Nowe życie niechcianych rzeczy - wymiana ciuchów i prezentów w Metropolii

Zobacz, jak przebiegała pilotażowa edycja Wielkiej wymiany prezentów i ciuchów

Kilkanaście stoisk, a na nich to, co zalega w domu, a szkoda wyrzucić. W niedzielę w Stacji Food Hall odbyła się pilotażowa edycja Wielkiej wymiany prezentów i ciuchów, która wprawdzie, na przekór nazwie, wielka nie była, ale wskazała kierunek, którym warto podążyć w przyszłości.Imprezy targowe w Trójmieście - kalendarz imprezCzy często kupujesz rzeczy z drugiej ręki?

Zobacz wyniki (544)
Idea kupowania przedmiotów z drugiej ręki zyskuje na popularności. Jedni szukają w ten sposób oszczędności, inni szukają perełek, które wyróżniają się na tle masowej produkcji, jaką prowadzą odzieżowe sieciówki. Jeszcze inni robią to dla zasady - korzystając z przedmiotów krążących w obiegu zamkniętym są proekologiczni i manifestują swoją postawę antykonsumpcjonistyczną.

Imprezy, podczas których można kupić bądź wymienić odzież, odbywają się regularnie w różnych miejscach i nieustannie jest na nie zapotrzebowanie. Jarmark, który w niedzielę odbył się w Stacji Food Hall, miał dodatkowo pomóc we wprowadzeniu do wtórnego obiegu nietrafionych, gwiazdkowych prezentów.

Więcej odzieży, znacznie mniej nietrafionych prezentówIle z przedmiotów, jakie sprzedawano, było nietrafionymi prezentami, trudno ustalić. Wystawcy natomiast otwarcie przyznawali, że niedzielna impreza była dla nich przede wszystkim okazją do "przewietrzenia" szaf i pozbycia się tego, co w nich zalega, a z czego od dawna nie korzystają. Na stoiskach można było znaleźć planszówki, puzzle, płyty, dziecięce zabawki, żelazko, a nawet gitarę. Na pierwszy rzut oka było jednak widać, że imprezę zdominowały ciuchy.

- Przywiozłam wszystko to, czego nie noszę i z pewnością nigdy już nie założę - opowiadała jedna z uczestniczek Wielkiej wymiany prezentów i ciuchów. - Ceny zaczynają się u mnie od 5 zł, więc można upolować coś naprawdę taniego i fajnego. Obiecałam sobie też, że pieniądze, jakie zarobię, w całości przepuszczę tutaj, kupując coś u koleżanek z sąsiednich stoisk. Już sobie upatrzyłam kilka rzeczy.

Co zrobić z ubraniami, których już nie nosimy?Na stoiskach można było znaleźć nie tylko ubrania, choć to one zdominowały imprezę.
Na stoiskach można było znaleźć nie tylko ubrania, choć to one zdominowały imprezę. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Impreza trwa do godz. 20. Jeszcze zdążysz!Wystawców było kilkunastu, więc nie była to duża impreza. Stoiska budziły jednak niemałe zainteresowanie osób, które odwiedziły Stację Food Hall.

- Przyszliśmy na rodzinny obiad i zajrzeliśmy tu przy okazji, bo naszą uwagę przyciągnęły stoiska - opowiadał Tomasz z Wrzeszcza. - Dla mnie zbyt wiele rzeczy tu nie ma, bo panie oferują chyba wyłącznie damską odzież, ale córka i żona już poczyniły pierwsze zakupy. A bywają wybredne.
Czy odbędą się kolejne edycje Wielkiej wymiany prezentów i ciuchów? Organizatorzy nie wykluczają takiej opcji, jeśli impreza odniesie sukces. Macie jeszcze okazję się do niego przyczynić, bo sprzedaż i wymiana przyniesionych przez wystawców fantów odbywa się dziś do godz. 20. A może to wy chcecie się pozbyć jakiegoś niechcianego prezentu?

Opinie wybrane


wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Kazik
Kazik
rock / punk
mar 11
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Słoń
Słoń
hip-hop
lut 26
sobota, g. 19:30
Gdańsk, Parlament
IRA
IRA
rock / punk
mar 12
sobota, g. 17:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Duży wakacyjny festiwal muzyczny w Gdyni Kosakowie to: