• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Odwołane imprezy w Trójmieście

Alicja Olkowska
10 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
aktualizacja: godz. 15:55 (11 marca 2020)
Kolejne imprezy są odwoływane lub przekładane na nowy termin w Trójmieście. 22 marca nie odbędą się m.in. Bakalie Wiosenne, organizatorzy ustalają nową datę. Kolejne imprezy są odwoływane lub przekładane na nowy termin w Trójmieście. 22 marca nie odbędą się m.in. Bakalie Wiosenne, organizatorzy ustalają nową datę.

We wtorek, 10 marca, premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie masowe imprezy w Polsce . Jego decyzja wpływa nie tylko na organizatorów dużych wydarzeń, ale też tych mniejszych i bardziej kameralnych. W Sopocie i Gdańsku odwołano wszystkie miejskie wydarzenia kulturalne i sportowe, także te, które nie są masowe. Na bieżąco informujemy, co jeszcze nie odbędzie się w najbliższym czasie w Trójmieście z powodu obawy przed koronawirusem.Najbliższe odwołane imprezy w TrójmieścieAktualizacja: środa, godz. 15:53

W marcu nie odbędzie się żaden zaplanowany koncert w B90 oraz klubie Drizzly Grizzly.

- W związku z sytuacją wyjątkową, związaną z epidemią koronawirusa, zdecydowaliśmy wspólnie z artystami, że wszystkie zaplanowane koncerty do końca marca w klubie B90 zostaną przeniesione na inny termin, o czym niezwłocznie Was poinformujemy. Wszystkie zakupione dotąd bilety zachowują ważność. Klub B90 do końca marca 2020 roku będzie nieczynny. Prosimy Was o wyrozumiałość, gdyż dla całej naszej ekipy to bardzo trudny czas. Miejmy nadzieję, że obecne zapobiegawcze działania spowodują, że sytuacja unormuje się możliwie jak najszybciej - podano w komunikacie.


Aktualizacja: środa, godz. 12:30

- Wszystkie filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zostają zamknięte do odwołania od dnia 12 marca 2020 r. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie w bibliotekach również zostają odwołane. Termin zwrotu wypożyczonych przez Czytelników książek zostanie automatycznie przedłużony o miesiąc od 12 marca 2020 r. - czytamy w oficjalnym komunikacie.
Aktualizacja: środa, godz. 12:15

Nie odbędą się zaplanowane w najbliższych dniach koncerty w Starym Maneżu, m.in. Lao Che 13 marca, Artura Rojka i zespołu Kwiat Jabłoni.

- W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji związanej z koronawirusem, oraz zaleceniami Prezydenta Miasta Gdańska, informujemy, że koncerty zaplanowane w Starym Maneżu w najbliższych dniach odbędą się w innych terminach, nad którymi obecnie pracujemy. Bardzo prosimy o cierpliwość - postaramy się poinformować o nowych datach możliwie jak najszybciej. Wszystkie dotychczas zakupione bilety na wydarzenia organizowane przez Stary Maneż zachowują swoją ważność - czytamy w oświadczeniu.
Aktualizacja: środa godz. 09:08

Marszałek Struk w środę 11 marca zalecił instytucjom kultury, dla których Samorząd Województwa Pomorskiego pełni funkcję organizatora, zawieszenie działalności.

Lista instytucji kultury, które mają zawiesić działalność:

1. Teatr Wybrzeże w Gdańsku

2. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

3. Muzeum Narodowe w Gdańsku

4. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

5. Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku

6. Opera Bałtycka w Gdańsku

7. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

8. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

9. Gdański Teatr Szekspirowski (współorganizowany)

10. Polska Filharmonia Kameralna SOPOT (współorganizowany)

11. Europejskie Centrum Solidarności (współorganizowany)

- W związku z zagrożeniem koronawirusem uznałem za zasadne i zalecam niezwłoczne zawieszenie do odwołania działalności w instytucjach kultury podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. W przypadku czterech instytucji, gdzie jesteśmy współorganizatorem, zwróciłem się z prośbą do władz Gdańska, Sopotu i Powiatu Wejherowskiego o wydanie podobnej - wspólnej decyzji - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.


