• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nakręć klip o Trójmieście i wygraj atrakcyjne nagrody

30 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Nadesłane klipy nie muszą być aktualne. Można wykorzystać swoje archiwalne nagrania, np. wykonane zimą. Na zdjęciu skwer Kuracyjny w Sopocie. Nadesłane klipy nie muszą być aktualne. Można wykorzystać swoje archiwalne nagrania, np. wykonane zimą. Na zdjęciu skwer Kuracyjny w Sopocie.

Weź do ręki kamerę, telefon komórkowy lub drona i nakręć klip trwający do 30 sekund, w którym pokażesz Trójmiasto jako niezwykłe miejsce. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała konkurs, który ma promować naszą aglomerację zarówno jako świetne miejsce do życia, jak i do zwiedzania. Autorzy trzech najlepszych klipów otrzymają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia można nadsyłać do wtorku, 31 sierpnia.Na wiosnę, 25 maja, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprezentowała klip pod hasłem "3Miasta, 1Destynacja". Jak sama nazwa wskazuje, miał on na celu wypromować Trójmiasto jako fantastyczne miejsce do spędzenia urlopu.

Szczególny nacisk położono na dwa aspekty. Po pierwsze Gdańsk, Sopot i Gdynia tworzą jeden spójny organizm. Po drugie, warto przyjeżdżać tutaj nie tylko latem, ale przez cały rok.

- Zdjęcia do tego klipu trwały przez cały rok. Dzięki temu możliwe było ukazanie Trójmiasta w naprawdę przeróżnych ujęciach oraz z nieoczywistej perspektywy. Możemy pochwalić się, że spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Do klipu powstał również mural, który wykonał trójmiejski artysta Tuse. Mural zdobi wiadukt PKM-ki na Strzyży - tłumaczy Magdalena Węgrowicz, zastępca dyrektora Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Mural autorstwa Tuse, zdobiący przęsło wiaduktu PKM nad al. Grunwaldzką na Strzyży. Mural autorstwa Tuse, zdobiący przęsło wiaduktu PKM nad al. Grunwaldzką na Strzyży.

Pokaż Trójmiasto swoimi oczymaPromujący Trójmiasto filmik został stworzony przez profesjonalistów, a dokładnie przez ekipy Poland By Locals i Smooth Ads Studio. Piosenka do niego została specjalnie napisana i wykonana przez lokalny zespół Lady Killer. Organizatorzy kampanii wpadli na pomysł, by pójść o krok dalej i zorganizować konkurs na klip wykonany przez każdego, komu bliskie jest Trójmiasto.

Niezależnie od tego, czy tutaj mieszka, czy przyjeżdża tylko jako turysta. Innymi słowy, by każdy zainteresowany mógł wypowiedzieć się językiem filmowym na hasło "3Miasta, 1Destynacja".

- My zaprezentowaliśmy już naszą filmową wizję Trójmiasta, a teraz chcielibyśmy dać możliwość snucia własnej opowieści innym osobom. Chcemy, by pokazały nam swoimi oczyma, jak widzą to niezwykłe miejsce. Konkurs, poza parametrami technicznymi, nie określa sztywno zasad zrobienia filmu. Zostawiamy twórcom bardzo dużą dowolność, czy to pod kątem miejsca, czy tematyki. Liczymy na to, że tak jak my podeszliśmy wielowątkowo do tego zagadnienia, tak samo podejdą uczestnicy konkursu - kontynuuje Węgrowicz.
Klip można nakręcić przy użyciu dowolnego sprzętu do nagrywania obrazu: kamery, telefonu komórkowego albo drona. Na zdjęciu Wyspa Sobieszewska z lotu ptaka. Po lewej widoczny Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Klip można nakręcić przy użyciu dowolnego sprzętu do nagrywania obrazu: kamery, telefonu komórkowego albo drona. Na zdjęciu Wyspa Sobieszewska z lotu ptaka. Po lewej widoczny Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Pokrótce o zasadach konkursuWyjaśnijmy pokrótce, jak wygląda regulamin konkursu. Klip może nakręcić zarówno osoba pełnoletnia, jak i niepełnoletnia. W tym drugim przypadku jest jednak wymagane nadesłanie pisemnej zgody opiekuna prawnego. Klip może zostać nakręcony przy użyciu kamery, telefonu komórkowego czy drona, zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej.

