Opener 2020: jest decyzja organizatorów

Najnowszy artukuł na ten temat Rzecznik MZ: siedmiodniowa kwarantanna od wtorku
Tegoroczna edycja Openera (1-4.07) została przełożona na przyszły rok. Opener 2021 odbędzie się w dniach: 30 czerwca - 3 lipca.
Tegoroczna edycja Openera (1-4.07) została przełożona na przyszły rok. Opener 2021 odbędzie się w dniach: 30 czerwca - 3 lipca. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Nie mamy dobrych wieści dla miłośników festiwalu Opener 2020. Organizatorzy z Alter Art właśnie poinformowali, że tegoroczna edycja została przełożona, ale podali też nowy termin. Opener 2021 ma się odbyć za rok w dniach: 30 czerwca - 3 lipca 2021. Zakupione bilety zachowują ważność.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Wydarzenia online w Trójmieście


Czy planowałe(a)ś iść w tym roku na Openera?

Zobacz wyniki (1219)
Trwa zła passa dużych festiwali. W Polsce przełożono lub odwołano już takie muzyczne samograje, jak Pol'and'Rock Festival 2020 (odbędzie się za rok), Orange Warsaw Festiwal (odbędzie się za rok), Sunrise Festival (odbędzie się za rok), Mystic Festival (organizatorzy ustalają nową datę) czy Tauron Nowa Muzyka (przełożony z czerwca na ostatni weekend sierpnia). W środę, 29 kwietnia, do tej listy dopisujemy Open'er Festival, jeden z największych festiwali w Polsce, od kilkunastu lat organizowany w Gdyni.

Ludzie Openera - dużo zdjęćAlter Art długo trzymał fanów w niepewności. Na facebookowej stronie festiwalu od tygodni można było przeczytać wpisy fanów domagających się od organizatorów zajęcia stanowiska i podania informacji na temat imprezy, której los z każdym dniem pandemii był coraz mniej realny. Naciski nasiliły się 17 kwietnia, po odwołaniu tegorocznej trasy przez Taylor Swift, jednej z najważniejszych gwiazd tegorocznej edycji Open'era.

- W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych władz, z wielką przykrością informujemy, że Open'er odbędzie się w nowym terminie. Trudno nam sobie wyobrazić lato bez Open'era. Ten rok będzie trudny, ale już wybiegamy myślami i marzeniami w przyszłość. Dobra wiadomość jest taka, że tegoroczny program w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych elementów. Będziemy z wami w nieustannym kontakcie, mamy sporo nowych pomysłów i zaczynamy wspólne przygotowania do spektakularnej edycji 2021 - czytamy w komunikacie na stronie Alter Art.

Top 10 gigantów Openera. Najbardziej pamiętne koncerty w historii festiwaluDla tych, którzy kupili bilet na Openera 2020 i nie będą mogli wziąć udziału w przyszłorocznej edycji, przygotowano opcję zamiany biletu na voucher. Na razie nie ma dokładnej informacji, jak będzie wyglądała procedura zwrotów, jeśli uczestnik nie wyrazi chęci na voucher. Na stronie organizatora podano jedynie, że "zgodnie z art. 15zp Ustawy z dnia 31.03.2020 o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, (...) możesz wystąpić o zwrot środków. Zwrot nastąpi w terminie 180 dni od daty skutecznego rozwiązania umowy".

- Jako posiadacz vouchera zyskasz pierwszeństwo zakupu biletów w ramach specjalnej przedsprzedaży na wydarzenia organizowane przez nas w 2021 roku. Z uwagi na wyjątkową sytuację epidemiologiczną prosimy o cierpliwość - wkrótce skontaktujemy się e-mailowo z każdą osobą, która zakupiła bilety za pośrednictwem serwisów internetowych altersklep.pl oraz ebilet.pl. Bilety zakupione w stacjonarnych punktach sprzedaży również zachowują ważność na nowy termin festiwalu - czytamy w komunikacie.

Sprzedaż biletów na Open'er 2021 rozpocznie się 1 lipca br. od puli Regular Tickets w cenie 649 zł (karnet czterodniowy) 459 zł (karnet weekendowy) oraz 315 zł (bilet jednodniowy). Na Open'er 2021 nie będzie prowadzona sprzedaż biletów oraz karnetów z puli Fan Tix oraz Early Bird Tickets. Start sprzedaży rozpocznie się z poziomu Regular Tickets.

Zmianę terminu skomentował również prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek na oficjalnej stronie UM:

- Jeszcze dwa miesiące temu byłem przekonany, że zaproszę państwa do Gdyni na kolejną edycję jednego z najlepszych festiwali muzycznych na świecie. Życie napisało jednak inny scenariusz. W obliczu pandemii wydarzenie gromadzące dziesiątki tysięcy gości z całego globu nie może się odbyć. Bezpieczeństwo mieszkańców miasta i naszych gości jest dla mnie najważniejsze. Decyzja podjęta wspólnie z Alter Artem jest zatem oczywista. Liczę, że w przyszłym roku spotkamy się z jeszcze większą energią i jeszcze większą radością.

Publiczność na Openerze - dużo zdjęćPrzypomnijmy, że w tym roku na openerowej scenie wystąpić miały takie gwiazdy, jak: Taylor Swift, The Cure, Kendrick Lamar, The Chemical Brothers czy ASAP Rocky.

Opinie (148) ponad 20 zablokowanych

 • Do jesieni nie będzie żadnych festiwali, koncertów i imprez masowych. Potańczyć też nigdzie nie pójdziecie. Zapomnijcie o tym.

  • 88 11

 • Szkoda

  Szkoda bo po ostatnich słabych edycjach ta w końcu zapowiadała się bardzo dobrze :(

  • 46 37

 • Jak za rok nie będzie szczepy, to wasze bilety zachowają ważność do 2022 z możliwością rozszerzenia do 2025.

  • 59 6

 • To było do przewidzenia. W tym roku kultura oberwie najbardziej. My przez to niestety mocno zchamiejemy.

  • 38 40

 • A co ze zwrotem biletów i pieniędzy?

  • 13 11

 • Chyba po ostatniej słabej.

  Kłopoty z pamięcią?

  • 6 0

 • Co widać po dwóch komentarzach powyżej Twojego...

  • 8 2

 • Bardzo dobrze

  I bardzo dobrze. Przyjeżdżają tylko te bogate dzieciaki, mamie z portfela kasę zabierają. A potem tylko narkotyki i alkohol w głowie. Proszę się zastanowić, czy Gdyni potrzebne są takie osoby

  • 75 107

 • Brakuje najważniejszego

  Obecnie oficjalnie Pol'and'Rock Festiwal a dla długoletnich bywalców Przystanek Woodstock.

  • 14 35

 • największy?

  Opener nie jest największym festiwalem!
  Woodstock jest większy!

  • 49 39

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kazik
Kazik
rock / punk
mar 11
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Craft Beer Fiesta
Craft Beer Fiesta
degustacja
sty 28-29
piątek - sobota, g. 15:00
Gdańsk, Pułapka
Słoń
Słoń
hip-hop
lut 26
sobota, g. 19:30
Gdańsk, Parlament

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jedyny koncert zespołu Roxette w Trójmieście odbył się w :