• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nie żyje Tina Turner. Wspominamy jej występ w Sopocie

MAG
24 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (63)
Tina Turner wystąpiła w 2000 r. w Sopocie na hipodromie. Tina Turner wystąpiła w 2000 r. w Sopocie na hipodromie.

W środowy wieczór świat obiegła informacja o śmierci piosenkarki Tiny Turner. Wokalistka miała 83 lata i zmarła po długiej chorobie w Szwajcarii. Artystka odwiedziła Trójmiasto w 2000 r. - dała wtedy kapitalny koncert na sopockim hipodromie.Koncerty w Trójmieście

Tina Turner - nie żyje legendaCzy byłe(a)ś na koncercie Tiny Turner w Sopocie?

Tina Turner, czyli Anna Mae Bullock, urodziła się 26 listopada 1939 r. w Stanach Zjednoczonych. Zakończyła karierę dopiero w 2009 r. Była piosenkarką, tancerką, a także aktorką. W latach 80. odnosiła największe światowe sukcesy, jednak była artystką, która swoją muzyką wychowała pokolenia.

Turner zdobyła 8 Grammy, a nominowana do tej ważnej nagrody była 25 razy. "What's Love Got to Do with It" czy "(Simply) The Best" to utwory, które od kilku dekad nie znikają z rozgłośni radiowych na całym świecie.

Tina od lat borykała się z problemami zdrowotnymi: chorowała na nowotwór jelita grubego, w 2013 r. przeszła udar. Zmagała się też z niewydolnością nerek (w 2017 r. przeszła przeszczep).

Radiohead, Tina Turner i Whitney Houston. Wspominamy słynne koncerty w Sopocie Radiohead, Tina Turner i Whitney Houston. Wspominamy słynne koncerty w Sopocie

Tina Turner wystąpiła w 2000 r. w Sopocie na hipodromie. Obejrzało ją wtedy 60 tys. fanów. Tina Turner wystąpiła w 2000 r. w Sopocie na hipodromie. Obejrzało ją wtedy 60 tys. fanów.

Występ królowej rock 'n' rolla w SopocieTina przez lata oczarowała miliony fanów, dając energetyczne i pełne wspaniałej muzyki koncerty. Mieszkańcy Trójmiasta mieli to szczęście, że w 2000 r. Turner odwiedziła ich i dała show, który wielu wspomina do dziś. Wystąpiła wtedy na hipodromie, a tłum miłośników jej talentu nie krył ekscytacji bliskim kontaktem z prawdziwą gwiazdą.

Sopocki hipodrom 15 sierpnia 2000 r. przygotowano na inwazję 100 tys. fanów. Ostatecznie przybyło ich podobno ok. 60 tys., ale i tak było to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Trójmieście. Ponad 60-letnia wówczas Tina Turner była w świetnej formie i zagrała największe przeboje, w tym m.in. "(Simply) The Best", "We Don't Need Another Hero" czy "Private Dancer". To koncert, który nadal uchodzi za jeden z najważniejszych i największych w ostatnich latach.

Nagranie z sopockiego koncertu Tiny Turner:

MAG

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (63)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile czterolistnych koniczynek przypada szacunkowo na około 10000 trójlistnych?