Minimalna rozdzielczość nagrania to Full HD 1080 x 1920 pikseli. Każdy uczestnik może przesłać łącznie trzy klipy, jednak tylko jeden z nich będzie uwzględniany przy rozstrzygnięciu jury. Warto podkreślić, że nagrania lub ich fragmenty mogą być archiwalne, czyli nie muszą być wykonane w tym roku. Pełną treść regulaminu konkursu można przeczytać pod tym linkiem.

- Zadanie Konkursowe polega na wykonaniu klipu video, przedstawiającego wybrane, niekoniecznie oczywiste turystycznie miejsce Trójmiasta, widziane oczami uczestnika. Długość klipu video musi wynosić między 5 a 30 sekund - dłuższe klipy będą odrzucane. Dopuszczalne formy to pojedyncze ujęcia, hyperlapsy, timelapsy albo slow motion. Filmy złożone z kilku różnych ujęć będą odrzucane. Film nie może mieć podkładu dźwiękowego, dopuszczalny jest wyłącznie dźwięk naturalny, nagrany wraz z ujęciem - uzupełnia nasza rozmówczyni.
Dopuszczalne formy klipu to pojedyncze ujęcia, hyperlapsy, timelapsy albo slow motion. Te złożone z kilku różnych ujęć będą odrzucane. Na zdjęciu Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Dopuszczalne formy klipu to pojedyncze ujęcia, hyperlapsy, timelapsy albo slow motion. Te złożone z kilku różnych ujęć będą odrzucane. Na zdjęciu Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni.

Co czeka na zwycięzców konkursu?Wyboru najlepszych klipów dokona pięcioosobowe jury, złożone z przedstawicieli organizatorów i patronów konkursu: Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, sklepu Cyfrowe.pl, spółki Sony Polska oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Za trzy pierwsze miejsca zostały przewidziane atrakcyjne nagrody.

Laureat konkursu otrzyma aparat fotograficzny do vlogowania firmy Sony o wartości 3,5 tys. zł. To urządzenie, które świetnie spisuje się w tworzeniu amatorskich form filmowych, np. filmów na vlog. Aparat jest znacznie lepszy niż telefon komórkowy, a w wielu aspektach nie ustępuje profesjonalnym kamerom.

Zdobywca drugiego miejsca otrzyma plecak firmy Peak Design, a trzeciego torbę tej samej firmy. Dodatkowo wszystkie osoby z podium otrzymają po bonie o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie Cyfrowe.pl.

Organizatorzy dają uczestnikom konkursu bardzo dużą swobodę. Mile widziane są klipy prezentujące urokliwe, choć nieoczywiste miejsca w Trójmieście. Na zdjęciu deptak wzdłuż ul. Łąkowej na Dolnym Mieście. Organizatorzy dają uczestnikom konkursu bardzo dużą swobodę. Mile widziane są klipy prezentujące urokliwe, choć nieoczywiste miejsca w Trójmieście. Na zdjęciu deptak wzdłuż ul. Łąkowej na Dolnym Mieście.

- Z wybranych przez jurorów filmów zamierzamy stworzyć dodatkowo klip, który będzie składać się z najlepszych, wybranych ujęć. Bardzo miło będzie nam wybrać z nadesłanych materiałów te, które stworzą unikatowy kolaż wizualny. Opowie on o tym, w jaki sposób mieszkańcy i miłośnicy Trójmiasta widzą swoje ukochane miejsce na Ziemi - kwituje Węgrowicz.
Aby wziąć udział w konkursie, należy najpierw wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.pomorskie.travel. Następnie filmy należy przesłać drogą mailową na adres konkurs@prot.gda.pl - w formie załączników do maila albo przez serwis WeTransfer. Zgłoszenia będą przyjmowane do wtorku, 31 sierpnia, do godz. 23:59.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (12)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2 opinie)

27-320 zł
festiwal filmowy

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki wiek uprawnia do lotów w tunelu Maxfly?