Wiadomości

stat

Nie tylko otwarcie Jarmarku - propozycje na weekend

Ten weekend będzie obfitować w imprezy plenerowe i nie tylko dla najmłodszych.
Ten weekend będzie obfitować w imprezy plenerowe i nie tylko dla najmłodszych. fot. Agnieszka Potocka/trojmiasto.pl

Otwarcie Jarmarku, gry miejskie i biegi na orientację oraz festiwal kultur świata. To kilka z propozycji, które dla was przygotowaliśmy. Jeśli nie wiecie, co robić w weekend, zapraszamy do przeczytania naszej ściągawki.W tę sobotę rozpoczyna się Jarmark św. Dominika, a to oznacza, że możecie się wybrać na barwną ceremonię otwarcia. Pod Zieloną Bramą zobacz na mapie Gdańska odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy kupcom oraz koncert na największym bębnie świata, poprzedzony uderzeniami w ten bęben. Zgodnie z tradycją będzie ich 755., czyli tyle, ile do tej pory odbyło się w Gdańsku jarmarków (łącznie z tegorocznym). Zanim jednak pochód tam dojdzie, jego uczestnicy spotkają się przy schodach Ratusza zobacz na mapie Gdańska, aby wysłuchać, co o historii jarmarku ma do powiedzenia kronikarz miejski. Sobota, godz. 12, wstęp wolny. Wieczorem, o godz. 21:30, odbędzie się na Targu Węglowym koncert Brodki. Przez cały czas trwania Jarmarku św. Dominika będzie można wziąć udział m.in. w grze miejskiej pt. "Drużyna czterech". Trasa prowadzi między 4 jarmarkowymi punktami informacyjnymi. Drużyna składająca się z dwóch do pięciu osób rozwiązuje zadania i zdobywa słowa-klucze. Każdy, kto ukończy grę, otrzyma nagrodę.

Lubicie klocki Lego? Pewnie czasami składając je z dziećmi zapominacie, że mieliście tylko pomóc z jakimś trudniejszym elementem i macie ochotę sobie poskładać dłużej, zamiast oddawać klocki córce czy synowi. Nie martwcie się, takich pasjonatów jest więcej. Może powinniście pomyśleć o zapisaniu się do AFOLi (ang. Adult Fan Of Lego) - dorosłych fanów Lego? W gdyńskim InfoBox zobacz na mapie Gdyni w tę sobotę i niedzielę będziecie mogli zobaczyć konstrukcje stworzone przez zapaleńców. Na wystawie zobaczycie ok. 60 prac, chętni wezmą udział w wyścigu pojazdów terenowych wykonanych z Lego a najmłodsi uczestnicy stworzą wielką mozaikę z klocków. Ci, którzy podejmą się wyzwania budowy kutra rybackiego - modelu specjalnie zaprojektowanego na potrzeby wystawy - będą mogli zatrzymać go na pamiątkę. Sobota, niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Biegi na orientację odbywają się zazwyczaj w lasach, ale w ten weekend proponujemy wam udział w biegu połączonym z grą miejską pt. Dominik 2015, który odbędzie się na Głównym Mieście. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w miejscach zaznaczonych na mapie detali architektonicznych przedstawionych na załączonych do mapy zdjęciach, a następnie odpowiedzenie na pytanie związane z przedstawionym na fotografii obiektem. Można startować w pojedynkę lub drużynowo (do pięciu osób). Początek zabawy pod sklepem harcerskim Dziupla zobacz na mapie Gdańska Niedziela, godz. 11:30, wstęp: 5-10 zł. Obowiązują zapisy na adres: almanak@almanak.pl.

A może by tak wybrać się na wyciszający koncert z maluszkiem? Stare Radyjko kołysze do snu to propozycja dla rodziców dzieci najmłodszych, do 3-go roku życia. W podróż do krainy kołysanek zabiorą was muzycy z zespołu Old Time Radio, a odbędzie się on w AQQ Montessori zobacz na mapie Gdyni. Będzie to najcichszy koncert świata. Zabierzcie z sobą kocyki, poduszki lub ulubione przytulanki. Przy przyciemnionych oknach i w pozycji horyzontalnej dźwięki wprowadzą was w nastój dziennej drzemki. Niedziela, godz. 12. Bilety: 20 zł od rodziny, obowiązują zapisy: brygadarodzica@gmail.com.

Festiwal Globaltica trwa w Gdyni już od środy, ale jeszcze zdążycie wybrać się na koncerty i atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. W sobotę, o godz. 18 odbędą się na festiwalu (Park Kolibki) warsztaty plastyczne - upcyklingowe. Uczestnicy przekonają się, co można zrobić z niepotrzebnych już rzeczy. Natomiast o godz. 11 odbędzie się spektakl pt. "Gdzie Się Podział Kusy Janek" (bilety: 10 zł). W niedzielę, o godz. 11, na scenie w Wozowni pojawi się Teatr Gdynia Główna z przedstawieniem pt. "Wielkie ciasto!" (bilety: 10 zł). Godzinę później, czyli o 12, odbędą się warsztaty pt. "Leśny plac zabaw". Podczas samego festiwalu nie zabraknie, jak co roku, animatorów zabaw i przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zajmą się najmłodszymi fanami muzyki świata.

Opinie (17) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

kwietnia

Łona, Webber i The Pimps Gdańsk, Kwadratowa

01

maja

Zjednoczeni w Różnorodności... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

03

maja

Jemy Na Stadionie Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

Kultura

Zwierzaki to nie pluszaki - wywiad z Pauliną Reglińską
Zwierzaki to nie pluszaki
Arcydzieła Jana Sebastiana Bacha na Actus Humanus
Bachowskie arcydzieła na Actus Humanus

Kulinaria

Jesteś mieszkańcem? Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Zjesz taniej w niektórych restauracjach
Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku
Nowy wygląd plażowych barów w Gdańsku

Planuj z nami tydzień

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Powieść Moniki Milewskiej pt. "Latawiec z betonu" opowiada o: