Wiadomości

stat

Oglądali film pod gołym niebem leżąc na łóżkach

Zobacz, jak wyglądała pierwsza odsłona gdańskiego kina na łóżkach

Przykryte kocami wygodne materace, rozłożone na drewnianych paletach. Takie oto miejscówki mieli dyspozycji widzowie plenerowego "Kina na łóżkach", które zainaugurowano w ubiegły piątek na parkingu Galerii Wnętrz City Meble przy al. Grunwaldzkiej 211 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Projekcje będą odbywać się co dwa tygodnie w piątki przez całe wakacje, a wstęp na nie jest całkowicie bezpłatny. W repertuarze znajdą się wyłącznie komedie Woody Allena.Czy zamierzasz skorzystać z "Kina na łóżkach"?

tak, z pewnością wybiorę się przynajmniej na jeden seans 37%
tak, o ile moje obowiązki nie staną mi na przeszkodzie 23%
nie, gdyż znam prezentowane filmy niemal na pamięć 7%
nie, w ogóle nie jestem zainteresowany tą inicjatywą 33%
zakończona Łącznie głosów: 263
Seans w "Kinie na łóżkach" zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu wydarzeń w Trójmieście oraz w stałym, cotygodniowym przeglądzie Planuj Tydzień.

Choć pogoda za oknem raczej nie kojarzy się z początkiem lipca, w Trójmieście jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne kina plenerowe. Jak nietrudno zauważyć, tego rodzaju rozrywka staje się coraz bardziej popularna, a kreatywność jej organizatorów coraz bardziej zaskakująca.

Dla przykłady wystarczy wspomnieć seanse na dachu Teatru Szekspirowskiego czy kino samochodowe przy stadionie w Letnicy, o którym informowaliśmy kilka tygodni temu.

Czytaj również: Kino na złomowisku z pełną widownią i świetnym klimatem

W piątkowy wieczór, na parkingu Galerii Wnętrz City Meble na Strzyży wystartował kolejny cykl projekcji na świeżym powietrzu, a jego nazwa brzmi "Kino na łóżkach". Jego widzowie mieli bowiem do dyspozycji nie tylko krzesła i leżaki, ale również łóżkowe materace, rozłożone na drewnianych paletach.

To absolutna nowość na kulturalno-rozrywkowej mapie Trójmiasta. Jej organizatorem jest stowarzyszenie "Hamulec Bezpieczeństwa", które jest odpowiedzialne również za inne imprezy filmowe, m.in. Sopot Film Festival czy Przegląd Ambitnego Kina.

- Aż dziwne, że nikt dotychczas nie wpadł na taki pomysł. Materace są czyste i mięciutkie, jest na nich koc i poduszki. Można się na nich wygodnie rozłożyć. Z pewnością pojawię się na kolejnych seansach - zapewnia Marta, studentka Uniwersytetu Gdańskiego, która wybrała się na seans z paczką koleżanek.
Zobacz także: imprezy filmowe w Trójmieście

Nietypowa oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Trójmiasta. Organizatorzy przez wiele minut musieli donosić kolejne krzesła, leżaki i łóżka, a i tak część widzów musiała rozsiąść się np. na parkingowych krawężnikach. Z tego powodu projekcja filmu "Co na kręci, co nas podnieca" Woody Allena rozpoczęła się z niemal półgodzinnym opóźnieniem: zamiast godz. 21:30, trzeba było poczekać do ok. godz. 22:00.

W "Kinie na łóżkach" będą prezentowane wyłącznie produkcje amerykańskiego mistrza inteligentnych komedii. W dalszej części repertuaru znajdują się filmy: "Zakochani w Rzymie", "O północy w Paryżu" oraz "Vicky Christina Barcelona".

Projekcje będą odbywać się w lipcu i sierpniu, co dwa tygodnie w piątki, o godz. 21:30. Zgodnie z harmonogramem, terminy kolejnych pokazów przypadają więc 21 lipca oraz 4 i 18 sierpnia. W przypadku deszczu seanse nie będą odwoływane, ale przenoszone na najbliższą niedzielę. Udział w "Kinie na łóżkach" jest całkowicie bezpłatny.

Opinie (37) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

02

lutego

Koncert karnawałowy Swing &... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

02

lutego

Kasia Kowalska - zmiana ter... Gdańsk, Stary Maneż

12

lutego

Musicals & More. Saint Vale... Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia

Kultura

900 tys. zł na granty kulturalne od Sopotu
900 tys. zł na granty kulturalne od Sopotu
Słynny Cirque du Soleil ponownie w Ergo Arenie
Cirque du Soleil wkrótce w Ergo Arenie

Kulinaria

Sprawdzamy stołówki studenckie Uniwersytetu Gdańskiego
Sprawdzamy stołówki studenckie UG
Okiem dietetyka: co jeść po treningu?
Okiem dietetyka: co jeść po treningu?

Planuj z nami tydzień

Urodziny Heweliusza, Pink Floyd i Metallica. Planuj tydzień
Planuj tydzień: Pink Floyd, Hevelianum

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Znane gdańskie piwo, produkowane od 1449 to: