• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Olivia Camerata 8: Najpiękniejsze koncerty Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. K. Szymanowskiego

W sobotę 21 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy do Olivia Sky Clubu (budynek Olivia Tower, 12. piętro) na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. K. Szymanowskiego pod dyrekcją Józefy Siudaczyńskiej-Babicz. Podczas ósmej już odsłony cyklu koncertowego Olivia Camerata zaprezentują się także uczniowie średniej Szkoły Muzycznej z Wrzeszcza: Marcin Marzejon - uczeń klasy klarnetu prof. Ireneusza Mraczka oraz Aleksandra Gajkowska i Maria Krueger, które zagrają w trio fletowym z prof. Katarzyną Czerwińską-Gosz. Wstęp wolny, rejestracja na miejscu wydarzenia po okazaniu dowodu osobistego.

kwi 6

sobota, godz. 19:00

Wstęp wolny
maj 8

środa, godz. 20:00

bilety 84 - 211 zł
Kup bilet
W programie koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy.
Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego przy Kolegiacie p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Chór powstał w 1945 roku z inicjatywy ks. Jana Kurdziela, przy kościele Ojców Jezuitów w Gdańsku-Wrzeszczu. Następnie od 1971 roku do 1985 r. pracował przy Kościele Garnizonowym w Gdańsku-Wrzeszczu, a od 1985 roku śpiewa przy Kolegiacie p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu. Do szybkiego rozwoju chóru w początkach jego działalności przyczynił się Leon Snarski, który prowadził go od 1947 roku. W 1966 r. przekazał pałeczkę dyrygencką swojej asystentce, absolwentce Wydziału Teorii Kompozycji i Dyrygentury Wyższej Szkoły Muzycznej w Sopocie mgr Józefie Siudaczyńskiej. Chór "Szymanowskiego" wypracował sobie trwałą pozycję wśród chórów Wybrzeża Gdańskiego, odnosząc wiele sukcesów. Życie koncertowe chóru jest bardzo bogate: regularne koncerty w kościołach na mszach świętych, udział w imprezach organizowanych przez Polski Związek Chórów i Orkiestr, występy w niezliczonych miejscach w Polsce (m.in. w Krakowie, Poznaniu, Słupsku, Częstochowie, Bydgoszczy, Łodzi) i za granicą: w Niemczech, na Węgrzech, na Sardynii, we Francji, na Litwie, we Włoszech, w Bośni i Hercegowinie, w Chorwacji, Hiszpanii i Francji Portugalii, Austrii, Czechach i Grecji.

Wraz z wszystkimi chórami Archidiecezji Gdańskiej uczestniczył w spotkaniach z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Zaspie w 1987 roku i na sopockim hipodromie w 1999 roku. Aktywność zespołu nie ogranicza się tylko do prób i koncertowania. Pełni również rolę wychowawczą, na co składają się: rodzinne wyjazdy, spotkania z młodzieżą, wspólne zabawy sylwestrowe, "cecyliowe", wycieczki autokarem i statkiem.

Za działalność zespół został uhonorowany odznaką "Za zasługi dla Miasta Gdańska", "Medalem Neptuna", odznaką "Złotą z Laurem" przez Zarząd Główny PZCHiO, "Medalem Prezydenta Miasta Gdańska", Dyplom Honorowy "Pro Ecclesia et Populo" oraz wieloma nagrodami i dyplomami. W styczniu 2008 roku chór uhonorowany został przez Radę Koordynacyjną Gdańskich Stowarzyszeń Katolickich Dyplomem Honorowym "Pro Ecclesia et Populo".

 
Aleksandra Gajkowska i Maria Krueger - uczennice Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie fletu prof. Katarzyny Czerwińskiej-Gosz. Laureatki konkursów solowych i kameralnych, swoją pasją muzyczną dzielą się zarówno z przedszkolakami jak i seniorami przy okazji koncertów środowiskowych na terenie Trójmiasta.
 
Marcin Marzejon - klarnecista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie. W 2009 roku zajął II miejsce w Pomorskich Przesłuchaniach Klas Instrumentów Dętych w Lęborku. Obecnie jest uczniem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie klarnetu prof. Ireneusza
Mraczka oraz studentem Politechniki Gdańskiej.

Jest pierwszym klarnecistą Harcerskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Moniuszki w Tczewie z którą zagrał szereg koncertów, między innymi podczas 40 i 41 Festiwalu Muzyki Filmowej w Gdyni, XLIII Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych (I miejsce w kategorii Koncert estradowy dużych orkiestr), III Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych (I miejsce). Ponadto brał udział w takich projektach muzycznych jak: XVIII Muzyczny Rok dla Przymorza czy koncerty z okazji 70-lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu w Filharmonii Bałtyckiej (jako solista) i Archikatedrze Oliwskiej. Swoje umiejętności doskonalił na warsztatach i kursach mistrzowskich z takimi klarnecistami jak dr hab. Jan Jakub Bokun, prof. Jean-Marc Fessard, prof. Bogdan Ocieszak, dr Grzegorz Wieczorek.
 
Serdecznie zapraszamy!

Opinie