• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Najlepszy TikToker w Polsce jest z Trójmiasta. Kilka twarzy Damiana Tkaczuka

Mateusz Groen
26 czerwca 2022, godz. 11:00 
Opinie (164)
Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta, którego na TikToku śledzi ponad milion osób. Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta, którego na TikToku śledzi ponad milion osób.

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród młodzieży. Aplikacja kreuje nowe pokolenie influencerów, którzy swoje treści kierują głównie do pokolenia Z. Na TikToku jest wielu ciekawych twórców z lokalnych stron, którzy dostarczają swoim fanom najróżniejszej rozrywki. Jednym z nich jest Damian Tkaczuk. Jego zabawne kreacje bawią ludzi w całym kraju, a niedawno również gości Polsatu podczas Sopot Festiwalu. Kim jest Damian Tkaczuk i co go wyróżnia?TikTokerzy z Trójmiasta. Doktor Pipa rozwiąże każdy problemCzy starasz się być na bieżąco z nowymi mediami?

TikTok rozwija się prężnie i zdobywa coraz więcej fanów, również w starszej grupie wiekowej. Fenomenem aplikacji są krótkie filmy o różnej, głównie komediowej i muzycznej treści. Aplikację szczególnie docenia młode pokolenie, które bacznie obserwuje nowe trendy.

TikTok wpływa również na rozwój młodzieżowego języka. To właśnie na nim narodziły się takie nowe słowa, jak: pick me boy (natrętny chłopak), pick me girl, glow up (używane, by podkreślić, że się wyładniało), cheugy (coś przestarzałego, niemodnego) czy POV (point of view z ang. punkt widzenia), które młodzież przenosi do codziennej komunikacji z rówieśnikami.

"POV", czyli punkt widzenia Damiana na TikTokaJednym z najpopularniejszych twórców w kraju na TikToku jest Damian Tkaczuk. Prywatnie magister finansów i rachunkowości, które ukończył na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Gdańsku, zaś w świecie mediów, szczególnie na TikToku, znany m.in. jako "Pracownik Zary", "Pick Me Girl" czy "Chłopak z randki z Tindera". Damian ma już blisko milion obserwujących w aplikacji i plasuje się w TOP 100 najpopularniejszych TikTokerów w Polsce, a jego filmy zdobyły już łącznie 56,3 mln polubień na platformie .

Czytaj też: Młodzi do boomerów. Dajmy ludziom słuchać muzyki, która im się podoba

- Od ok. 2,5 roku codziennie publikuje treści na TikToku. Z początku aplikacja była odskocznią od pracy na etacie. Niespodziewanie wszystko tak się rozwinęło, że TikTok stał się całym moim życiem. Staram się, by historie, które opowiadam, były jak najbardziej prawdziwe. Dlatego inspiracją dla mnie jest wszystko, co mnie otacza. Wizyta u mechanika, dentysty czy zwykły spacer po galerii może okazać się doskonałą historią do przedstawienia na platformie. Myślę, że jeden patent dla wszystkich nie istnieje. Każdy twórca musi znaleźć dla siebie ten swój unikatowy styl, który w połączeniu z systematycznością i konsekwencją w działaniu stopniowo, krok po kroku doprowadzi na szczyt - mówi Damian Tkaczuk.
@damian_tkaczuk

Kto czeka na wyprzedaże?

Vogue (Edit) - Madonna


Damian publikuje treści codziennie, a to, co go wyróżnia, to wszechstronność i oryginalność. Najczęściej twórcy z TikToka wybijają się tylko z jedną kreacją, którą udaje im się "sprzedać" szerszej grupie, i na jej fali dodają kolejne filmiki. Damianowi udało się to aż z kilkoma postaciami: wciela się w rolę m.in. agresywnego "dresa" Patryka, dziewczyny, której mocno zależy na uwadze chłopaków - Pick me Girl, piłkarza zapatrzonego w swój sport. Wciela się także w różnego rodzaju randkowiczów z Tindera. Jednak najpopularniejszymi filmami Damiana są te, w których odgrywa rolę pracownika Zary, za którą otrzymał nagrodę Influencers Live Awards i tytuł twórcy roku w kategorii TikTok.

- Nominowanych było wielu wspaniałych twórców, dlatego byłem zaskoczony, a zarazem niezwykle wdzięczny, że nagroda trafiła w moje ręce. Muszę przyznać, że ten rok jest przełomowy. TikTok otwiera wiele drzwi i obraca życie o 180 stopni. Jestem niezwykłym szczęściarzem, że mogę być tak dużą częścią tej platformy. TikTok to dla mnie możliwość ciągłego rozwoju poprzez udoskonalanie wielu umiejętności. Należy do nich m.in. pisanie scenariuszy, kreowanie pomysłów i postaci, operowanie kamerą czy nawet montaż i cała postprodukcja filmu. Myślę, że ta platforma jest dla mnie wymarzonym miejscem, w którym nie tylko się spełniam, można powiedzieć, zawodowo, ale również dostarczam ludziom rozrywkę. Często sprawiając im uśmiech na twarzy - a to jest w tym wszystkim najpiękniejsze - mówi Damian Tkaczuk.
 • Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta.
 • Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta.
 • Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta.
 • Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta.
 • Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta.
 • Damian Tkaczuk, twórca internetowy z Trójmiasta.

TikToker, który poprowadził Sopot FestiwalTikTok przeżywa swój czas największej popularności i coraz więcej marek dostrzega jego potencjał marketingowy, przez co wykorzystuje popularnych na aplikacji twórców do różnorodnych współprac. Szybko DNA TikToka zrozumiały takie marki, jak: Zalando, McDonald's, ale też lokalne firmy, jak Ziaja i LPP.

Damian Tkaczuk podczas Sopot festiwalu 2022. Damian Tkaczuk podczas Sopot festiwalu 2022.
Podczas ostatniego Sopot Festiwalu, również Polsat uznał, że platforma jest znakomitym rozwiązaniem, by trafić z tzw. festiwalowym backstage do szerszej publiki. W roli prowadzącego w tym roku zobaczyć mogliśmy właśnie Damiana Tkaczuka, który wraz z Klaudią Halejcio prowadził transmisje i rozmawiał z gwiazdami na TikToku stacji.

- To był niesamowity czas. Dzięki TikTokowi miałem przyjemność dołączyć do grona prowadzących Polsat Superhit Festiwal. Wraz z Klaudią Halejcio przejęliśmy social media Polsatu i relacjonowaliśmy również na żywo backstage festiwalu. Podczas internetowego live byliśmy odpowiedzialni za rozmowy na czerwonym dywanie, na którym tuż przed rozpoczęciem festiwalu pojawiały się gwiazdy. To zupełnie nowe doświadczenie w moim życiu, jednak muszę przyznać, że niesamowicie mi się spodobało i mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję, by je powtórzyć - mówi Damian.
Czytaj też: Festiwalowy sezon w Operze Leśnej rozpoczęty. Pierwszy dzień pełen gwiazd

@damian_tkaczuk

Jesteśmy nominowani w kategorii TikTok roku ️ Możesz oddać na mnie swój głos li ñk na profilu / sceny jak nie wytrzymujemy ze śmiechu są przypięte na i g

Jeżyk! - OKI

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (164)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

762. Jarmark św. Dominika

jarmark

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Imprezowa ulica, w bliskim sąsiedztwie klubu B90, na której tętni nocne życie, skupiająca przedsięwziecia artystyczne, muzyczne, a także rekreacyjne nazywa się: