• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Opener Festiwal 2024

Open'er 2011: Prince, Kate Nash, Primus, Big Boi (5 opinii)

Wydarzenie w ramach

Heineken Open'er Festival to jeden z największych, najważniejszych i najlepszych festiwali muzycznych na świecie. Organizowany jest od 2002 roku. Jego pierwsza edycja odbyła się w Warszawie jako Open Air Festival. Potem organizator - agencja koncertowa Alter Art - przeniósł imprezę do Gdyni. W latach 2003-2005 festiwal odbywał się na Skwerze Kościuszki, od 2006 roku na terenie lotniska w Gdyni-Kosakowie.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Wszystkie niezbędne informacje o Open'erze znajdziecie w naszym specjalnym serwisie festiwalowym - Heineken Open'er Festival. Serwis codziennie będzie aktualizowany newsami, zdjęciami z imprezy, filmami wideo oraz naszymi rekomendacjami i relacjami.


MAIN STAGE
18:00 Sistars
20:00 Primus
22:00 Prince

TENT STAGE
17:00 Paristetris
19:00 The Asteroids Galaxy Tour
21:00 Kate Nash
23:00 Kim Nowak
01:00 Chapel Club

WORLD STAGE

20:30 R.U.T.A.
22:30 Gooral
00:30 Big Boi

YOUNG TALENTS STAGE
16:30 Ailo in Head
17:30 Adre'n'alin
18:30 Asi Mina
19:30 Nerwowe Wakacje

BURN BEAT STAGE
17:00 Last Robots
19:30 Mr. Lex & Novika
22:30 Last Robots
01:00 Mr. Lex & Novika

ALTER SPACE
16:30 Generacja Open'era/Fight For Your Right Revisited
17:30 Grabek
18:30 Wideokracja
20:30 Małe Instrumenty
22:30 Niechęć
00:30 Future Shorts
02:00 Snowman

FASHION'ER
20:00 S.T.A.M.P.S.
20:30 Hyakinth
21:00 Mamapiki
21:30 Bartosz Malewicz
22:00 Misbhv
22:30 Domi grzybek
23:00 Anna Dud.Zin.Ska
23:30 Nenukko
00:00 Ola Wawak

MAIN STAGE

SISTARS
Sistars to cztery żywioły, cztery mocne osobowości, które łączy miłość do muzyki. Po 5 latach nieobecności zespołu na rynku, podczas pierwszego wspólnego koncertu jubileuszowego, okazało się, że są słuchacze, dla których muzyka, którą kiedyś razem tworzyli, dalej jest ważna.

Chęć grania na żywo, "chemia" na scenie spowodowała, że propozycja zagrania przed Prince'm, jednym z największych muzycznych geniuszy dwudziestego wieku, została przez nich przyjęta bardzo entuzjastycznie. Członkowie zespołu są ogromnymi fanami Prince'a. To dla nich spełnienie muzycznych marzeń. Cieszą się z tego tym bardziej, że wszyscy wykonawcy, występujący na Main Stage muszą zostać potwierdzeni i zaakceptowani również przez headlinera koncertu.Jest to dla Sistars największe wyróżnienie.

Pomimo tego, że formalnie razem nie koncertują, ani nie wydają płyt, zespół czuje się zaszczycony propozycją, z jaką wyszła do nich agencja Alter Art i ogromnie cieszy się na myśl, że na fali pozytywnej energii jaka się między nimi wytworzyła, zagrają raz jeszcze swoje największe przeboje przed wspaniałą Opener'ową publicznością".

Primus
Primus
PRIMUS
Chyba wszyscy kojarzą charakterystyczną czołówkę z South Parku, ale nie każdy wie, że to twórczość legendarnej formacji Primus. To jednak nie dzięki temu zespół zyskał ogromną popularność - założony w 1984 roku wstrząsnął światem muzyki albumami "Frizzle Fry" i "Sailing the Seas of Cheese", zaliczanymi do najciekawszych płyt początku lat dziewięćdziesiątych.
Oprócz niewątpliwego fantastycznego poczucia humoru zespołu, ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim nowatorskie brzmienie i styl grania. Groteskowy, surrealistyczny nastrój granych przez nich kompozycji przywodzi na myśl nie tyle punkowe inspiracje zespołów grających w tamtych czasach, ale raczej nastrój znany z pierwszych, psychodelicznych płyt Pink Floyd, albumów Franka Zappy, czy Rush, czyniąc Primus najważniejszym i najbardziej oryginalnym zespołem sceny niezależnej. Kolejne albumy, takie jak "Pork Soda" czy "Tales from the Punchbowl" szybko pokrywały się złotem i potwierdzały niegraniczoną wyobraźnię lidera zespołu, wirtuoza gitary basowej Lesa Claypoola.

Już we wrześniu zespół na swojej stronie Myspace obiecał, że utwory z "Frizzle Fry" ponownie powrócą na koncertowe areny. Widniejący na last.fm opis "w trasie" poruszył serce niejednego fana tęskniącego za brudno brzmiącymi, hałaśliwymi i kakofonicznymi utworami grupy, takimi jak "John the Fisherman", "Jerry Was a Race Car Driver", "Tommy the Cat", "My Name Is Mud", czy bodaj ich największym sukcesem komercyjnym "Wynona's Big Brown Beaver". Wielką formę udowodnią już w lipcu na scenie Open'era.

PRINCE
Wybitny wokalista i gitarzysta. Muzyk. Kompozytor. Producent. Artysta. Symbol. Książe. Prince.
Muzyczny świat nie ma podobnych mu wykonawców. Ostatni, który mógł stawać z nim w szranki, odszedł 24 czerwca 2009 roku, na chwilę przed serią gigantycznych koncertów w londyńskiej O2 Arena. Zresztą pomysł kilkunastokoncertowej rezydencji w jednym miejscu też jest autorstwa Prince'a, który latem 2007 roku zagrał w Londynie 21 koncertów. Początkowo planowano tylko siedem, ale 140.000 biletów rozeszło się w zaledwie 20 minut! Koncertowe "oczko" Prince powtarza właśnie w Los Angeles. Potencjalnych widzów informuje o kolejnych datach na 2-3 dni przed faktycznym występem, a warunkiem organizacji koncertu była niższa cena biletu, tak, by wydarzenia były dostępne dla wszystkich. Po raz kolejny udowodnił, że najważniejsza jest muzyka, a nie promocja i gigantyczne pieniądze, na które czekają wytwórnie. Robił to już wcześniej np. wtedy, kiedy dołączył swój album za darmo do jednej z brytyjskich gazet. Był także prekursorem udostępniania swojej muzyki w internecie, za co otrzymał prestiżową Webby Award. Statuetka znalazła miejsce na półce obok 7 nagród Grammy i Oscara, którego Prince dostał za ścieżkę dźwiękową do filmu "Purple Rain". Album "Purple Rain" mimo 20 milionów sprzedanych egzemplarzy jest tylko jednym z wielu wybitnych osiągnięć Prince'a, który swój muzyczny geniusz ujawnia we wszystkich aspektach muzycznego rynku. Prince jest artystą totalnym, oddanym muzyce i publiczności, która odwzajemnia emocje, zwłaszcza podczas koncertów - nie bez przyczyny nazywanych najlepszymi show na świecie.

TENT STAGE

PARISTERIS
Paristetris to nazwa sklepu z meblami w Siracuse, NY. To także projekt muzyczny stworzony przez Macio Morettiego, Marcina Maseckiego i zjawiskową Candelarię Saenz Valiente. Wspólnie tworzą kompozycje na pograniczu elektroniki, awangardy i miejskiego folku

THE ASTEROIDS GALAXY TOUR
The Asteroids Galaxy Tour to kolejny skandynawski zespół udowadniający, że w muzyce pop najciekawsze rzeczy dzieją się właśnie na północy Europy. Koncertowe połączenie psychodeli MGMT z bezkompromisową zabawą The Ting Tings może okazać się jednym z wydarzeń tegorocznego Open'era. Swój pierwszy prawdziwy koncert to duńskie trio zagrało w Kopenhadze i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pełnili wtedy rolę oficjalnego suportu Amy Winehouse. Brytyjska piosenkarka zachwyciła się ich demówką, i nie była jedyna. Jeszcze przed pojawieniem się na rynku ich debiutanckiego albumu "Fruit" muzyka The Asteroids Galaxy Tour pojawiła się w reklamach i serialach telewizyjnych a zespołowi pozwoliła wydać album we własnej wytwórni - Small Giants.

KATE NASH
Swój pierwszy singiel "Caroline's a Victim" w ilości 1000 egzemplarzy wydała w małej, ale ważnej dla brytyjskiego rynku muzycznego wytwórni Moshi Moshi. Kolejny tysiąc zniknął ze sklepów jeszcze szybciej niż pierwsza partia 7" winyli. Video do tej piosenki kręci Kinga Burza, w kolejnych latach współpracująca m.in. z La Roux.

Kate Nash debiutuje w sierpniu 2007 albumem "Made Of Bricks". Premiera płyty przewidziana początkowo na koniec miesiąca, zostaje przyspieszona ze względu na gigantyczną popularność singla "Foundations". W ciągu jednego tygodniu Kate Nash ma pierwsze miejsce na liście albumów i wysoką pozycję w zestawieniu singli. Kolejne single również trafiają do UK TOP 40, co tylko przypieczętowuje sukces "Made Of Bricks". Płyta zyskuje status platynowej w Wielkiej Brytanii, złotej w Niemczech i nadspodziewanie dobrze radzi sobie także na trudnym amerykańskim rynku, gdzie dociera do 36 miejsca listy Billboardu.

Praca nad następcą "Made Of Bricks" ruszyła w roku 2009. Producentem płyty zostaje były gitarzysta Suede, Bernard Butler. Razem przygotowują album osadzony w debiucie, ale jednocześnie pokazujący Kate Nash jako zadziorniejszą, zarówno w roli kompozytorki jak i autorki tekstów, czego przykład dała w znanym "Kiss That Grrrl", którego tytuł nawiązuje do feminizującego ruchu punkowego Riot Grrrl.

KIM NOWAK
Bartosz i Piotr Waglewscy są już ikonami polskiej sceny. W każdym z projektów dają upust innym muzycznym fascynacjom. W Kim Nowak wracają do surowego brzmienia swoich pierwszych zespołów. To wcielenie nawiązuje z jednej strony do lat 60., kiedy płyty nagrywano bez szczypty elektroniki, a z drugiej, do młodszych o trzydzieści lat garażowej psychodelii i brudu, spod znaku Bad Brains czy Fugazi. Ich debiutancka płyta "Kim Nowak" ukazała się w 2010 r.

CHAPEL CLUB
Chapel Club wymieniani są obok The Vaccines i The Naked And Famous jako nowe nadzieje gitarowej sceny. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z zespołem, który serwuje zgrabne połączenie gitar z syntetycznym brzmieniem, ale ze świadomym nawiązywaniem do klasyki shoegaze - My Bloody Valentine. Potężne ściany gitar są na ich debiutanckim albumie "Palace" przełamywane choćby delikatnym folkowym brzmieniem, jak w singlowym "All The Eastern Girls" czy post punkowym chłodem w "Surface". Nie bez znaczenia jest fakt, że producentem płyty został Paul Epworth - w ostatnich latach odpowiedzialny za debiuty Bloc Party, Maximo Park czy Florence & The Machine. Chapel Club, jak na zespół z dużymi ambicjami przystało, zagrał już na większości liczących się brytyjskich festiwali. Teraz czas na europejskie imprezy w tym Open'er Festival.

WORLD STAGE

R.U.T.A.
Stały gość World Stage - Maciej Szajkowski powraca na Open'er Festival z nowym projektem. R.U.T.A. - wybierzmy jedno z kilku rozwinięć - Radykalna Unia Terrorystyczno-Artystowska. Radykalna jest zarówno muzyka na albumie "GORE", jak i archaiczne teksty spisywane z piosenek buntu przeciw systemowi feudalnemu. Powstanie tekstów datuje się od XV do XX wieku, stąd podtytuł płyty "Pieśni buntu i niedoli XV-XX w." Nad ich interpretacją wraz z Szajkowskim pracowali m.in. muzycy legendarnych punkowych kapel - Moskwy, Post Regimentu i Dezertera.

GOORAL
Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i drum and bass z górlaszczyzną. Wielki wpływ na twórczość Goorala miało miejsce, z którego pochodzi - Bielsko-Biała. W połowie lat 90 zakochał się w szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce techno. Szybko zaczął eksperymentować, najpierw z Rafałem Pisowiczem tworząc projekt ETHNO ELECTRO, później zakładając z Maćkiem Szymonowiczem projekt PSIO CREW, a teraz jeszcze szerzej współpracując z kilkunastoma artystami tworząc muzykę na solową płytę.

W nowym projekcie można usłyszeć m.in. górali, muzyków klasycznych i jazzmanów. Debiutancka płyta Goorala o nazwie ETHNO ELECTRO ma podsumować, a zarazem ukazać na nowo przestrzeń muzyczną, w której artysta porusza się aktywnie od 2001 roku. Pierwszy singiel "Karczmareczka" do tej pory na youtube.com obejrzało ponad 200 tys. osób.

BIG BOI
Jeżeli trzeba by było wskazać ludzi, którzy zrewolucjonizowali hip hop, to Big Boi na pewno znalazłby się w tym gronie, raper z Atlanty jest bowiem jedną z najważniejszych postaci nowoczesnej czarnej muzyki. Przez lata stanowił połowę niezwykle wyrazistego i popularnego duetu Outkast, a obecnie z powodzeniem kontynuuje karierę solową. W zeszłym roku ukazała się świetnie przyjęta przez fanów i media płyta "Sir Lucious Left Foot: The Son of Chico Dusty".

Razem z Andre 3000 Big Boi stworzył jedną z barwniejszych grup hiphopowych wszechczasów - Outkast. Grupa na przestrzeni dwunastu lat wydała sześć albumów studyjnych, z których niemal każdy stał się klasykiem gatunku. Debiutancki album "Southernplayalisticadillacmuzik" od razu zagwarantował duetowi miejsce w hiphopowej czołówce, kolejny album pt. "ATLiens" stał się jednym z kamieni milowych rapu. Dzięki charakterystycznemu stylowi rymowania, intrygującej, wielobarwnej i niedającej się łatwo zaklasyfikować muzyce inspirowanej funkiem i elektroniką oraz specyficznemu stylowi bycia raperzy z Atlanty z każdym albumem zyskiwali coraz to większy rozgłos. "Aquemini" pokryło się podwójną platyną, "Stankonia" przyniosła m.in. jeden z największych hitów grupy "Ms. Jackson". Kolejny album pt. "Speakerboxxx/The Love Below" pokazał też duet w innym świetle. Wydawnictwo to składało się z dwóch osobnych płyt - za "Speakerboxxx" był odpowiedzialny Big Boi, za "The Love Below" Andre. Mimo znakomitych recenzji wydawnictwo to oprócz nieposkromionej wyobraźni Outkast ujawniło też różnice artystyczne pomiędzy członkami formacji. Ostatni album grupy to soundtrack do muzycznego filmu pt. "Idlewild", po tym wydawnictwie ścieżki obu raperów właściwie rozeszły się. W trakcie swojej kariery Outkast otrzymali sześć statuetek Grammy, w tym za Album Roku.

W lipcu 2010 roku ukazał się długo zapowiadany solowy album Big Boia. Świat muzyczny z radością przyjął to wydawnictwo. Muzycznie i wokalnie Big Boi jest w świetnej formie, nie stara się odcinać kuponów od swojej wcześniejszej twórczości, tworzy utwory energetyczne, z ciekawą warstwą instrumentalną, z wyczuciem balansując pomiędzy mainstreamem, a alternatywą. Na płycie pojawili się i stali współpracownicy Outkastu, tacy jak Sleepy Brown, i gwiazdy pokroju Jamiego Foxxa, czy T.I. , i legenda funku George Clinton. Płyta znalazła się na 3 miejscu sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a singiel promujący płytę pt. "Shutterbugg" przekroczył też Atlantyk docierając wysoko na UK Singles Chart. Prasa muzyczna równie entuzjastycznie przyjęła powrót Big Boia oceniając go w recenzjach bardzo wysoko (od Spin przez Pitchfork aż po The Guardian). Big Boi nie spoczął na laurach, już zapowiada swój kolejny album. W lipcu odwiedzi też po raz pierwszy Polskę występując na Open'er Festival.

YOUNG TALENTS STAGE

AILO IN HEAD
Ailo in Head to zespół składający się z producenta muzycznego Michała Kusza i wokalistki Ilony Ailo Rudnik. Na ich wydanej w maju debiutanckiej płycie "Wonderland" współgrają neosoul, powerpop, electro i dub, na scenie ozdobione dodatkowo oryginalnymi kreacjami Ailo.

ADRE'N'ALIN
Za tym niecodziennym projektem stoi pianista, wokalista i kompozytor Igor Szulc. Na wydanym w tym roku albumie "Cargo" Szulcowi udało się połączyć aranżacje orkiestrowe z graną na żywo elektroniką, a brzmienie jego muzyki zostało określone jako "melodia szeleszczącego jedwabiu".

ASI MINA
Asi Mina czyli Joanna Bronisławska to jedna z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych postaci polskiej alternatywy. Występowała w zespołach Mołr Drammaz oraz The Complainer. 1 lipca ukaże się jej solowa płyta, na której znajdą się jej kompozycje, zaaranżowane przez Piotra Steczka z AUKSO, do tekstów Lecha Janerki oraz kompozytorki. Muzyka Asi Miny, pełna monumentalnych brzmień, zaskakuje i poraża energią. Zwłaszcza w wersji koncertowej.

NERWOWE WAKACJE
"Polish Rock", debiut projektu znanego z The Car Is On Fire Jacka Szabrańskiego i gitarzysty Michała Szturomskiego z Afro Kolektywu, w ambitny sposób gra z konwencją "polskiego rocka", a przez krytyków już nazywany jest jednym z kamieni milowych rocka pierwszej dekady XXI w.

BURN BEAT STAGE

LAST ROBOTS
Dued DJ-ski- Igor i Bert. Wcześniej działali jako Electricity! i ściągali do warszawskich klubów takie gwiazdy, jak Alex Metric, Headman, Tom Neville czy AutoKratz. Last Robots to także autorzy remiksów - między innymi dla Noviki, Kamp! i D4D. Ci zapracowani panowie doskonale wiedzą, jak rozkręcić publiczność mieszając najświeższe klubowe nowości z absolutnymi hitami.

MR. LEX & NOVIKA
Od lat aktywni na lokalnej scenie klubowej, od siedmiu lat razem w ramach kolektywu Beats Friendly. Novika, dziś już tylko za mikrofonem, rozkręca atmosferę na parkiecie, a Lex raczy dancefloor eneregtyczną i eklektyczną mieszanką beat'ową.

ALTER SPACE

Generacja Open'era
Film zrealizowany przez absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Portret wykonawców, którzy wychowani w podobnym klimacie muzycznym i słuchający tych samych wykonawców, mogą śmiało nazwać siebie Generacją Open'er. Swoimi przemyśleniami dzielą się m. in. zespoły Muchy, Łąki Łan, Paula i Karol, Popkultura.

Fight For Your Right Revisited
Dalszy ciąg jednego z najbardziej znanych teledysków Beastie Boys - "(You Gotta) Fight For Your Right (To Party!)". 30 minut, których nie zapomnicie. Humor właściwy wyłącznie temu nowojorskiemu zespołowi.

Grabek
Wojtek Grabek jest jednym z niewielu polskich multiinstrumentalistów, których muzyka trafiła do szerokiego obiegu. W 2009 roku zadebiutował mini albumem "moon3some", ale dopiero kilka tygodni temu na rynku pojawiła się jego pierwsza długogrająca płyta zatytułowana "8". Muzyka Grabka to industrialne bity łączone z zapętlonymi dźwiękami skrzypiec - instrumentu, od którego Grabek zaczynał swoją edukację muzyczną.

Wideokracja
Zaczęło się skromnie - w 1976 roku jedna z lokalnych stacji pokazała późnym wieczorem teleturniej, w którym po każdej poprawnej odpowiedzi obecna w studio gospodyni domowa zdejmowała kolejną część swojej garderoby. Następnego dnia do stacji telewizyjnej wpłynęły skargi od miejscowych przedsiębiorców, bo większość oglądających program mężczyzn, nazajutrz spóźniła się do pracy. Wydarzenie to pokazało przyszłość telewizji. Jej głównym przekazem stała się zabawa. A najlepszą zabawę włoskiej widowni telewizyjnej zapewniają tłumy roznegliżowanych kobiet.
Najważniejsze to być zauważonym: sława i pieniądze pojawią się wkrótce automatycznie. Marzeniem włoskich dziewczyn jest zostanie "veliną" - piękną ozdobą telewizyjnych programów, której jedyne zadanie to: ładnie wyglądać. Na telewizyjne ekrany chce się także dostać robotnik Ricky Canevali. Zrobi wszystko, by zdobyć popularność. I uważa, że ma potrzebne do tego atuty - śpiewa i tańczy jak Ricky Martin, a w sztukach walki jest równie sprawny jak Jean-Claude Van Damme. O tym, kto dostanie się na wizję, decydują ludzie tacy jak Lele Mora. Lele tworzy celebrytów, na których zarabia cały przemysł. Również Fabrizio Corona, szef zespołu paparazzich, który wykorzystuje do szantażu zarejestrowane przez swoich ludzi materiały.

Małe Instrumenty
Instrumenty niewielkich rozmiarów, dźwiękowe zabawki, kuriozalne wynalazki muzyczne i masa drobiazgów wydających dźwięki to instrumentarium, które obsłuży na festiwalu Open'er wrocławska grupa artystyczna Małe Instrumenty. Nieprzewidywalność i niepowtarzalność to cechy charakterystyczne zarówno ich koncertów, jak i albumów. Ostatni z nich "Małe Instrumenty grają Chopina" celebrował dwusetną rocznicę urodzin Chopina w sobie tylko właściwy sposób.

Niechęć
Jedna z najciekawszych grup na warszawskiej scenie improwizowanej. Zaczęli od wywołania awantury podczas zamknięcia legendarnego warszawskiego klubu "Akwarium", kiedy to wdarli się na scenę, zachwycili publiczność i zniesmaczyli jazzmanów starej daty. Po tej akcji zniknęli na kilka lat, by powrócić w 2006 roku. Od tego momentu koncertują regularnie, ciężko pracując nad udanym połączeniem jazzu, alternatywy i psychodelii. Miej chęć na Niechęć.

Snowman
Poznańscy fascynaci post-rocka i jazzu. Mieszanka obu tych gatunków stanowiła o artystycznym sukcesie ich debiutanckiej płyty - "Lazy". Zgodnie z tytułem dostaliśmy dopracowane do perfekcji długie rockowe kompozycje przeplatane jazzową improwizacją. Snowman to także autorzy muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Aktualnie pracują nad nowym albumem.

FASHION'ER

S.T.A.M.P.S.

Hyakinth
Jacek Kłosiński - kreator mody męskiej, specjalizujący się w druku na tkaninie. Tegoroczny zdobywca statuetki za kreatywność, przyznanej przez jeden z magazynów lifestyle'owych podczas polskiej edycji Fashion Week.

Mamapiki
Label streetwear'owy, dla którego inspiracją jest przestrzeń miejska i aktywność ludzi w mieście. Jest kolorowo, wygodnie, sportowo. Są przyjaciółmi, tworzą dla przyjaciół.

Bartosz Malewicz
Projektant nonkonformista, który porzuca ograniczenia dla swobodnego manifestu.

Misbhv
Uderza prostotą i autentycznością, oddaje sposób życia ludzi nieprzeciętnych i pewnych swojego stylu. Marka została zauważona przez francuski magazyn Shoes up i na targach mody streetwearowej Bright Show w Berlinie.

Domi Grzybek
Studiując modę, zdecydowała sie przełamywać zasady; tworzyć optymistyczne kolekcje, styl, przez który chciałaby wydobyć z nas dziecinadę, którą każdy z nas ma w sobie.

Anna Dud.zin.ska
Awangardowa marka, będąca formą eksperymentu. Łączy ze sobą różne style oraz materiały, które są najczęściej przeciwstawne (nowy a stary, błyszczący a matowy, itp.).

Nenukko
Grupa, tworząca w duchu uniseksualnej prostoty i działająca według autorskiej zasady - bez nadinterpretacji, bez ograniczeń, z dala od konsumpcyjnego obłędu.

Ola Wawak
Z zamiłowania historyk sztuki, z zawodu dyplomowana projektantka i stylistka.

Informacja o biletach

Ceny biletów na nadchodzącą edycję festiwalu przedstawiają się następująco:

3 dni (1-3.07.2011): 310 zł lub 350 zł (z polem namiotowym)
4 dni (30.06-3.07.2011): 370 zł lub 410 zł (z polem namiotowym)
Bilety jednodniowe: 165 zł

Opinie (5)

  • Niestety

    Festival pod katem klimatu na pewno bedzie Super (jak co roku) ale tym razem zabrakło mi tu tego czegoś, wiekszej liczby jeszcze bardziej znanych autorów, w końcu to 10-a jubileuszowa edycja (mogli postarac się troche bardziej) Miłej zabawy

    • 7 1

  • najsłabszy ze wszystkich

    ale to tylko moje skromne zdanie.

    • 4 3

  • kocia muzyka (1)

    Przegladam co roku liste artystow...
    nie wiem co taka kocia muzyka ma w sobie ze sciaga takie tlumy
    Przeciez wiekszosc z tych muzykow to jacys skrajni nie znani psychole
    Zrobcie jakas porzadna impreze gdzie zagra TIESTO ARMIN Busta Rytmes Snoop Doog kto kolwiek bardziej znany niz jakies gowno...co to kur**a jest GOORAL
    Znow zjada sie metale,pedały i dziwaki ktore zapchaja skmki
    jeden plus to ze da sie na was cwele zarobic

    • 6 12

    • na takich jak Ty powinno się testować psychotropie debilu

      • 1 0

  • podsumowanko

    Oj, słabiutko.
    Rewelacyjny PRINCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
    wynagrodził zalew festiwalowego popu
    Warto jeszcze było dla Primusa, Spiętego i Pogodno.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  • jazz
    mar 28
    czwartek, g. 20:00
    Sopot, Teatr BOTO
    Mega Mass