• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego w Galerii Metropolia

7 grudnia 2022 
Hitem wystawy jest wykonany z 900 tys. klocków Batmobil. Hitem wystawy jest wykonany z 900 tys. klocków Batmobil.

7-metrowa rekonstrukcja Batmobila, zamek Hogwartu, gdańskie zabytki czy najsłynniejszy londyński most Tower Bridge to tylko niektóre z konstrukcji, jakie można zobaczyć na największej w Europie wystawie budowli z klocków Lego© w Galerii MetropoliaMapka. Będzie je można zobaczyć już od 17 grudnia.Trwa gorący okres przedświąteczny. Dla wielu osób to czas planowania, zakupów, realizacji marzeń, ale też namysłu nad tym, jak i czym obdarować najbliższe osoby. Najbardziej na prezenty czekają rzecz jasna najmłodsi, w listach do św. Mikołaja wskazując, co chcieliby znaleźć pod choinką. I tu nieocenioną inspiracją może być wystawa budowli z klocków Lego©, której otwarcie zaplanowano na sobotę, 17 grudnia.

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa


- To największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego© - mówi Krzysztof Piekarski, dyrektor Galerii Metropolia. - Na 1000 m kw. zgromadziliśmy 80 makiet zbudowanych z ponad 5 mln klocków. Wśród nich są oczywiście całkowicie nowe i premierowe modele. Hitem wystawy jest spektakularna 7- metrowa rekonstrukcja pojazdu Batmana. Ponadto zbudowanemu z 900 tys. klocków Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana.
Ale to nie wszystko.

 • Jedna z większych makiet na wystawie to model zamku Hogwart z Harry'ego Pottera.
 • Coś dla siebie znajdą też fani Minecrafta.
 • Wśród makiet nie brakuje popularnych postaci z filmów i bajek. Na zdjęciu bohater z filmu Maska.

Fanów Harry'ego Pottera z pewnością zachwyci ogromny zamek Hogwartu, a więc Szkoły Magii i Czarodziejstwa kształcącej młodych czarodziejów. Uwagę przykuwają w nim szczególnie okazałe 2-metrowe wieże, pełne nieopisanej magii i cudów.

Są też makiety nawiązujące do Trójmiasta. Jedną z atrakcji są gdańskie zabytki: Żuraw i Długi Targ. Ten pierwszy to zabytkowy pochodzący z XV wieku i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. Z kolei Długi Targ to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Gdańska, główny trakt spacerowy, przy którym wznoszą się najważniejsze budowle Gdańska: Ratusz, fontanna Neptuna, Dwór Artusa czy kamienie o charakterystycznych wąskich fasadach.

- Każdy z tych obiektów został z detalami odtworzony z klocków Lego© z najwyższą starannością - zapewnia Krzysztof Piekarski.
 • Obraz "namalowany" klockami? Czemu nie! Na zdjęciu Mona Lisa z klocków Lego.
 • Wystawę będzie można zobaczyć od soboty, 17 grudnia.
 • Łącznie wszystkie makiety na wystawie w Galerii Metropolia pochłonęły 5 mln klocków.

Wśród pozostałych makiet z klocków Lego© znajdują się m.in.:

 • Stocznia Corellia - makieta przedstawia fragment stoczni na planecie Corellia z filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Tam powstał Imperial Star Destroyer. Model pokazuje produkcję mniejszych silników i generatorów tarcz deflektora.
 • Świat bajek Disney'a - modele inspirowane najpopularniejszymi bohaterami bajek i filmów Disney'a.
 • Parowiec Mark Twain - parowiec Mark Twain był dumą floty Missisipi. Pływał w czasach gorączki złota, która przyczyniała się do zasiedlania nowych terenów Ameryki Północnej.
 • World Trade Center - bliźniacze wieże stanowiły główną część Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku. Przez dwa lata od ukończenia były najwyższymi budynkami na świecie. Każda wieża liczyła 110 pięter.
 • Tower Bridge w Londynie - most zwodzony na Tamizie w Londynie. Cechą charakterystyczną Tower Bridge są dwie główne wieże, które połączono dwoma pomostami. Ponad 2-metrowa budowla została odwzorowana z dbałością o każdy szczegół.


Ponadto na gości wystawy czeka też galeria obrazów "namalowanych klockami" oraz prawdziwa gratka dla fanów gier komputerowych - postacie inspirowane grą Minecraft.

W ramach wystawy powstała też zupełnie nowa Strefa Zabawy, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą tworzyć z klocków własne budowle.

Autorskie budowle można wznosić w specjalnej strefie zabaw. Autorskie budowle można wznosić w specjalnej strefie zabaw.

Druga wystawa za pół ceny- Kupując bilet na Wystawę budowli z klocków Lego©, otrzymają Państwo 50 proc. rabatu na 3D Trick Gallery - dodaje Krzysztof Piekarski.
3D Trick Gallery to interaktywna galeria przestrzennych obrazów, służących jako tła do zrobienia sobie i bliskim niepowtarzalnych zdjęć w niecodziennych, niezwykłych, a czasem wręcz w abstrakcyjnych i niemożliwych okolicznościach. To doskonała zabawa dla całej rodziny.

Początek wystawy z klocków Lego© w Galerii Metropolia w sobotę, 17 grudnia. Wystawa jest czynna 7 dni w tygodniu - od niedzieli do czwartku od 10:00 do 19:00, w piątki i soboty od 10:00 do 20:00 i potrwa do 10 września 2023 r.

Cennik biletów:


Poniedziałek-Piątek:
33 zł/os (jedna wystawa) i 49,50 zł/os (dwie wystawy)
Bilet 2+2 i więcej - 30 i 45 zł

Sobota, Niedziela i Święta:
Bilet weekendowy - 35 zł/os (jedna wystawa), 52,50 zł/os (dwie wystawy)
Bilet 2+2 - 33 zł/os i 49,50 zł/os.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Metallica & Symphony (4 opinie)

120 - 170 zł
Kup bilet
rock / punk, widowisko / show

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku Ricky Martin po raz pierwszy wystąpił przed trójmiejską publicznością?