Wydarzenie

stat

ORGANy PLUS+ : Skrzypce

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 października 2017 (sobota)
godzina:
19:00
miejsce:

Kościół Św. Trójcy  mapa

adres:
Gdańsk, Świętej Trójcy 4
bilety:
20 zł , ulgowy 10 zł
PATRONAT

Wokół Bacha II
Maija Lehtonen (Finlandia) organy
Manfred Grässbeck (Finlandia) skrzypceKościół OO. Franciszkanów p.w. Św. Trójcy

Przedostatni koncert jesiennej edycji festiwalu ORGANy PLUS+ który odbędzie się w sobotę 14 października we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w całości będzie poświęcony muzyce Jana Sebastiana Bacha i jego włoskich inspiracjom. W przeciwieństwie do jego innych nie mniej uznanych kolegów, niemiecki mistrz nigdy nie był we Włoszech. Jednak jego szerokie zainteresowania zaprowadziły go tam wielokrotnie, dziś powiedzielibyśmy - wirtualnie, w jego czasach poprzez kopiowanie kompozycji włoskich mistrzów. Nie tylko zresztą Bach robił to namiętnie, także jego kuzyn - Walther. Włoski styl koncertujący odbił się znacznie w kompozycjach kantora z Lipska. Fińscy artyści poprowadzą nas poprzez wzajemne inspiracje Bacha, Walthera i włoskich mistrzów używając do tego, oprócz organów, skrzypiec. W trakcie festiwalowego koncertu przekonamy się, że istnieje znacznie więcej chwytających za serce melodii na oba instrumenty, niż tylko słynne kompozycje Gounoda i Schuberta. Maija Lehtonen i Manfred Grässbeck to gwiazdy fińskiej sceny muzycznej. w Polsce wystąpią razem po raz pierwszy. Przekonajmy się czy mieszanka słonecznych Włoch, chropowatych Niemiec, surowej Finlandii w nieobliczalnej Polsce będzie wybuchowa jak proch, czy raczej uderzy nam do głowy jak najlepsza ambrozja. Przyjdźcie do kościoła Św. Trójcy i dajcie się ponieść gorącym emocjom w ten zimny wieczór październikowy.

Festiwal ORGANy PLUS+
jest unikalną platformą realizacji i prezentacji muzyki spisanej do końca osiemnastego wieku w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału. Zarówno artyści jak i słuchacze będą mieli niepowtarzalną nigdzie indziej w Polsce możliwość kontaktu z muzyką dawnych mistrzów w takiej formie, w jakiej muzyka ta była prezentowana po raz pierwszy.

Światowej sławy artyści z Włoch, Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Finlandii i Polski, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy , oryginalne umiejscowienie muzyków na jedynym w Polsce Lektorium, wreszcie muzyka nie słyszana gdzie indziej w Polsce wprowadzą nas w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych z przed wieków.

Festiwal ORGANy PLUS+ zaprasza na krótką podróż w czasie !

Nicolaus Bruhns (1665-1697)

Praeludium in G major

Francesco Maria Veracini (1690-1768)

Largo from the Sonata in A major Op 2 No 6

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Fugue in B minor BWV 579

Arcangelo Corelli (1653-1713)

Sonata in D minor "La Folia" Op 5 No 12

Johann Gottfried Walther (1684-1748)

Concerto del Sigr. Tomaso Albinoni in B flat major LV 127

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Sonata in G minor BWV 1001
Siciliana - Presto - Prelude and Fugue in C major BWV 531

W ramach imprezy

bilety 23 zł
ulgowy 13 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)