Wiadomości

stat

Niesamowity klimat na gali wrestlingu w Gdyni

Mroczny klimat, wspaniałe show i najlepsza publiczność jaką można sobie tylko wyobrazić. Tak w dużym skrócie wyglądała gdyńska gala wrestlingu Kombat Pro Wrestling Godzina Zero.W związku z ogromną kolejką, która utworzyła się przed wejściem do Gdyńskiego Centrum Sportu, gala wrestlingu rozpoczęła się z blisko 45-minutowym opóźnieniem. Jednak nie stanowiło to problemu dla kibiców, wszak wrestling to bardzo atrakcyjna rozrywka, na którą warto chwilę poczekać.

Organizatorzy zadbali o świetny, lecz odrobinę mroczny klimat. Na samym środku sportowej sali rozstawiono ring, który otaczały wypchane po brzegi trybuny. Światło nie było włączone, a jedyne co oświetlało zamglone pole walki, to cztery wysokie pary (reflektory sceniczne).

Wrestling to rozrywka iście amerykańska, mocne i ciężkie brzmienia płynące z głośników, wiwatujący tłum ludzi, prowadzący zwariowany tak samo, jak występujący w ringu wrestlerzy. Dokładnie tak było w sobotni wieczór w Gdyni.

Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu imprez.


Prowadzący Arkadiusz Pan Pawłowski stworzył na starcie taki klimat, że grzechem było nie wstać z miejsca i krzyczeć razem z tłumem "KPW, KPW, KPW", czyli Kombat Pro Wrestling. Warto zaznaczyć, że w takich przedstawieniach, bardzo ważną rolę odgrywa publiczność, która tego wieczoru ani myślała siedzieć cicho. Przed każdą walką z trybun dochodziły ogromne brawa i okrzyki, a publiczność żyła całym przedstawieniem. Dzięki temu klimat zbliżony był do tego, jaki panuje za oceanem na największych galach świata wrestlingu.

Sobotni wieczór obfitował w dziewięć bardzo emocjonujących pojedynków. Każdy zapoczątkowany był tzw. wielkim wejściem. Zawodnicy witali się z publicznością, obiegając ring dookoła i przybijając najwierniejszym kibicom przysłowiową "piątkę". Następnie, krótka prezentacja i czas na wielkie show, które nie raz rozpoczynało się przed komendą sędziego, wszak wszystko, co dzieje się we wrestlingu, jest poniekąd ustawione.

Wrestlerka z Gdańska: dziewczyna w ringu jest zawodniczką, nie ozdobą

Warto zaznaczyć, że podczas dziewięciu walk, mogliśmy dwukrotnie zobaczyć panie, które nie odbiegały walecznością od mężczyzn. Natomiast dla publiczności zobaczyć show w wykonaniu dwóch kobiet na ringu, było nie lada gratką. Wielkim talentem aktorskim wykazali się zawodnicy występujący na gali: ich walki wyglądały dość realistycznie, a triki w postaci salt zapierały dech w piersiach.

- Jestem pierwszy raz na gali wrestlingu i na pewno nie ostatni. Do tej pory myślałam, że jesteśmy smutnym narodem, ale tutaj moje poglądy się zmieniły, wszystko jest inaczej. Wchodząc do niewielkiej sali z tłumem ludzi, który żyje całym wydarzeniem, chcesz żyć razem z nim. Czułam się trochę nienormalnie, ale to mnie ekscytowało. Wrestling polecam każdemu, ale trzeba przyjść i zobaczyć to na żywo - mówiła pani Monika.
Kombat Pro Wrestling, to polska organizacja założona w 2015 r. w Gdańsku. Skupia najlepszych polskich zawodników oraz organizuje profesjonalne gale i pokazy na terenie całej Polski.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (39)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane