Wiadomości

Noc Świątyń, Dary Ziemi i Legendy Metalu. Planuj tydzień

W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się prawdziwa kalendarzowa jesień. Zanim zaparzymy herbatę i wyciągniemy koc, warto sprawdzić, co dzieje się na mieście. Zapowiada się bardzo ciekawy tydzień, który szkoda byłoby przesiedzieć w domu.
KoncertyL.U.C. i Rebel Babel Ensemble znów wystąpią na czerwonych schodach przy GCF. Tym razem wykonają utwory Krzysztofa Komedy.
L.U.C. i Rebel Babel Ensemble znów wystąpią na czerwonych schodach przy GCF. Tym razem wykonają utwory Krzysztofa Komedy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Chętnie wybiorę się na:

Festyn Dary Ziemi 69%
Koncert Airbourne 11%
Targi Pupilove 13%
Bieg The Color Run 7%
zakończona Łącznie głosów: 55
W piątek na schodach obok Gdyńskiego Centrum Filmowego Magda Kumorek, Anna Dereszowska i orkiestra Rebel Babel Ensemble wykonają utwory Krzysztofa Komedy. W oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się koncert Nasz Jonasz na bazie tekstów Jonasza Kofty. Miłośnicy cięższych brzmień mogą wybrać się do Protokultury na Masachist, Calm Hatchery i Deathspawn lub do Metra na minifestiwal Wrath of Gods - Vol.4. Dzień później w Protokulturze zagrają Goat Semen i Arkona. W niedzielę GTS odwiedzi Marek Dyjak, we wtorek w Uchu zagra Airbourne, a w czwartek w B90 usłyszymy Legendy Metalu.

W ramach Open Source Art Festival w PGS odbędzie się cykl koncertów muzyki elektronicznej i projektów multimedialnych.

Imprezy kluboweW piątkowy wieczór Bunkier zaprasza na GTA Radio Party.
W piątkowy wieczór Bunkier zaprasza na GTA Radio Party. Bunkier
W piątkowy wieczór Bunkier zaprasza na na GTA Radio Party, w MK Bowling panie pobawią się na Ladies Night, a w Desdemonie usłyszymy Rockin'beats. Dzień później w Metrze połączymy przyjemne z pożytecznym, czyli imprezę urodzinową ze zbiórką karmy dla kotów i psów. W Wydziale Remontowym pobawimy się na TOG - dark, industrial, goth, wave, a w Bunkrze czeka nas konfrontacja z weekendem. Protokultura zaprasza na RAVE'owe pożegnanie lata.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaNa targach Pupilove spotkają się miłośnicy psów i kotów.
Na targach Pupilove spotkają się miłośnicy psów i kotów. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl
Od piątku do niedzieli w parku Kolibki w Orłowie będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w Dary Ziemi. Naturalne produkty znajdziemy też na EkoPikniku w Sopocie, a w Oliwie spotkają się miłośnicy kwiatów. Po nową, jesienną garderobę warto wybrać się do Sztuki Wyboru na Targi Vintage. W Sztuce Wyboru znajdziemy też wystawę Zapytaj Mokoszy i spotkania oraz warsztaty jej towarzyszące.

Po raz kolejny będziemy mieli okazję zwiedzić gdańskie świątynie podczas Nocy Świątyń. Przystań Cesarską odwiedzą foodtrucki. Opera Leśna zaprasza rodziców z dziećmi na Dzień Dźwięku, a na Wyspie Sobieszewskiej odbędą się Dni Morza. Warto zajrzeć też na Ulicę pełną życia na Dolnym Mieście. Z okazji Dnia Ziemi A Studio zaprasza mieszkańców Trójmiasta do wspólnego sprzątania. W niedzielę w Sali Koncertowej Portu Gdynia odbędzie się kolejna edycja targów PupiLove.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaHairspray w Teatrze Muzycznym
Hairspray w Teatrze Muzycznym fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
Spragnionych śmiechu Bunkier zaprasza na połączenie kabaretu i stand-upu. Do teatru możemy wybrać się na spektakle Hairspray, Alibi od zaraz, Par paranoje, Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności, Czarnoksiężnik z Krainy OzTo tylko sex.

Spektakle dla dzieci


Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert polskiej muzyki filmowej. W oliwskim Ratuszu Kultury zagra Baltic String Quartet, a w Sali Koncertowej PFK odbędzie się Koncert kameralny. Wrześniowa niedziela melomana zawita do Szkoły Muzycznej w Gdyni. W niedzielę odbędzie się Koncert Oruński pod nazwą "Saksofon".

SportThe Color Run to bieg pełen fantazyjnych przeszkód.

Mat. archiwalny

W sobotę na terenie Ergo Areny odbędzie się The Color Run - kolorowy bieg, pełen nieoczywistych, zabawnych przeszkód i atrakcji. Biegacze mogą też zmierzyć się w Biegu Czyste Miasto GdańskBiegu Drogą Dobra. Dzieci mogą wybrać się na Kids Run Gdańsk, a spragnionych wrażeń czeka Laser Run City Tour. Na stadionie Energa Gdańsk Lechia Gdańsk zmierzy się z Koroną Kielce.

Weekend to też Games Clash Masters - festiwal e-sportu w Gdynia Arenie. W Kosakowie odbędą się zawody strongman, a w Hali Olivia zobaczymy zawody w łyżwiarstwie figurowym z cyklu ISU Junior Grand Prix. 100cznia zaprasza na rowerowy wyścig w ruchu miejskim Alleycat.

KinoTrwa 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Trwa 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Do soboty trwa 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Po jego zakończeniu czekają nas dwa mniejsze festiwale - XI Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci oraz 6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Kino Kameralne Cafe zaprasza na premierę filmu "Dzięki Bogu" i spotkanie z seksuolożką.

Filmy w plenerze zobaczymy na placu Grunwaldzkim, ObłużuWyspie Sobieszewskiej.

Repertuar kin w Trójmieście

Opinie (7)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

22

lipca

Kino na Szekspirowskim Gdańsk, Teatr Szekspirowski

26

lipca

10. Międzynarodowy Festiwal... Sopot, Opera Leśna

Kultura

Flavio Paixao z Lechii Gdańsk w serialu dla dzieci
Flavio Paixao w serialu Teatru Miniatura

Kulinaria

Nie dostała kawy do prywatnego kubka przez "ryzyko zatrucia"
Nie dostała kawy do prywatnego kubka

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Przyznawana podczas FPFF nagroda za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne, to: