Wiadomości

stat

Nowe idzie od morza: muzyka na letnie dni

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe idzie od morza: Rozumu Bękart / Le Batard de la Raison

Marla Cinger
Marla Cinger

Na trójmiejskiej scenie muzycznej pojawia się coraz więcej młodych zespołów, których można słuchać także poza salami prób. Tym razem w naszym cyklu przedstawiamy grupy, których muzyka idealnie nada się do słuchania latem.Marla Cinger
Marla Cinger na Myspace

Marla Cinger, zespół którego nazwa łudząco przypomina imię bohaterki Marli Singer filmu "Podziemny Krąg", to projekt Asi Kucharskiej, basistki innej trójmiejskiej grupy - Kiev Office, jednak muzycznie brzmiący zdecydowanie inaczej. To połączenie gry na akustycznych gitarach z elementami elektroniki. Spokojne, leniwie snujące się utwory, raz utrzymane są w klimacie muzyki bluesowej, innym razem ciekawie podszyte rozwijającym się bitem z zapętlonym podkładem w tle. Marla Cinger ma na swoim koncie już kilka koncertów m.in. w ramach mini-festiwalu Zapalenie Ucha w Gdyni. Plany także są dość bogate: w lipcu zespół wystąpi na Festiwalu Globaltica w Parku Kolibki, a jeszcze jesienią wypuści debiutancki album. Wcześniej, bo już w najbliższy czwartek, będzie można się przekonać o umiejętnościach grupy na żywo w klubie Siouxie 10.

Wojt de la Volt & Vreen
Wojt de la Volt & Vreen na Myspace

Wojt de la Volt & Vreen
Wojt de la Volt & Vreen
Tunes of Early Spring
Tunes of Early Spring
Muzyka Wojt de la Volt & Vreen przywodzi na myśl dokonania klasycznych songwriterów i tak właśnie można chyba zaklasyfikować twórczość tego duetu. Debiutancką płytę pt. Dioptrie grupa nagrywała prawie rok i wydała własnym sumptem. Umieszczone na niej utwory są wypełnione brzmieniami różnych instrumentów - od akustycznych gitar, przez gitarę elektryczną, po elementy elektroniki i perkusję, która nadaje tej muzyce większej zadziorności. Z jednej strony debiutancki krążek jest więc spokojny, z drugiej jednak nieco psychodeliczny, a to dzięki umiejętnie połączonym wokalom i grze na gitarze ukazującej bardziej zwariowane oblicze zespołu. Będzie można przekonać się o tym na żywo - zespół zagra swój najbliższy koncert 25 czerwca w Pralni Muzycznej w Oliwie.

Tunes of Early Spring
Tunes of Early Spring na Myspace

O liderze Tunes of Early Spring ciężko mówić jako o debiutancie, bo Maciek Cieślak znany jest choćby z takich formacji jak Ścianka, Lenny Valentino czy powstały w ubiegłym roku projekt Kings of Caramel. I to właśnie do tego ostatniego jest najbliżej muzyce jego kolejnego muzycznego wcielenia. Cieślak gra na gitarze akustycznej i śpiewa, a towarzyszy mu altowiolinistka i dwie wiolonczelistki. Wśród nich jest także Karolina Rec, która również brała udział w nagrywaniu płyty Kings of Caramel. Ta muzyka jest bardzo emocjonalna i przejmująca, po zaledwie jednym przesłuchaniu niesamowicie wciąga. Doskonałym tego przykładem jest utwór "Get on the plane", który brzmi niczym umieszczone w tytule płyty dźwięki wczesnej wiosny. Ale na lato też się doskonale nadaje.

"Nowe idzie od morza" to cykl artykułów poświęconych młodym trójmiejskim twórcom muzycznym. Opisujemy wykonawców mało znanych, ale wartych uwagi - jest ich w naszym regionie wielu, o czym nie wszyscy wiedzą. Za wokalistą szczecińskiego zespołu Pogodno powtarzamy: Niech wreszcie przyjdzie nowe! A sami dodajemy: Nowe idzie od morza! Warto się o tym przekonać.

Opinie (3) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17

kwietnia

Maleńczuk + Rhythm Section Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Nowe spektakle dostępne online, nie tylko z Trójmiasta
Spektakle online nie tylko z Trójmiasta
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii. Papety opisują rzeczywistość
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii

Kulinaria

Gdynia: produkty z hali z dostawą do domu
Gdynia: produkty z hali dowożą do domów
Firmy cateringowe zmieniają ofertę
Firmy cateringowe zmieniają ofertę

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Prawdziwe meksykańskie tortille są z mąki: