Wiadomości

Nowa strefa relaksu w miejsce hali plażowej w Brzeźnie

Projekt "Hali Plażowej Brzeźno" ma powstać jeszcze w te wakacje.
Projekt "Hali Plażowej Brzeźno" ma powstać jeszcze w te wakacje. mat. prasowe

Konserwator zabytków zgodził się na tymczasową zabudowę "dziury wstydu" w BrzeźnieMapka, co oznacza, że jeszcze w te wakacje pojawi się tam zapowiadana strefa gastronomiczno-wypoczynkowa. Ale na razie w okrojonym zakresie. Docelowy projekt Zbigniewa Nowaka wróci w to miejsce w przyszłym roku.Zagospodarowanie pasa nadmorskiego w Gdańsku oceniam:

pozytywnie, powstaje coraz więcej ciekawych miejsc do spędzania wolnego czasu 50%
neutralnie, w ostatnich latach sporo zmieniło się na lepsze, ale mogłoby być lepiej 31%
negatywnie, wciąż jest wiele do zrobienia 19%
zakończona Łącznie głosów: 1078
Gdy na początku czerwca informowaliśmy o nowej inicjatywie w tzw. "dziurze wstydu" po dawnej Hali Plażowej wydawało się, że zapowiadana strefa relaksu powstanie jeszcze przed wakacjami. Tymczasem mamy już koniec lipca, a dopiero teraz cała inwestycja ma nabrać tempa.

Wszystko przez przedłużające się procedury formalne i długie oczekiwanie na uzgodnienie projektu z konserwatorem zabytków. Pojawiły się bowiem wątpliwości czy "Hala Plażowa Brzeźno", jak nazywa się inwestycja Zbigniewa Nowaka, nie powinna być traktowana jako tymczasowa zabudowa, której w tym miejscu nie dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

- Teren tzw. "dziury wstydu" to miejsce po dawnej Hali Brzegowej w Brzeźnie, wpisany do rejestru zabytków, dlatego na rozpoczęcie inwestycji wymagana jest zgoda konserwatora. Inwestor wciąż na nią czeka. Wydamy ją w najbliższym czasie, wszystkie rozwiązania muszą być zgodne z MPZP dla tego terenu - wyjaśnia Marcin Tymiński, rzecznik prasowy konserwatora zabytków.


Strefa więc powstanie, ale prawdopodobnie w ograniczonym zakresie.

- Inwestor planuje stworzyć przyjazną dla mieszkańców Gdańska i turystów przestrzeń spędzania czasu na świeżym powietrzu, zgodną z zaprezentowaną koncepcją. Ma nadzieję, że w sposób stały przestrzeń ta wpisze się w krajobraz Brzeźna i co roku będzie rozwijana poprzez udostępnienie nowych różnych atrakcji dla gdańszczan i ich gości. Operator terenu został już wybrany i rozpoczyna prowadzenie rozmów z partnerami zainteresowanymi udziałem w przedsięwzięciu. Strefa rekreacji zostanie uruchomiona już w tym sezonie, a w docelowym kształcie będzie zrealizowana w przyszłym roku - zapowiada Małgorzata Kropielnicka, przedstawiciel inwestora.
W ubiegły weekend "dziura wstydu" stała się dzikim parkingiem. Inwestor zapewnia, że to był incydent i sytuacja już się nie powtórzy.
W ubiegły weekend "dziura wstydu" stała się dzikim parkingiem. Inwestor zapewnia, że to był incydent i sytuacja już się nie powtórzy. fot. FRAG

Parkingu nie będzieJednocześnie zaprzecza sugestiom, jakie na początku tygodnia pojawiły się w internecie w mediach społecznościowych. Na profilu Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej pojawiło się zdjęcie, na którym widać kilkanaście zaparkowanych na dziko samochodów i kolejne auto, które przecina drogę rowerową i chodnik. Pojawiły się też sugestie, że inwestor zrezygnował z inwestycji, a działka będzie służyć latem już tylko jako darmowy parking przy samej plaży.

Przedstawiciele inwestora przekonują, że parking powstał bez ich udziału i wiedzy.

- Po zdjęciu ogrodzenia budowlanego, bez zgody i wiedzy inwestora, osoby nieuprawnione zaczęły parkować na wydzierżawionym terenie. Inwestor powiadomił policję oraz straż miejską i podjął dodatkowe działania w celu zabezpieczenia terenu przed wjazdem samochodów. Internetowe sugestie, że dziki parking pozostanie tam na dłużej to tylko spekulacje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - podkreśla Małgorzata Kropielnicka.
Na działce pojawiły się już pierwsze obiekty. Wkrótce "dziura wstydu" ma zyskać drugie życie.
Na działce pojawiły się już pierwsze obiekty. Wkrótce "dziura wstydu" ma zyskać drugie życie. fot. Trojmiasto.pl

Jak to ma wyglądać?Według opracowanej koncepcji adaptowana przestrzeń ma być pozbawiona ogrodzenia i dostępna dla spacerujących mieszkańców i turystów z każdej strony. Wyznaczone zostaną trzy wejścia główne: od strony plaży, od deptaka oraz od ulicy Brzeźnieńskiej.

W części północnej między plażą a parkiem stanie też duży podświetlony napis reklamowy "Hala Plażowa Brzeźno".

Cała strefa podzielona zostanie na kilka mniejszych części o różnych aktywnościach i atrakcjach, m.in. Strefa rozrywki, Leżakownia, Hamakownia, Piknikownia, Foodcourt, Strefa Aktywności (animacyjna + akcyjna). Dodatkowo na plaży prowadzona będzie wypożyczalnia leżaków i parawanów.

Opinie (113) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

sierpnia

19

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - Wrzeszcz,

24

sierpnia

Kortez Sopot, Opera Leśna

Kultura

Muzeum Gdańska kupiło 330-letnie bursztynowe szachy za ok. 2,4 mln zł
Bursztynowe szachy za 2,4 mln zł
Pełen niespodzianek koncert Kwiatu Jabłoni
Kwiat Jabłoni zagrał w Operze Leśnej

Kulinaria

Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie
Jemy na mieście: Mnie to rybka w Brzeźnie

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W 2018 r. Festiwal Narracje odbył się w: