Wiadomości

stat

Nocne Trójmiasto z wysokości

Najnowszy artukuł na ten temat

Oni zarabiają też w deszczowe lato

Podobną panoramę zobaczymy z gdańskiego koła widokowego na Wyspie Spichrzów. Atrakcja czynna jest całą dobę.
Podobną panoramę zobaczymy z gdańskiego koła widokowego na Wyspie Spichrzów. Atrakcja czynna jest całą dobę. fot. Michał Czacharowski/aerovideo.pl

Gdzie się wspiąć albo gdzie wjechać, aby zobaczyć nocną panoramę Trójmiasta? Polecamy kilka najdłużej otwartych miejsc na wysokości.Koło widokowe w Gdańsku

Diabelski młyn na Wyspie Spichrzów to obecnie najbardziej spektakularna pod względem widoków atrakcja Gdańska. Z klimatyzowanej gondoli koła widokowego zobaczymy nie tylko Śródmieście czy Dolne Miasto, ale też stadion w Letnicy czy nawet - przy dobrej pogodzie - Hel. Przejazd trwa piętnaście minut i obejmuje trzy pełne okrążenia - w najwyższym punkcie znajdujemy się na wysokości 50 metrów. Ogromnym atutem gdańskiego diabelskiego młyna są godziny otwarcia - przejażdżkę można sobie zafundować od rana aż do 22. Atrakcja nie jest jednak tania - bilet kosztuje aż 25 zł.

Widok z koła na Skwerze Kościuszki w Gdyni:Po raz pierwszy w tym roku koło widokowe stanęło również na Skwerze Kościuszki w Gdyni. To konstrukcja wyższa o pięć metrów od tej gdańskiej. Reszta jest bardzo podobna - wagoniki również są klimatyzowane, bilet kosztuje 25 zł, a przejazd trwa około kwadransa. Inne są naturalnie widoki - z gdyńskiego diabelskiego młyna zobaczmy m.in. marinę, Skwer Kościuszki oraz Kamienną Górę. Koło niestety nie jest czynne całą dobę, a tylko w godz. 11-22. Posiada za to inny atut - dzięki współpracy z Tawerną Gdynia za dodatkową opłatą możemy zjeść romantyczną kolację na wysokości.

Widok z dachu ECS.

Taras na dachu budynku ECS

Europejskie Centrum Solidarności to chętnie odwiedzane muzeum, ale pewnie nie każdy wie, że na jego dachu znajduje się spory taras widokowy. Co więcej, aby się do niego dostać, wcale nie trzeba kupować biletu wstępu na wystawę. Wystarczy wjechać windami znajdującymi się obok kas na szóste, ostatnie piętro. Wstęp jest możliwy w godzinach funkcjonowania obiektu, czyli do godz. 20. Na miejscu można pospacerować alejkami wśród kwiatów albo zrelaksować się na leżaku. Jest to obecnie jedyne ogólnodostępne miejsce, z którego można podziwiać stoczniową panoramę z wysokości. Warto wybrać się późnym latem, gdy robi się trochę szybciej ciemno i zobaczyć sylwetki dźwigów na tle zachodzącego słońca.

Widok z Góry Gradowej na Śródmieście Gdańska.
Widok z Góry Gradowej na Śródmieście Gdańska. fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl
Góra Gradowa

To popularne miejsce spacerów dostępne jest bez opłat o każdej porze roku przez całą dobę - spod milenijnego krzyża rozpościera się piękny widok na Śródmieście, Wrzeszcz oraz tereny postoczniowe. Tutaj także znajduje się edukacyjno-rozrywkowe Centrum Hewelianum, które w czasie tegorocznych wakacji przygotowało specjalne nocne atrakcje - podczas spacerów z przewodnikiem będzie można po ciemku zwiedzić niedostępne na co dzień tereny zbudowanego w XVII wieku fortu, który został w czasie II wojny światowej rozbudowany o schrony i kazamaty. Zwiedzanie odbędzie się o godz. 21 w dniach: 22 lipca oraz 5 i 19 sierpnia. Bilety kosztują 35 zł.

Widok z wieży bazyliki Mariackiej. Wstęp do godz. 21.
Widok z wieży bazyliki Mariackiej. Wstęp do godz. 21. fot. carpinus/galeria.trojmiasto.pl
Wieża bazyliki Mariackiej

To najstarszy punkt widokowy w Gdańsku oraz najtrudniej dostępny. Żeby wejść na galerię widokową znajdującą się na wysokości prawie 80 metrów, musimy pokonać ponad 400 stopni. Nie jest to więc atrakcja dla każdego. Jednak ci, którzy podejmą wysiłek, nagrodzeni zostaną wspaniałym widokiem na dachy Głównego i Starego Miasta, okoliczne dzielnice, a nawet Zatokę Gdańską. Ten najwyższy punkt widokowy w mieście czynny jest od godz. 9 do godz. 21, a bilet wstępu kosztuje 6 zł.

Widok na Sopot i Zatokę z latarni morskiej.

Latarnia morska w Sopocie

To w zasadzie jedyne ogólnodostępne miejsce w Sopocie, skąd rozpościera się tak dobry widok na panoramę miasta. Latarnia morska znajduje się przy Placu Zdrojowym i pierwotnie została zbudowana (ponad sto lat temu) jako komin kotłowni obecnego Szpitala Reumatologicznego. Kilka dekad później uruchomiono w tym miejscu - obecnie nieczynną - latarnię morską. Nie jest bardzo wysoka - ma zaledwie 39 metrów, a na jej szczyt prowadzą kręte schody. Z najwyższego piętra zobaczymy Zatokę Gdańską, centrum Sopotu oraz molo z lotu ptaka. Latarnia czynna jest do godz. 21, a bilet wstępu kosztuje 4 zł.

Trójmiasto nocą - galeria zdjęć >>>

Opinie (32) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Bigbit to inaczej: