Wydarzenie

Open House Gdynia 2017

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
27 - 28 maja 2017
godzina:
10:00 - 22:00
miejsce:
Gdynia
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Zieleń i beton - pod tym hasłem w dniach 27-28 maja odbędzie się trzecia edycja festiwalu architektury i designu Open House Gdynia. W programie zwiedzanie, spacery, prelekcje, warsztaty i wystawy fotografii europejskich twórców.Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide, który otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Na całym świecie fascynatów architektury połączyła idea spotkania z żywym miastem i jego mieszkańcami. Gdynia jest pierwszym miastem w Polsce, w którym odbywa się impreza. Organizatorzy zapraszają do 60 niezwykłych lokalizacji na co dzień niedostępnych dla zwiedzających: instytucji publicznych, mieszkań prywatnych, gdyńskich ogrodów skupionych wokół architektury.

PROGRAM FESTIWALU

W tej edycji odwiedzimy między innymi: Urząd Morski z wieżą zegarową po raz pierwszy w historii dostępną dla zwiedzających, Kapitanat Portu, Urząd Miasta z lokalizacją-niespodzianką, taras Hotelu Courtyard by Marriott, prywatny dom na ulicy Korzeniowskiego 25, Kościół Serca Jezusowego z relikwiami i niesamowitymi podziemiami, Planetarium ze specjalnym pokazem. Poznamy też tajemnice Teatru Muzycznego oraz strychów, piwnic i schronu kamienicy na Kilińskiego 1 czy historię gorsecików odkrytych pod podłogą w Instytucie Urody Marzena Olszewska w Kamienicy Krenskich.

W wielu festiwalowych lokalizacjach zaplanowano wyjątkowe wydarzenia, takie jak OPEN MANA 2 - garden party w pracowni MANA MANA czy Małe Huczne Room Party w Salonie Chillout. Designer Oskar Podolski zaprasza do swojego studia, gdzie odbędzie się wernisaż jego prac malarskich, a Piotr Bucki w swoim ogrodzie opowie o relacji natury i architektury.

Mecenas wydarzenia, deweloper Invest Komfort otworzy drzwi swojej najnowszej inwestycji - osiedla Silva. W programie - obok prezentacji ultranowoczesnej przestrzeni - warsztaty dla dzieci oraz wykład charyzmatycznego, cenionego na świecie architekta Jana Sikory, twórcy nagradzanego projektu biblioteki w Rumi czy Sopoteki.

-W trzeciej edycji festiwalu skupimy się na relacji architektury i natury w przestrzeni miasta, osiedla, domu oraz mieszkania. Nasze działania wprowadzimy do parków i ogrodów, ożywimy gdyńskie podwórka i balkony. Zdradzimy, co łączy dziewiętnastowieczną urbanistykę z sielskością dzisiejszego Witomina, postaramy się dowiedzieć dlaczego wszyscy kochamy Działki Leśne oraz pokażemy jak wesprzeć miejski ekosystem własnoręcznie budując hotel dla owadów. - mówi Diana Lenart, założycielka festiwalu.

Open House Gdynia został zaplanowany tak, by zadowolić nie tylko osoby na co dzień związane z architekturą czy designem - to festiwal od mieszkańców dla mieszkańców. Jego celem jest wzajemne inspirowanie się i propagowanie wśród szerokiej publiczności takich rozwiązań z zakresu organizacji przestrzeni miasta i wnętrz, które harmonijnie łączą funkcjonalność, piękno i szacunek dla historii oraz natury. Dlatego obok spacerów czy prelekcji odbędą się gry miejskie, warsztaty rękodzieła i sadzenia roślin, obiad w ogrodzie otwartym przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym czy śniadanie sąsiedzkie przy orłowskim Kurhausie. We wszystkich lokalizacjach na uczestników czekają przewodnicy, którzy chętnie dzielą się tajemnicami Gdyni: opowiedzą o historii budynków, twórczych remontach, dawnych mieszkańcach. Jak co roku nie zabraknie też wystaw fotografii najwyższych lotów - wśród nich unikalne fotografie barcelońskiego artysty Andreia Farcasanu, portrety autorstwa Jamesona Kergozou z Wielkiej Brytanii czy urbanistyczne pejzaże Rubena Dario Kleimeera z Rotterdamu.

Wstęp wolny do wszystkich lokalizacji, w wybranych obowiązują rezerwacje. Podczas festiwalu premierowo dostępna będzie aplikacja VisumInfo z opisami lokalizacji i ciekawostkami dotyczącymi odwiedzanych miejsc.

www.ohgdynia.org
www.facebook.com/OpenHouseGdynia
www.instagram.com/openhousegdynia
Do widzenia, do jutra, Open House! - wykład

22 października 2017 (niedziela) godz. 16:30

targi, konferencje
Wstęp wolny
Dziecięcy Pchli Targ w Projektorni GAK

3 grudnia 2017 (niedziela) godz. 13:00

Gdańsk,
festyny, pokazy
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez