Wiadomości

Najchętniej czytane teksty 2013. Ranking serwisów Kultura i Rozrywka

Artykuł o teledysku "Zdrawstwuj Lidl, Zdrawstwuj Biedronka" był jednym z najchętniej czytanych tekstów Serwisu Rozrywka.


Koniec roku to czas rankingów. Oprócz naszych redakcyjnych podsumowań, postanowiliśmy zrobić również miejsce dla was. Oto dziesięć najchętniej czytanych tekstów ubiegłego roku w serwisach Kultura i Rozrywka.Aleksandra Wróbel - bohaterka teledysku "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend.
Aleksandra Wróbel - bohaterka teledysku "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend. mat. prasowe
Rihanna na Open'erze rozczarowała.
Rihanna na Open'erze rozczarowała. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
Wystawa Human Body Exhibition wzbudziła spore kontrowersje.
Wystawa Human Body Exhibition wzbudziła spore kontrowersje. mat. prasowe
Tłum na Lawendowej. Zdjęcie wykonano we wrześniu.
Tłum na Lawendowej. Zdjęcie wykonano we wrześniu. fot. Łukasz Stafiej/Trojmiasto.pl

Najlepiej zapamiętałem/am artykuł o:

Oli Wróbel. 20%
Rihannie. 12%
wystawie Human Body Exhibition. 9%
piosence "Zdrawstwuj Lidl...". 13%
Klubie Bunkier. 7%
koncercie Bon Jovi. 6%
Lawendowej. 8%
Macieju Korwinie. 9%
skradzionych pracach. 4%
like'ach na FB. 12%
zakończona Łącznie głosów: 194
1. Ona tańczy dla mnie w Gdyni. Rozmowa z bohaterką teledysku zespołu Weekend.
Zespół Weekend to niekwestionowany król polskich parkietów zeszłego roku, a gdynianka Aleksandra Wróbel, bohaterka teledysku "Ona tańczy dla mnie" to w pewnym sensie królowa serwisu Rozrywka. - Gdybym wiedziała, że to będzie taki hit, chyba bym uciekła - przyznała w wywiadzie z nami sama zainteresowana. Co na to internauci? Cóż, opinie były skrajne, a najlepiej chyba je podsumował Tom pisząc: "Z disco-polo jest jak z Biedronką, ogólnie nią gardzimy, a i tak każdy w niej kupuje. Większość tego słucha i się przy tym bawi". W naszej ankiecie 61 proc. przyznało, że piosenka się podoba lub że dobrze się przy niej tańczy. 33 proc. zaznaczyło odpowiedź: kompletne dno.

2. Rozczarowujący koncert Rihanny w Gdyni.
"Rihanna zakpiła ze swoich fanów. Koncert miał godzinne opóźnienie, a większość piosenek zaśpiewała z playbacku" - napisał w relacji nasz dziennikarz. Podobnie zdanie o występie miało 79 procent ankietowanych, którzy zaznaczyli odpowiedź: "koncert mnie bardzo rozczarował". "Koncert fatalny. Pod sceną klimat jak na emeryckim dancingu. Spóźnienie uzasadnione - przecież trzeba było playlistę na playbacki ułożyć" - podsumował internauta mk.

3. Wypreparowane ludzke zwłoki na wystawie w Gdańsku.
Ogromne kontrowersje wzbudziła wystawa Human Body Exhibition, na której były prezentowane ludzkie zwłoki zakonserwowane metodą plastynacji. Mecenas Donat Paliszewski mówił o bezczeszczeniu zwłok i konieczności wytoczenia procesu organizatorom. Około 60 proc. naszych ankietowanych jednak deklarowało chęć zobaczenia tej wystawy, a alamakota napisała: "Byłam i widziałam tą wystawę. Uważam, że jest pouczająca. Nikt nikogo na siłę nie zmusza do oglądania. Szkoda tylko, że bilety są dosyć drogie".

4. Zdrawstwuj Lidl, zdrawstwuj Biedronka. Rosyjska piosenka podbija polski Internet.

Niemieckie, angielskie czy amerykańskie sklepy zawsze budziły u Polaków wiele emocji z racji obfitości, która długo dla nas była niedostępna. Jak się okazuje, rodzime galerie handlowe mogą przyciągać zagranicznych kupujących. Chodzi oczywiście o mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego, którzy przyjeżdżają do nas z powodu niskich cen. Napisał o tym piosenkę zespół Parovoz. "Należy się cieszyć, że przyjeżdzają do nas na zakupy. Napędzają tutejszą gospodarkę" - pisał Rafał, a internauci kliknęli 375 ikonkę "kciuk w górę", choć raczej nie o gospodarkę tu chodzi, a o handel.

5. Bunkier - nowy klub w poniemieckim bunkrze.
Teksty o klubach i restauracjach są niezwykle chętnie czytane i komentowane przez użytkowników Trojmiasto.pl. Zdecydowanym liderem w tej konkurencji był klub Bunkier, który wzbudził najwięcej emocji (i kliknięć). "Polecam wszystkim zobaczyć to miejsce choć raz. Niesamowite pomysły aranżacji wnętrza. Spuszczanie wody w pisuarze po dotknięciu ponętnej piersi jeszcze bardziej poprawia humor" - napisał Rumpel. Czy ma rację? Sprawdźcie sami.

6. Bon Jovi - rockowe show na wyjątkowej scenie.
"Rozmach, wyjątkowa scena oraz duma rockmanów, którzy mimo upływu lat wciąż są w świetnej muzycznej formie. Nie zabrakło też wzruszających momentów, jak oświadczyny fanów w świetle reflektorów" - pisaliśmy po koncercie na PGE Arenie. 66 proc. ankietowanych stwierdziło, że koncert był genialny. "Kapitalna atmosfera, jedyne co jak dla mnie słabe, to nagłośnienie. Dudniło, przez co zniekształcony został dźwięk" - napisał bon joviii.

7. Nocne życie w Gdańsku. Rewolucja zaczęła się na Lawendowej.

Paweł Adamowicz (i nie on jeden) we wrześniu (a ciepły był to wrzesień) zachwycił się widokiem, jaki zastał na ul. Lawendowej, między trzema klubami: Lamusem, Pułapką i Lawendową 8. Co to był za widok? Kilkadziesiąt, w porywach do kilkuset osób kulturalnie bawiących się na ulicy do późnych godzin nocnych: przy stolikach, na krawężnikach albo nawet na stojąco. Pod artykułem od razu wybuchła dyskusja na temat tzw. życia nocnego na Starym i Głównym Mieście, któremu sprzeciwiają się mieszkańcy tamtejszych kamienic. W dyskusję włączył się internauta g@llux, który wprawdzie sam nie był, ale napisał: "Na otwarciu Pułapki był mój znajomy, impreza trwała do rana. A wy smutasy, którym wszystko przeszkadza, macie swoje kapliczki zwane galeriami handlowymi. Wszystko jest dla ludzi, tylko bez tłuczenia szkła i ryków nad ranem".

8. Zmarł Maciej Korwin, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
Wśród tematów lżejszych mamy także w zestawieniu jeden temat najwyższej wagi. Śmierć Macieja Korwina była ogromnym zaskoczeniem, dyrektor Teatru Muzycznego miał zaledwie 59 lat. Od 1995 Teatr im. Danuty Baduszkowej pod jego rządami rozwinął skrzydła i może się pochwalić wieloma świetnymi realizacjami, zarówno artystycznymi, jak i infrastrukturalnymi (rozbudowa gmachu). Jeden z internautów ładnie zacytował Paulo Coehlo: "Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej".

9. Gorzki sukces gdańskiego grafika w Meksyku. "Skradzione" prace szeroko komentowane.
Meksykańska artystka Patricia Mors stała się gwiazdą mediów po tym, jak przygotowała wystawę prac trójmiejskiego grafika Jarka Kubickiego i pokazała je jako swoje. - Nie wiem, na co ta pani liczyła w dobie internetu - mówił na gorąco trójmiejski artysta i faktycznie, trudno odnaleźć sens w jej sposobie myślenia. Celnie skomentowała to niejaka babka N.: " Indywiduów to jest zatrzęsienie. Gorzej z indywidualnościami".

10. Za 10 tysięcy like'ów zrobię dla ciebie...

"Jeśli do 11/10 uzbieramy 10 tysięcy like'ów, nasza menadżerka stanie z nami w weekend na barze w szpilkach i bikini. Pomóżcie!" - takie ogłoszenie pojawiło się pod zdjęciem na fanpage'u klubu Mewa Towarzyska. Udało się i Rita Aniołowska musiała spełnić warunki zakładu. Tekst wzbudził mieszane uczucia - jedni byli oburzeni, inni apelowali o spokój i wyluzowanie. Największy dystans zaś zachował arnold boczek, który napisał: "za pięć lajków walnę dziś browca, łapki w górę!". I pewnie wypił, bo zebrał 201 podniesionych kciuków.

Opinie (26) 1 zablokowana

 • (3)

  nr 1 to dowód że społeczeństwo idiocieje.

  • 68 7

  • raczej ze trojmiasto zarabiac chce na tym zidioceniu (1)

   inaczej by nie dolowali tak poziomem tekstow.

   • 4 0

   • tyż prawda

    • 4 0

  • nr 7 z kolei, że urzędniczym trybem to można coś zrobić jedynie na papierze.

   • 0 0

 • Polacy nie sią zbytnio inteligentni skoro (2)

  skoro podniecają się wywiadem z panią występującą w teledysku zespołu Weekend lub podniecają się otwarciem hipsterskich knajp na lawendowej gdzie za piwo płacisz 10 zł.

  • 43 9

  • to polityka portalu trojmiasto

   urabia czytelnikow przez lata zeby lykali coraz wieksze stolce ale to ma swoj cel. zarobek na reklamach. Tak wiec odpowiedzialnosc za oglupianie nalezy do kierownika tego portaliku. a ci co robia wywiady z takimi ludzmi to ludzie bez gustu co wszystko zrobia dla kasy.

   • 6 1

  • pewnie

   pijesz piwo tylko ok 7 rano w ostatnim przedziale skm, bo kosztuje Cie to tylko niecałe 3 zł.

   ciekawe w takim razie jakie knajpy Twoim zdaniem są takie dobre (bo nie hipsterskie i piwo na pewno kosztuje tam mniej, niż 10 zł).

   W Polsce każdy, kto nie wygląda jak z metra cięty burak jest z autoamtu uważany za hipstera:)

   • 1 0

 • za 10 tysięcy like'ów zrobię dla Ciebie... (2)

  ...czekam na propozycję :D

  • 11 1

  • torcik na klacie:P

   • 6 1

  • cale szczescie ze ludzie nie dali sie zlapac na ten glupi temat i idiotyczna promocje loklalu

   tylko boczek musial miec niezlego kaca ;)

   • 5 0

 • g@llux i art.nr 7 (2)

  chciałbym tego kolesia poznac.... czytam czesto trojmiasto.pl i kolo zna sie na wszystkim , zna się na wydarzeniach kulturalnych , zna się na budownictwie , na prawie, muzyce , sporcie , medycynie, podatkach , kulinariach , rowerach , prądzie , ruchu drogowym ... i na całej reszczie spraw o których przez swoj brak kompetencji do komentowania zapomniałem... gallux sprostuj to proszę ;)

  ps.skad Ty masz na to wszystko czas ? ;p

  • 29 2

  • po prostu zyje

   a nie nie biegam jak szczur w wyscigu dla moznowladcow.
   Galanteria luxusowa (gallux) jakbys sie pytala w czym chodze. Ale o tym nie bedzie w tak wygladamy -ulice trojmiasta

   • 3 4

  • poprostu lłazi ubrany w kasy i nakrętki

   gallux- omnibus, żyje ale w internecie

   • 4 1

 • teksty takich miernych dziennikarzyn (4)

  świadczą niestety o nieskim poziomie tego przesłodzonego portalu.

  • 28 4

  • ten zarośnięty koleś jest żałosny, (2)

   a jego - niestety liczne - pseudoartykuły są najgorsze na tym portalu.

   • 10 0

   • ktos go zatrudnil (jak i paru innych tutaj) - pomysl dlaczego

    • 4 0

   • Redaktor Borys realizuje tu własne wizji i z dziennikarstwem, jako takim, nie ma to nic wspólnego..

    • 2 1

  • to nie czytaj

   a nie rób kupy

   • 1 5

 • a dziennikarze nadal swoje

  Zero jakiegokolwiek uzasadnienia, ale klepia swoja papke. Rihanna z playbacku nie śpiewała, miała jakieś chlorkowe ozdobniki, co jest normalne na takich koncertach. Proponuje zweryfikować swoje artykuły na youtubie chociażby. Nie jestem jej wielkim fanem, ale miałem "za darmo" to poszedłem. Nie było zle, potanczylo sie troche

  • 8 3

 • a któż to tak promuje ul. Lawendową?

  i dlaczego? Bywam często na mieście w sobotnie/piątkowe wieczory i jakoś nie dostrzegłem tego "fenomenu"
  Jakieś promowanie byle spelun na siłę?
  Nigdy nie widziałem tam "tłumów", do knajpki zajrzałem, ale miejsce wydało mi się zbyt banalne, aby spędzić tam więcej czasu.

  • 18 5

 • bogaca sie na Waszej glupocie

  pasa sie na kasie z reklam. A wiecej odslon to wiecej kasy dla pana prezesa i dla pani prezes (po co wiec wartosciowa zawartosc i merytoryczne teksty?).
  Patologia wyniesiona na wyzyny i oswietlana przez flesze. Taka jest prawda. Nie wazne ze potem ludzie sadza ze tak wyglada zycie jak opisuja na tym portalu.

  Gratulacje panie Kaczorowski Gratulacje pani Bomba

  • 6 0

 • Wstawcie info o śmierci W.Kilara

  I będzie pierwsze miejsce

  • 4 2

 • Augmented reality czy rzeczywistość rozszerzona...

  Określenie 3D w kontekście trojmiasta.pl nabiera zupełnie nowego znaczenia... nazwał bym to Tójmiastem Rozszerzonym. 1D to ta rzeczywistość cielesno-fizyczno-sensoryczna, 2D to ta wirtualna (ale jednak istniejąca) a 3D to mozaika zupełnie nic nie mających wspólnego z rzeczywistością 1D ani 2D bajeczek i głupotek publikowana na portalu trojmiasto w celu zebrania od sponsorów odpowiednich pieniędzy za wyświetlanie reklam.

  • 3 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

04

grudnia

04

grudnia

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Kultura

Kulinaria

Jedzenie do domu: testujemy słoiki z restauracji
Jedzenie do domu: testujemy słoiki

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  GAK świętował w 2017 r. swoje: