• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nie tylko stocznia. Planty, Podwórko, Moloteka, Lasy: letnie strefy relaksu i rozrywki

Patryk Gochniewski
2 czerwca 2022, godz. 06:30 
Opinie (28)

100cznia, Ulica Elektryków - kiedy myślimy o wakacyjnych punktach rozrywkowo-relaksacyjnych, to właśnie te dwa miejsca w Gdańsku przychodzą nam jako pierwsze do głowy. Jednak warto wiedzieć, że to nie są jedyne lokalizacje. Adaptacja przestrzeni miejskiej na potrzeby odpoczynku to dobry trend. W tym toku pojawią się m.in. Planty przy hali Olivia, które będą stanowić nową ofertę dla osób poszukujących ciekawych miejsc.Najbliższe imprezy plenerowe w TrójmieściePlanty, Hala OliviaKtóra letnia przestrzeń ma najbardziej atrakcyjny program?

- Na pewno tchniemy artystycznego ducha w obiekt, przystosujemy odpowiednio garderoby, zaangażujemy się w wystrój, design, produkcję, organizację i promocję - mówił nam niedawno Dawid Należyty z Illegalbreaks. - Obiekt naszym zdaniem ma niesamowity potencjał - dodaje. - Planujemy, by Hala Olivia znalazła się w centrum uwagi, była miejscem wspaniałych i wyjątkowych wydarzeń. Jako Illegalbreaks kierujemy tu całe swoje 20-letnie doświadczenie.
Po dużym sukcesie, jakim był był koncert Paula Kalkbrennera, gdańska agencja Illegalbreaks wyczuła, że Hala Olivia wciąż ma potencjał, aby być ważnym koncertowym ośrodkiem w Trójmieście. W związku z tym postanowiono stworzyć nową letnią przestrzeń - Planty - która startuje już w weekend, 10-11 czerwca.

 • Planty - nowa przestrzeń rozrywkowa przy hali Olivia
 • Techno Balkon - program otwarcia
Wszystko to w - można powiedzieć - prywatnym ogrodzie Hali Olivia, który znajduje się na jej tyłach. Tak naprawdę jest to nieodkryty jeszcze park, który doczekał się w końcu adaptacji na konkretne potrzeby. Wieczorami ma być rajem dla klubowiczów, a w dzień być miejscem wytchnienia od trudów codzienności.

- Naszą przygodę "plantowania" planujemy na całe lato, od 10 czerwca do końca września lub pierwszych oznak jesieni - opowiada Agata Należyty z Illegalbreaks. - Od czwartku do niedzieli przewidujemy koncerty i występy didżejów, ale bez zamykania się na gatunki. Piękna scena, wyjątkowy wystrój i nastrój. Strefy gastronomiczne food trucki oraz bary o szerokim asortymencie. Do tego wszystkiego taniec na trawie i leżaczki dla zmęczonych.
Ponadto w weekend otwarcia do Plantów dołącza Techno Balkon. Będzie to cykliczna impreza biletowana. Organizatorzy zapowiadają, że nie tylko przestrzeń wokół hali będzie wykorzystana. Obiecują, że kolejne koncertowe ogłoszenia już niebawem.

Podwórko.art, GdyniaGdyńskie Ucho było swego rodzaju najpopularniejszym klubem koncertowym w Trójmieście. To tu co tydzień występowały największe polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki rockowej i okołorockowej. Niestety pandemia mocno dała się we znaki ówczesnym właścicielom i lokal służył niemal jako magazyn. Szczęśliwie jednak na horyzoncie pojawiła się nowa ekipa, która uznała, że należy tej przestrzeni dać drugie życie.

Zespół z Tomaszem Konkolem na czele włożył w to miejsce mnóstwo serca i środków, aby ponownie stało się ważnym ośrodkiem kulturalnym w Gdyni. Zapadła decyzja, aby Ucho wtopić w nową przestrzeń, którą ludzie zaczną identyfikować właśnie jako Podwórko.art. Odświeżono nie tylko klub, ale i przestrzeń wokół niego. Są także zakusy na przylegający teren, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce. Teraz można je odwiedzić od czwartku do niedzieli od godz. 18:00.

 • Podwórko.art to przestrzeń wokół legendarnego gdyńskiego Ucha. Latem zmienia się w miejsce spotkań, koncertów i odpoczynku.
 • Podwórko.art przy klubie Ucho w Gdyni
 • Podwórko.art przy klubie Ucho w Gdyni
 • Podwórko.art przy klubie Ucho w Gdyni
- Podwórko.art to miejsce, gdzie w charakterystycznym wyłącznie dla miast portowych plenerze można posłuchać muzyki na kameralnej scenie, obejrzeć film w ramach projekcji letniego kina DKF Żyrafa oraz wypocząć w strefie chilloutu, racząc się kraftowym czeskim piwem i autorskimi drinkami przygotowanymi w tematycznych barach "pod chmurką" - mówi Tomek Konkol.
Przestrzeń otwiera się 3 czerwca. Strefa Letnia rozpocznie swoją działalność weekendem pod hasłem "Dzień dziecka dla dorosłych". W piątek odbędzie się impreza "Oops! We Did It Again", którą poprowadzą Baywatch Parties, w sobotę odbędzie się kultowe Indie Night Party oraz koncert Duetu z Ukrainy, natomiast w niedzielę z koncertem wystąpi Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore. Ponadto będzie można oglądać różne prace i wystawy. Na pierwszy ogień idą zdjęcia Marka Sałatowskiego, a w galerii Bilbord będzie można przyjrzeć się sztuce Mariusza Warasa, który wyraził w niej sprzeciw wobec wojny na Ukrainie.

Lasy, Opera LeśnaLasy to bardzo świeży punkt na trójmiejskiej mapie koncertowej. Pierwsza edycja odbyła się w 2020 r. Był to odważny krok, ponieważ w środku pandemii nic nie było pewne. Tu się jednak udało. Dwie dotychczasowe edycje zgromadziły około 8 tys. widzów. Jak na czas obostrzeń i maseczek - naprawdę nieźle. W tym czasie na scenie pojawili się chociażby: Mikromusic, Algorythm, Natalia Przybysz, Tomasz Makowiecki, Król, Hania Rani, Kwiat Jabłoni, L.U.C. czy Sarsa. Teraz przyszedł czas na trzecią edycję.

Lasy to intymna przestrzeń koncertowa przy Operze Leśnej w Sopocie. W tym roku po raz pierwszy przyjmie gości, którzy nie będą musieli przejmować się pandemicznymi obostrzeniami. Na scenie pojawią się m.in. WaluśKraksakryzys, Muchy czy Rau Performance. Lasy to intymna przestrzeń koncertowa przy Operze Leśnej w Sopocie. W tym roku po raz pierwszy przyjmie gości, którzy nie będą musieli przejmować się pandemicznymi obostrzeniami. Na scenie pojawią się m.in. WaluśKraksakryzys, Muchy czy Rau Performance.
- Pandemia zmusiła nas do ograniczenia wydarzeń organizowanych na dużej scenie w Operze Leśnej. Pomimo różnych obostrzeń sanitarnych udało nam się w 2020 r. stworzyć nową, alternatywną przestrzeń koncertową - Lasy - wraz ze strefą gastronomiczną, która okazała się strzałem w dziesiątkę - mówi Beata Majka, dyrektor Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.
Tegoroczne lato w Lasach rozpocznie się 15 czerwca. Wówczas na scenie pojawi się WaluśKraksaKryzys, ale wieczór otworzy jednak ktoś inny - przedstawiciel lokalnej sceny, Vvasyl. Wśród pozostałych wykonawców, którzy odwiedzą tegoroczne Lasy, znaleźli się Luna, Jucho, Muchy czy Rau Performance. Cykl rozpocznie się 15 czerwca, następne koncerty zaplanowano w dniach 16, 17, 18 i 23 czerwca oraz 17, 21 i 28 lipca. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 20:30.

Projekt Brzeźno, GdańskProjekt Brzeźno otwiera nowy sezon już w najbliższy piątek, 3 czerwca. Wówczas na scenie pojawi się Malik Montana. Bilety wciąż są dostępne, jednak rozchodzą się w szybkim tempie, więc kto chce zobaczyć tego wykonawcę, musi się pospieszyć.

 • Projekt Brzeźno w Gdańsku już 3 czerwca otwiera swe podwoje. na początek koncert Malika Montany.
 • Nowe Lokale - Projekt Brzeźno w Gdańsku
 • Nowe Lokale - Projekt Brzeźno w Gdańsku
 • Nowe Lokale - Projekt Brzeźno w Gdańsku
 • Nowe Lokale - Projekt Brzeźno w Gdańsku
 • Nowe Lokale - Projekt Brzeźno w Gdańsku
Sezonowa przestrzeń zlokalizowana przy ul. Zdrojowej już chyba na dobre zagości na mapie letnich trójmiejskich miejscówek. Plaża, morze - czego chcieć więcej? Może tylko gwarancji pięknej pogody. To przestrzeń, która wieczorami zamienia się w miejsce koncertów oraz imprez, natomiast w dzień można tam odpocząć lub wziąć udział - chociażby w lekcjach tańca. Na ten moment jeszcze nie wiadomo, co dokładnie będzie się działo w Brzeźnie w tym roku, jednak organizatorzy zapewniają, że mają pełną paletę niespodzianek dla przybywających na jedną z gdańskich plaż.

Moloteka, GdańskMoloteka to już dobrze znana w Trójmieście lokalizacja. Chętnie odwiedzana przez mieszkańców, jak i turystów. Od kilku lat funkcjonuje ona w okolicach brzeźnieńskiego molo. Nie mogło być więc inaczej i tym razem. Miejscówka otwiera swoje podwoje już w najbliższą sobotę, 4 czerwca. Tego wieczoru o dobry nastrój i szampańską zabawę zadbają Pookachu, Sandee, RassaCeri.

Warto pamiętać, że w ramach Moloteki funkcjonuje także Stadion Letni, na którym organizowane są zajęcia ruchowe dla wszystkich oraz różnego rodzaju turnieje sportowe - siatkówka czy piłka ręczna zapewne i w tym roku zagoszczą nad Zatoką Gdańską.
 • Moloteka otwiera się już w najbliższą sobotę, 4 czerwca.
 • Stadion Letni w Gdańsku obok Moloteki
 • Moloteka otwiera się już w najbliższą sobotę, 4 czerwca.

Wydarzenia

Bukartyk/Ajagore

poezja śpiewana

Otwarcie Letniej Strefy PODWÓRKO.ART

clubbing / disko, muzyka na żywo

Oops! We Did It Again w Gdyni!

clubbing / disko

Indie Night Party

clubbing / disko

Otwarcie sezonu 2022 w Molotece

clubbing / disko

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sopot Jazz Festival 2022 - dzień I

jazz

Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej

muzyka filmowa

T. LOVE

rock / punk

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Fląder Festiwal odbywa się na plaży w: