• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najpopularniejsi artyści z Trójmiasta: to ich słuchała młodzież w 2022 roku

Mateusz Groen
29 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (47)
Najnowszy artykuł na ten temat TOP10 recenzji filmowych w 2022 roku
Młoda scena rapu podbiła rok 2022 Młoda scena rapu podbiła rok 2022

Zamiłowania muzyczne młodzieży często są rozbieżne preferencjami nieco starszych słuchaczy. Mimo że w czołówce najchętniej słuchanych artystów w kraju są Sanah i Dawid Podsiadło, którzy tworzą muzykę dość uniwersalną, tak współczesny rap, który reprezentują m.in. Mata i White 2115, w dalszym ciągu wysoko plasuje się na listach przebojów. A jakie utwory twórców z Trójmiasta rządziły na listach przebojów w tym roku? Młodzi będą je znać.Najbliższe koncerty w Trójmieście


Najczęściej słucham muzyki...

W grudniu aplikacja muzyczna Spotify tworzy podsumowanie roku, czyli robi zestawienie wyborów muzycznych użytkowników. Okazało się, że w tym roku w gronie najchętniej słuchanych artystów znalazło się kilka nazwisk związanych z Trójmiastem.

Najsłynniejszymi piosenkami w kraju w roku 2022 były w kolejności: "Lawenda" od kolektywu SB Maffija (White 2115, Białas, Kinny Zimmer, Bedoes 2115, Pedro); "Złote Tarasy" Mr. Polska i Abel De Jong; "Jetlag" od Malika Montany, DaChoyce i SRNO; "Ostatnia nadzieja" Sanah i Dawida Podsiadły oraz "Szafir" od Maty.

Za to wśród najpopularniejszych artystów słuchanych w kraju są: White 2115, Sanah, Mata, SB Maffija, Oki, Young Igi, Bedoes 2115, Malik Montana, Żabson i Kukon.

Żabson & Young Igi - Icey:

Wielka batalia fanów rapu od lat trwa. Wielu słuchaczy "klasyków" nie potrafi zdzierżyć nowego brzmienia rapowych numerów, które ich zdaniem mało mają wspólnego z lubianym przez nich gatunkiem. Mimo że fani pionierów rapu i hip-hopu w Polsce grzmią, tak statystyki platform streamingowych informują jasno, że młoda fala rapu to jeden z najważniejszych gatunków ostatnich lat.

Przykładem tego jest piosenka "Icey", która jest najpopularniejszym utworem z płyty "Amfibena" Young Igiego i Żabsona" wydanej w tym roku. Utwór zdobył blisko 10 mln wyświetleń. Rok 2022 był dla Igora z Gdyni bardzo owocny i po dobrej passie solowego albumu oraz trasie koncertowej z formacją OIO raper w 2022 roku podjął się współpracy z Żabsonem, Rusinem, a także nagrał solowy album "Notatki z marginesu". W tym roku Igor uplasował się na szóstym miejscu najchętniej słuchanych artystów w kraju.

Young Igi wydoroślał. O tej płycie będzie głośno Young Igi wydoroślał. O tej płycie będzie głośno

Kizo ft. Wac Toja - LOT:

Kizo to jeden z bardziej kontrowersyjnych trójmiejskiej raperów, jacy w ostatnich latach pojawili się na lokalnej scenie i o których zrobiło się głośno w kraju. Promowane w jego utworach podejście do życia, oparte o imprezy, narkotyki i kobiety, przypadło do gustu młodym ludziom. Sam Kizo to 28-letni Patryk Woziński, który swoją muzykę przeniósł na poziom biznesowy. Kizo stworzył również własną linię ubrań "MTS", markę produktów spożywczych, a od niedawna również serial "Moda i sukces", który pokazuje jego życie.

Muzyka, którą tworzy, to piosenki w stylu reggaetonowych "bangerów". Utwory Kizo osiągają od kilku do kilkudziesięciu milionów odtworzeń na platformach stremingowych, jak YouTube czy Spotify. Mimo że w 2022 roku Kizo podzielił się z fanami kilkoma również słynnymi utworami, to "Lot" stał się jednym z bardziej popularnych, a teledysk nagrany do niego w ciepłych krajach zdobył 22 miliony wyświetleń na platformie YouTube.

Tego jeszcze nie było. Kizo stworzył serial o... sobie Tego jeszcze nie było. Kizo stworzył serial o... sobie

Ronnie Ferrari - Origami ft. korweta:

Kolejnym utworem w nowej tematyce rapu jest "Origami" nagrane przez Ronni'ego Ferrari. Hubert Kacperski, znany pod pseudonimem Ronnie Ferrari, to popularny artysta pochodzący z Włocławka, który od blisko trzech lat mieszka w Trójmieście.

Wokalista znany jest z piosenki "Ona by tak chciała" i to ona dała mu dużą popularność. W grudniu ubiegłego roku dodał piosenkę "Origami", która zdobyła popularność w 2022 roku. Utwór zdobył ponad 32 miliony wyświetleń na platformie YouTube i 23 miliony na Spotify.

Agnieszka Chylińska - Kiedyś do Ciebie wrócę:

Agnieszka Chylińska po rozpadzie popularnego w latach 90. zespołu O.N.A. dała się poznać z różnych muzycznych stron. Pochodząca z Gdańska piosenkarka, nawiązując do rockowych korzeni, wydała płytę "Winna", następnie popowo-elektroniczny album "Modern Rocking", powstały również płyty "Forever Child" i "Pink Punk", które nie zdobyły takiej popularności jak poprzednie materiały.

Chylińska powróciła w 2022 roku z nowym albumem "Never ending sorry", który szybko stał się popularnym materiałem słuchanym przez ludzi w różnym wieku. Pochodzący z nowej płyty utwór "Kiedyś do Ciebie wrócę" szczególnie spodobał się słuchaczom.

Nie ma za co przepraszać. Zadziwiająco dobra płyta Chylińskiej Nie ma za co przepraszać. Zadziwiająco dobra płyta Chylińskiej

Wiktor Dyduła - Koło Fortuny:

Wiktor Dyduła ma 25 lat i kaszubskie pochodzenie. Pochodzi z niewielkiej miejscowości Przywidz w województwie pomorskim, ale przez dłuższy czas pracował w Trójmieście m.in. w sopockim Sheratonie. Wokalista dał się poznać rok temu za sprawą świetnych występów w "The Voice of Poland". Już od samego początku podbił serca widzów, kiedy to na etapie przesłuchań w ciemno zaśpiewał singiel z repertuaru Harry'ego Stylesa.

Jego wydany na początku kwietnia tego roku utwór "Koło fortuny", to pierwszy utwór po programie i jak widać po blisko 4 milionach odsłon na Spotify, spodobał się fanom muzyki pop.

Dr. SWAG - Niech chwila trwa:

Wśród słuchanych w tym roku artystów znalazł się Szymon Konkel, szerzej znany jako Dr. SWAG pochodzący z Żukowa. Zajmuje się produkcją muzyczną wielu gatunków: od disco polo, hip hop, trap, a nawet reggaeton.

Dr. Swag szturmem zdobywa internet prostymi rytmami. Jego utwory mają kilkadziesiąt milionów wyświetleń w serwisie YouTube oraz Spotify. Jedynie w tym miesiącu jego piosenki odtwarzało ponad 248 tysięcy słuchaczy.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (37 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

KIDS Station - Concert & Fun / Edycja Świąteczna (10 opinii)

96 - 198 zł
Kup bilet
muzyka filmowa, warsztaty, kiermasz, gry

OMD (4 opinie)

200 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywa się największy festiwal piwa organizowany w Trójmieście?