla mnie zbawienne, przeżywam w tym czasie swoiste katharsis, zaś po imprezie czuje się jak nowo narodzony. Choć spotkałem się już z negatywnymi opiniami na temat tego festiwalu, - że babski, że bez alkoholu nie da się tego słuchać, że waginami śpiewają, etc... mnie to nie zniechęca, wszystkim gorąco polecam ten festiwal.

  • 1 2

 • A wyobrażacie sobie jakie byłoby wycie gdyby zorganizowano Mans Jazz Festival.

  Ale nie w Gdyni, tylko w okolicznym Newport. Bo bez gazu nie ma jazzu.

  • 2 2

 • bedzie czas

  Gdynskie imprezy sa znakomite i kultowe ale nie w tych czasach W tej chwili kazdy powinen dbac o siebie i swoich bliskich aby nie załapać wirusa Unikac zgromadzeń, budynkow zamknietych gdzie sa skupiska ludzkie Na takie festiwale przyjdzie czas jeszcze kiedyś

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (43 opinie)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (44 opinie)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Amerykanie, wykonawcy popularnego "Sex on fire", którzy dwukrotnie odwiedzili Gdynię to: