- 1 Udane zamknięcie sezonu na 100czni (60 opinii)
- 2 Recenzja filmu "Zielona granica" (988 opinii)
- 3 Kos: Więckiewicz i Braciak odlecieli w kosmos (54 opinie)
- 4 Kreacje z gdyńskiego czerwonego dywanu (41 opinii)
- 5 Złote Lwy dla filmu "Kos" (173 opinie)
- 6 Do niedzieli trwają Dary Ziemi (59 opinii)
W poniedziałkowy wieczór w Starym Maneżu odbyła się kolejna studniówka. Tym razem jednak bardziej niecodzienna niż poprzednie w tym roku. Zorganizowane wydarzenie w konwencji balu maturalnego miało za zadanie "przywrócić" możliwość wzięcia udziału obecnym już studentom, którzy przez pandemię takiej możliwości nie mieli. Był polonez, wybory króla i królowej oraz zabawa do rana.
Studniówka po latach
Mimo że pandemia odebrała obecnym studentom możliwość zabawy podczas studniówki, tak Akademickie Centrum Kultury UG Alternator i Studencki Zespół Organizacji Eventów przy wsparciu Uniwersytetu Gdańskiego postanowiły wspólnie naprawić ten moment i zorganizować imprezę w klimacie studniówki. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 24 kwietnia i ściągnęło blisko 370 uczestników, a chętnych było znacznie więcej. Impreza rozpoczęła się o około godziny 20 i potrwała do 2. Studenci różnych wydziałów mieli okazję ubrać się w błyszczące i eleganckie stroje i powędrować na zabawę w Starym Maneżu, by przetańczyć swoją "zwróconą" po latach studniówkę.

- Zwrócili się do nas studenci, by zorganizować wydarzenie inspirowane taką konwencją balu maturalnego dla roczników, które nie miały jej przez pandemię. Udało się i Uniwersytet Gdański podjął się tego. Daliśmy możliwość tym młodym ludziom przeżycia tego wydarzenia, ubrania się w wieczorowe kreacje, zatańczenia poloneza. Pojawili się również prorektorzy, którzy przedstawili się jako "dyrektorzy tej szkoły" i wspólnie ze studentami zatańczyli poloneza - mówi Barbara Madan, UG.
Studniówka studentów UG:
Impreza jak z amerykańskiego filmu
Motywem przewodnim był fiolet, srebro i błysk - co dla wielu osób kojarzyć się mogło z popularnym serialem "Euphoria". Wszyscy uczestnicy wyglądali bardzo elegancko i stylowo w swoich strojach, a niektórzy zdecydowali się na oryginalne i nietypowe kreacje, które zwracały uwagę.
Studniówka studentów została zaplanowana w taki sam sposób jak klasyczne licealne wydarzenia, jednak z jednym wyjątkiem. Ponieważ wszyscy uczestnicy byli pełnoletni, więc mogła być to impreza z alkoholem. Prócz możliwości udziału w "przywróconej" studniówce, to była również okazja, by poznać nowych znajomych z innych kierunków studiów oraz roczników.
- Bawimy się naprawdę świetnie. Bardzo dobre jedzenie, wspaniałe miejsce. Nie miałam studniówki i bardzo się cieszę, że mogłam przyjść. Jest też wspaniała atmosfera. Sporo osób mogło się poznać i zintegrować - mówi studentka z wydziału Ekonomicznego.
Prócz poloneza, oficjalnych przemówień, jedzenia i kolorowych kreacji, a także foto budki były również atrakcje, które rzadziej spotyka się podczas balów maturalnych. Pojawiły się występy zespołów muzycznych akademickich, a między nimi organizatorzy zapewniali zabawy. Jednak aby zapewnić uczestnikom niezapomniane wspomnienia, odbyły się też wybory króla i królowej balu rodem z filmów amerykańskich.
- Chciałabym podkreślić, że artyści naprawdę są wspaniali i muzyka jest świetna. Nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania i obecności tylu studentów z różnych wydziałów. To wspaniały moment na integrację i myślałam, że będzie sztywno, a jest naprawdę bardzo miło. Możemy się poznać, wspólnie bawić i zatańczyć poloneza, podczas którego osobiście czułam się, jakby to była moja studniówka - mówi studentka z wydziału Neofilologii.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2023-04-25 08:23
(3)
Fajny pomysł. I o dziwo, starsi wyglądają młodziej, bez wymyślnych kreacji i fryzur. Najpierw się pędzi ku dorosłości a potem się chce zatrzymać czas i przeżyć to co ominęło.
- 77 5
-
2023-04-25 10:38
Starsi? O rok? (1)
No faktycznie. Różnica pokoleń.
- 6 3
-
2023-04-25 19:29
Nie o rok tylko o ponad 2 matematyku
- 0 1
-
2023-04-26 11:32
Naprodukowałeś się z tymi filozofiami, a pewnie różnica polega na tym, że do studniówki duży wkład w przygotowaniach mają rodzice, którzy mierzą swoją miarą i wysyłają dzieci do swoich fryzjerek i kosmetyczek przez co wyglądają staro, a tutaj studenci sami się uszykowali
- 1 0
-
2023-06-25 00:32
Moja Opinia w tej sprawie
Witam mam nadzieje że studenci się bardzo dobrze bawili na tej zabawie, ja osobiście miałem możlwiość pójścia w szkole na studniówkę ale na niej nie byłem i szczerze nie żałuje i z perspektywy tych 10 lat myślę że to była dobra decyzja: nie czuł bym się tam dobrze. Ale jeżeli ktoś miał pragnienie byćia na studniówce a przez pandemię nie mógł to fajna inicjatywa i ją rozumiem.
- 0 0
-
2023-04-25 13:02
(4)
No tak my matura rocznik 1982 nie mieliśmy możliwości zorganizowania studniówki, pewnie dlatego doza zazdrości ale jasne bawcie się kiedy jesteście młodzi, wszystkiego życzę Wam maturzyści co najlepsze
- 5 3
-
2023-04-25 13:16
jacy maturzyści? tu są studenci
- 2 1
-
2023-04-25 13:49
u mnie była studniówka
na działce w altance
- 3 0
-
2023-04-25 15:45
Komuna to już przeszłość na szczęście chociaż Bruksela ma pomysły rodem z RWPG.
- 5 0
-
2023-04-25 15:56
Ten sam rocznik - studniówka w zeszłym roku 2022 :) - działajcie !!!!
- 2 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.