• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Open'er Festival 2024: wszystko, co musisz wiedzieć

Patryk Gochniewski
25 czerwca 2024, godz. 11:00 
Opinie (92)
Open'erowe zachody słońca są jedyne w swoim rodzaju. Oby w tym roku było ich jak najwięcej - na razie prognozy pogody są obiecujące. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie i będziemy mogli się w pełni cieszyć z czterech dni festiwalu. Open'erowe zachody słońca są jedyne w swoim rodzaju. Oby w tym roku było ich jak najwięcej - na razie prognozy pogody są obiecujące. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie i będziemy mogli się w pełni cieszyć z czterech dni festiwalu.

Open'er Festival 2024 rusza już 3 lipca. Na scenie zobaczymy m.in.: Foo Fighters, Dua Lipę, Sama Smitha czy Hoziera. Ale czego spodziewać się poza tym? Jest kilka nowości, będzie teatr, dla wymagających luksusowego noclegu na terenie festiwalu przygotowano glamping. Bez zmian natomiast dojazd - darmowe autobusy ponownie będą taśmowo odjeżdżać spod gdyńskiego dworca - oraz punkty wymiany biletów na opaski.
IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
sie 2-4
Brasswood Festiwal 2024
Kup bilet
sie 8-10
Sunset Square 2024 - Sanah
Kup bilet
lip 31
Festiwal Italo Disco
Kup bilet


Muzyka na Open'erze - bez szału, ale też i bez dramatuCzy wybierasz się na Open'er Festival 2024?

Trzeba powiedzieć sobie jasno - ten sezon festiwalowy nie porywa, jeśli chodzi o line-upy. Dotyczy to praktycznie całej Europy. Nawet tacy giganci jak Glastonbury czy Roskilde nie zachwycają jakoś szczególnie, a to przecież marki, które zawsze wyznaczały mniej więcej, kogo spodziewać się na innych letnich imprezach. Wynika to z kilku kwestii, niemniej Open'er poradził sobie całkiem nieźle z doborem wykonawców, ale też na pewno kilku artystów można by było zastąpić ciekawszymi.

Przede wszystkim dawno nie było tak mocnego otwarcia gdyńskiej imprezy. Foo FightersManeskin to gwarancja tłumów już w środę. Później, w czwartek, wyczekiwana Dua Lipa, która przyjeżdża, będąc jeszcze większą gwiazdą niż dwa lata temu, kiedy jej koncert odwołała burza.

W piątek główną gwiazdą będzie Doja Cat, ale wielu też nastawia się na występy Sama Smitha21 Savage. Ostatniego dnia headlinerem jest Hozier, co wielu zdziwiło, jednak muzyk przeżywa obecnie renesans popularności, ale nie da się ukryć, że ten dzień bez wątpienia będzie należał do show w wykonaniu Charlie XCX.

Burza na Open'er Festival w 2022, kiedy potrzebna była ewakuacja całego terenu. Wtedy miała zagrać Dua Lipa. Teraz fani mają nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie i dojdzie do koncertu brytyjskiej gwiazdy pop. Burza na Open'er Festival w 2022, kiedy potrzebna była ewakuacja całego terenu. Wtedy miała zagrać Dua Lipa. Teraz fani mają nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie i dojdzie do koncertu brytyjskiej gwiazdy pop.
Mamy też szereg innych ciekawych wykonawców, których warto zobaczyć. Legendy, czyli Tom Morello, Air czy Kim Gordon. Elektroniczna młócka od Skrillexa, poza tym Fat Dog Mabel, Michael Kiwanuka, Slowdive, Sampha, Modeselektor, Alec Benjamin czy Floating Points. Jest w czym wybierać. Polska delegacja skupiła się głównie wokół neorapu dla młodzieży, ale znalazło się też miejsce dla Zalewskiego, Darii ze Śląska czy formacji Skalpel.

Nowości na Open'er Festival 2024: glamping i nowa scenaW tym roku miłośnicy elektroniki będą musieli obejść się smakiem, ponieważ nie będzie Beat Stage. Jej miejsce zajmie Flow Stage, na której zaprezentują się głównie polscy wykonawcy. Ci, którzy będą chcieli potańczyć, będą musieli skorzystać z Silent Disco czy stoisk partnerskich festiwalu, gdzie muzyka klubowa nie przestaje grać nawet na moment.