Aktualizacja: środa, godz. 8:46

Kolejne imprezy odwołane lub przełożone na nowy termin to:

- Festiwal Jazz Jantar w Klubie Żak

- Jest decyzja Prezydent Gdańska o odwołaniu wszystkich imprez w miejskich instytucjach kultury z powodu epidemii korona-wirusa. Pracujemy nad przeniesieniem #jazzjantar i innych koncertów na jesień (wrzesień-październik) - jutro (11.03) podamy więcej informacji - piszą organizatorzy festiwalu.
-

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich Uczestników 6. Gdańsk Maratonu i ich Rodzin i kibiców, w związku z postanowieniem Prezesa Rady Ministrów o odwołaniu imprez masowych w Polsce, uprzejmie informujemy, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszej imprezy zaplanowanej na 18-19 kwietnia. Liczymy, że mimo tych wyjątkowych okoliczności, zobaczymy się z Wami na starcie 17-18 kwietnia 2021 roku. Szczegółowe informacje dot. zwrotu opłaty startowej przekażemy niebawem w osobnym komunikacie - czytamy w oświadczeniu organizatorów biegu.
- Targi Vintage w Sztuce Wyboru (odbędą się 17 maja)

- Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Żak

- Targoteka, czyli targi w stylu vintage w Sopotece

Wszystkie odwołane imprezy znajdziesz tutaj.Aktualizacja: wtorek godz. 22:22

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała we wtorek decyzję w sprawie odwołania wydarzeń we wszystkich gdańskich instytucjach.

- Z wielką troską patrzymy na wydarzenia w Polsce, Europie i świecie dotyczące koronawirusa. (...) O odwołaniu imprez masowych w Polsce poinformował już dzisiaj pan premier Mateusz Morawiecki. Uważa, że w trosce o zdrowie nas wszystkich powinny być odwołane dodatkowo także inne wydarzenia, które formalnie nie podlegają przepisom ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ale w praktyce ich organizacja wiąże się z tymi samymi obawami. Dlatego też zdecydowałam się o odwołaniu wszystkich wydarzeń organizowanych przez miasto Gdańsk, ale również przez instytucje zależne. Decyzja ta obowiązuje do odwołania - czytamy w piśmie, które prezydent Aleksandra Dulkiewicz wysłała do m.in. Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
O zmianach w programie GTS poinformuje oficjalnie w środę 11 marca.W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że przeniesiono na inny termin m.in. Kolosy i półmaraton w Gdyni oraz targi Amberif w Gdańsku . Teraz do tej listy doszły kolejne wydarzenia, nie tylko w skali masowej.

We wtorek po południu Urząd Miasta Sopotu w oficjalnym komunikacie podał, że decyzją prezydenta zostają odwołane wszystkie miejskie wydarzenia kulturalne i sportowe, także te, które nie są masowe.

Oprócz tego w najbliższą sobotę nie odbędzie się impreza z muzyką disco-polo i dance, czyli Discotex: Zenon Martyniuk, Bad Boys Blue, Fun Factory w Ergo Arenie.

Ze względu na bezpieczeństwo gości, jak i uczestników Międzynarodowego Festiwalu Europejski Poeta Wolności, wydarzenie, łącznie z galą wręczenia Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Gdańska, zostaje przeniesione na drugą połowę czerwca.

Organizatorzy przełożyli Bakalie Wiosenne w Plenum na najbliższy możliwy termin, który jest w trakcie ustalania:

- W tym momencie nie możemy podać dokładnej daty, zakładamy, że wydarzenie odbędzie się pod koniec kwietnia lub w maju - czytamy w komunikacie.
Kolejną dużą imprezą z nowym terminem jest konferencja InfoShare - organizatorzy przełożyli ją na wrzesień (23-24.09.2020).

Czytaj także: aktualna sytuacja w trójmiejskich teatrach

Zenon Martyniuk miał być gwiazdą odwołanej imprezy Discotex (sobota). Zenon Martyniuk miał być gwiazdą odwołanej imprezy Discotex (sobota).
Nie dojdzie do skutku również IX Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny.

- W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz troską o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, władze Politechniki Gdańskiej zdecydowały o odwołaniu IX Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. O ewentualnych nowych terminach będziemy informować na bieżąco - donoszą organizatorzy.
Od 10 do 29 marca nie odbędą się żadne wydarzenia, uroczystości i imprezy o charakterze ogólnouczelnianym, artystycznym i naukowym w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest to decyzja rektora, podyktowana obawą przed możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.

Wydarzenia

Opinie (83) ponad 10 zablokowanych

 • (21)

  Co z kosciolami, ktore nie sa dezynfekowane i glownie przesiaduja tam osoby starsze? Tutaj wladza nie widzi problemu? Ksiadz wkladajacy oplatek do buzi zawsze bedzie mial czyste rece i sam nie bedzie chorowac? Pytanie jeszcze czy to juz jest krok na wszelki wypadek z tymi imprezami czy skala jest jednak tak ogromna, ze po prostu zostawiaja sobie furtke, ze chcieli dobrze, a jutro z 20 osob powstanie 200...a za tydzien...

  • 119 18

  • hah (8)

   A co z galeriami handlowymi? Tam nie widzisz już problemu? Z tego co wiem w galeriach codziennie jest wiele więcej osób niż w kościołach, do tego wybudowano je przy dworcach, żeby korzystali z nich nie tylko mieszkańcy miasta ale przyjezdni. Dalej widzisz problem w kościele? Heh

   • 27 16

   • Tak. Hah. (7)

    Do galerii nie czolgaja sie starcy, ktorzy co niedziele odbebniaja modlitwy, bo stoi nad nimi kostucha. W galeriach nie przekazuja sobie znaku pokoju w postaci podania sobie reki. W galeriach nie maczaja rak w brudnej wodzie. W galerii nie lykaja oplatkow, ktore podaje im reka do buzi jakis pan. W galeriach dbaja o porzadek. Kosciol bez koronawirusa, to i tak wylegarnia zarazkow. A twoj argument jest na zasadzie: a u was bija murzynow. Ja o kosciele, ten o galerii. Co mnie to obchodzi? Aaa, galerie potrafia zamykac. Mialo sie niby tez przelozyc na frekwencje w kosciele w niedziele ale nadal leci na leb na szyje. Byly religie, ktore trwaly dluzej niz 2020 lat i padly...

    • 14 15

    • hah hah (2)

     Ale ten kościół Ci solą w oku i bardzo dobrze. Mam nadzieję, że wypisałeś się już z Kościoła i znalazłeś inne miejsce na pochówek. Nie chrzcisz swoich dzieci i nie pójdziesz na ich ślub jak będzie kościelny.
     A teraz powrzucaj na fb nakładki Stop nienawiści ;)

     • 14 21

     • Troje dzieci.

      Nie ochrzczone. Zyja. Szok, nie? Same podejma decyzje, a nie z automatu jak stado baranow, bo ktos tak chce. Bez slubu z ich Mama, moja partnerka. Szczesliwi. Zadna sol w oku, niesmak ze wzgledu na przymykanie oczu na problem pedofilii wsrod ksiezy, ukladow z rzadem, wdawania sie w polityke. Chcesz wierzyc w jednego z wielu Bogow? Wierz sobie. Inni wierza w Potwora Spaghetti. Ty musisz dac na tace, bo beda wytykac palcami, a ja te kase przeznacze na cos pozytecznego. Chociaz patrzac na twoj styl pisania, jeszcze nie masz wlasnych pieniedzy. Marna prowokacja.

      • 20 14

     • nalezy się pochówek jak psu buda i katolicy nie macie nic do tego. Apage Satanas

      katonędzniku umysłowy, zaslepiony gusłami i pedofilami w sukienkach. Wiara to wiara, nie złoty ale skromny biskup czy proboszcz pedofil. Inne wiary chszczą się z pełna świadomością, w wieku rozumnyem, nic na siłe.

      • 1 2

    • Oświecę cię panie wojujący internetowy ateisto, jeśli boisz się zarażenia nie musisz tego wszystkiego robić (3)

     Już od lat w kościołach znak pokoju w postaci podania ręki jest równie częsty jak skinięcie głową, kto chce robi tak, inni tak, nie ma przymusu, żeby podawać rękę. Ok, mogło do tej pory wydawać się to niegrzeczne, ale teraz jeśli ktoś nie jest i**otą, to zrozumie, gdy nie uściśniesz wyciągniętej ręki, tylko skiniesz w odpowiedzi głową. Do komunii w takiej sytuacji też nie musisz iść. Podobnie jak przeżegnać się z pomocą wody święconej - ja jestem wierzący, ale tego od lat nie robię właśnie ze względu na zarazki.

     • 6 5

     • (2)

      Pan internetowy ateista po prostu dawno w kościele nie był - a co do skinienia głową, to ja tak robiłem "od zawsze". Z wodą święconą też masz rację - nikt tam ręki wkładać nie każe.

      • 8 3

      • to smutne, że nie podawałeś ręki, (1)

       sztuczny znak pokoju- dystans. Oby ten pokój był między Wami realny, tj.między ludźmi ,,chodzącymi do kościoła", gdyż po tonie wypowiedzi , także tej powyżej-innego autora skierowanej do ,,wojującego ateisty", nie daje się odczuć pokojowego nastawienia.

       • 1 4

       • Nie dość, że chłopaki niezbyt nastawieni pokojowo, to jeszcze tłumaczą, żeby iść do kościoła ale omijać wodę, podawanie ręki, opłatek. Brakuje nie otwierania ust, żeby modlić się na głos. Masz się pokazać i tyle. Pytanie retoryczne: Czy Bóg będzie zły, że pomodlisz się szczerze w domu czy masz przekroczyć próg kościoła dla zasady i zrobić to tam?

        • 2 2

  • Kościół niesie pocieszenie i umacnia na drogach życia (4)

   Poza tym w Kościele przyjmujesz samego Boga i Jemu się ofiarowujesz. Z Bogiem żadna epidemia nie straszna!

   • 6 14

   • (2)

    Serio??

    • 2 3

    • Bardzo serio (1)

     Człowieku małej wiary

     • 2 4

     • Ot, nabożny katolik do bliźniego odpowiedział

      • 2 2

   • A psychiatra już był?

    • 1 3

  • Co z pieniędzmi? (1)

   Nie boimy się gotówki?

   • 3 1

   • Serio pytam, o coc chodzi z tą gotowką ? W kontekscie kryzysu?

    • 0 1

  • Rząd nie ma przełożenia na KK...

   jak już to jest odwrotnie. Nie miej pretensji do kaczystów.

   • 0 1

  • Jesteś wierzący? (1)

   Bo chyba słaba Twoja wiara w Bożą moc.

   • 1 2

   • Epidemie, to jeden z elementów znaku czasów końca, końca tego systemu rzeczy,

    Nie będzie ich mniej.

    • 0 0

  • od kościoła lewacy to łapy precz! a to że później będziecie skomleć o spowiedź a jej nie otrzymacie to juz innna sprawa (1)

   • 0 0

   • Naprawdę myślisz, że dorosły myślący człowiek nie jest w stanie rozliczyć się z własnym sumieniem bez pośrednictwa jakiegoś obcego faceta? Zresztą staram się żyć tak, żeby nie mieć specjalnie nic na sumieniu. Nie, nigdy nie miałam nic wspólnego z kk i nie zamierzam. Pogrzeb też mam zamiar mieć świecki, uprzedzając domniemania, że potem rodzina będzie skomleć u księdza; nie będzie, a gdyby spróbowała to... nie, nie będę ich straszyć zza grobu, bo zwyczajnie nie wierzę w życie pozagrobowe, i dobrze mi z tym.

    • 0 0

 • ... (5)

  Moim zdaniem jest to troszke sianie paniki. Dorosły myślący człowiek ma prawo sam wybrać, czy ma gdzieś pójśc czy nie. Według takiego toku myślenia z zamykaniem czegokolwiek - powinno być wszystko zamknięte - galerie handlowe, biurowce itp itd skoro tam jest masa ludzi i maja bliski kontakt ze sobą. Jestem Ciekaw, czy koscioły tez odwołują msze hehe :-)

  • 34 58

  • Dorosły człowiek może też później zarazić kogoś, kto się na takie ryzyko nie godził. A impreza masowa jest w okresie zachorowalności na grypę (i nowego wirusa też) dość ryzykowna.

   • 16 2

  • i oczywiście ma prawo zarażać innych

   • 9 0

  • Nie panika a zapobieganie. Chcesz mieć to

   samo co makaroniarze? Nie sadze więc lepiej dmuchać na zimne bo ten syf nas dobije ....

   • 12 0

  • Dorosły Polak to deb... il na co wskazuje wygrana PiS.

   • 5 2

  • Jan

   Człowieku, to jest prewencja abyś Ty się nie zaraził i nie zarażał innych, gdyby nie daj....
   Życzę zdrowia i zweryfikowania postawy bo tylko wtedy unikniemy pandemii w Naszym Kraju

   • 1 0

 • gregorian (5)

  Co z koncertem 22.03 Gregorian w Ergo Arena?

  • 10 10

  • No właśnie tez jestem ciekawa

   Co z koncertem choru Gregorian?

   • 3 1

  • Tez Odwołane. I baaardzo dobrze. (2)

   • 3 6

   • Gdzie jest taka oficjalna informacja o odwołaniu koncertu choru Gregorian? (1)

    • 3 1

    • wszystkie

     Wszystkie planowane imprezy spadły z afiszy.A do kiedy ?.Nikt nie wie
     Podobnie jak z zamykaniem szkół etc.

     • 0 0

  • gregorian

   Koncert powinien być odwołany .

   • 0 0

 • powinni odgrodzić kościoły kordonem sanitarnym (8)

  • 31 14

  • (3)

   oj ten kościół solą Ci w oku. Bardzo dobrze, a teraz pójdź sobie po nowe buciki do galerii handlowej ;)

   • 10 8

   • I bedzie mial w czym chodzic. (2)

    Ty oddaj swoje pieniadze na kosciol, ksiadz bedzie mial za co pic.

    • 9 6

    • (1)

     uuuu boli oj boli haha

     • 1 8

     • To posmaruj maścią, może ci przejdzie.

      • 6 2

  • Kościoły też prędzej czy później zamkną, w Włoszech też do pewnego momentu były otwarte (3)

   W sumie nie słychać o zamykaniu Kościołów oraz świątyni innych wyznań nigdzie poza Włochami. W Niemczech zarówno kościoły katolickie jak i protestanckie oraz meczety są pootwierane, a mają przeszło tysiąc przypadków.

   • 2 1

   • :D (1)

    U nas koscioly zwiekszyly ilosc mszy, zeby (uwaga, uwaga)..."rozladowac ilosc ludzi na mszach". To jest taki absurd, ze chociaz temat powazny, dotyczacy Polakow, to sie zasmialem. Nawet w przypadku wirusa wykazujemy sie glupota i robimy wszystko, zeby sobie zaszkodzic. W Polsce bez zmiany, prawie same tumany.

    • 1 1

    • Wbrew pozorom to ma sens, zamiast 100 osób masz 50 na mszy

     co zmniejsza ryzyko zarażenia

     • 1 1

   • Dzisiaj już byla informacja o zamknieciu meczetów w Polsce.

    • 0 0

 • Co z koncertem Lao Che w maneżu? (5)

  j.w. nie widzę żadnej info

  • 2 9

  • Póki co aktualny (2)

   • 1 0

   • (1)

    Mogą się napinać i tak będą musieli odwołać. Miałem szczęście być na Lao Che w ostatni czwartek.

    • 1 0

    • Szczęście albo pecha

     Zdrówka życzę

     • 0 0

  • Stary

   Stary Maneż jest bardzo oporny, w ogóle nie bierze pod uwagę zagrożenia

   • 3 1

  • Podejrzewam, że do piątku odwołają:(( dobrze że byłem 6.03:)

   • 1 0

 • Free European media (1)

  Nie odwołali. Będa goście z całej Europy

  • 0 10

  • już odwołali

   • 3 0

 • Ira

  Czy koncert Iry w Filharmonii w niedzielę się odbędzie?

  • 2 6

 • Swoj (1)

  Najważniejsze że trening gks wybrzeże odbywa się bez zakłóceń.

  • 7 3

  • szkoda że treningi punktowane będą bez kibiców

   • 0 0

 • Trojan (3)

  Co z koncertem Taco w B90 za tydzień ? Brak jakichkolwiek info a udział deklaruje minimum kilkaset osób

  • 5 5

  • No to kilkaset osób może brać udział...

   ...wystarczy, że organizatorzy zrobią limit biletów.

   • 0 0

  • do 500 osób (masowa w obiekcie zamknietym) ok. (1)

   • 1 0

   • Koncert jest wyprzedany co oznacza, że sprzedano ponad 1000 biletów, czyli impreza będzie odwołana.

    • 2 0

 • panikarze xD

  • 13 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

Zamna Poland 2024

267 zł
festiwal muzyczny, muzyka elektroniczna

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku Ricky Martin po raz pierwszy wystąpił przed trójmiejską publicznością?