Wśród nowości znalazł się także glamping, czyli pole namiotowe w wersji luksusowej. Taki namiot ze świetlikiem kosztuje - bagatela - od 4900 zł za cztery dni. Biorąc jednak pod uwagę, jak dużą popularnością cieszą się domki, które od kilku sezonów można wynająć na skraju pola namiotowego, można się domyślać, że i na glamping szybko znajdą się chętni.

Jak dojechać na Open'er i gdzie wymienić bilety na opaski?Klasycznie spod dworca w Gdyni będą kursować darmowe openerowe autobusy, które dowiozą festiwalowiczów pod bramę przy ul. Zielonej. Trzeba pamiętać, że od środy do piątku będzie wzmożony ruch, więc należy przygotować się na korki i tym samym wydłużoną podróż. Dlatego też warto tak zaplanować dojazd na festiwal, aby być na miejscu możliwie wcześnie.

Gdynia wydała również specjalny komunikat, w którym informuje o zmianach w ruchu. Na ul. Janka Wiśniewskiego - na odcinku jednojezdniowym od SKM Stocznia do Placu Konstytucji tymczasowo wyłączone zostaną pasy ruchu dla rowerzystów, w kierunku centrum uruchomiony zostanie specjalny pas dla autobusów miejskich z przystankami.

Festiwalowiczów na teren Open'era ponownie dowiozą darmowe autobusy, które będą odjeżdżać spod gdyńskiego dworca. Festiwalowiczów na teren Open'era ponownie dowiozą darmowe autobusy, które będą odjeżdżać spod gdyńskiego dworca.
Na ul. Zielonej - z odcinka ulicy od ul. Płk. Dąbka w kierunku dzielnicy Babie Doły - w godzinach 13-05 korzystać będą mogli tylko mieszkańcy oraz działkowicze na podstawie identyfikatorów wydawanych przez organizatora.

Na czas trwania festiwalu, taksówki nie będą mogły poruszać się buspasem na Estakadzie Kwiatkowskiego oraz na ul. Kwiatkowskiego na odcinku od ul. Janka Wiśniewskiego do ul. płk Dąbka. O zmianach informować będzie oznakowanie. Należy również spodziewać się wzmożonego ruchu na ulicach Kwiatkowskiego, Unruga i Bosmańskiej.

Ponownie też będzie pięć punktów wymiany biletów na opaski - przy dworcu, w parku Rady Europy, przy wejściu na teren festiwalu oraz dla tych, którzy nocują na miejscu: na polu namiotowym oraz camperowym. Będzie także specjalny punkt dla wejściówek VIP, usytuowany w pobliżu wejścia do tej strefy. Wymiany można dokonać już od poniedziałku, 1 lipca.

Kiedy wymienić konkretny rodzaj biletu?

 • Karnety czterodniowe od poniedziałku, 1 lipca
 • Karnety dwudniowe - wymiana możliwa jest od piątku, 5 lipca, we wszystkich punktach wymiany biletów
 • Bilety jednodniowe na pierwszy dzień festiwalu (3 lipca) - wymiana od początku działania punktów wymiany biletów
 • Bilety jednodniowe na drugi, trzeci lub czwarty dzień festiwalu (4, 5 i 6 lipca) - wymiana tylko w dniu ich obowiązywania


Tak było na Open'erze 2023 Tak było na Open'erze 2023

Godziny otwarcia punktów wymiany:
 • przy dworcu PKP Gdynia Główna (pl. Konstytucji):
 • 1 lipca, godz. 10-22
  2-06 lipca, godz. 9-22
 • w parku Rady Europy (w pobliżu skweru Kościuszki):
 • 1 lipca, godz. 10-22
  2-06 lipca, godz. 9-22
 • przy wejściach na festiwal:
 • 3 lipca, godz. 14-3:30
  4-6 lipca, godz. 15-3:30


Jak przeżyć na Open'erze?Oczywiście festiwal muzyczny przede wszystkim kojarzy się z nieskrępowaną zabawą i przyjemnością ze słuchania ulubionych wykonawców, ale jednak trzeba tam także przeżyć. Na terenie festiwalu będzie tradycyjnie kilka stref gastronomicznych oraz wiele punktów z napojami, a także partnerskie stoiska, w których można napić się chociażby drinka. Na jakie ceny się przygotować? Porcja jedzenia - nie licząc frytek - to koszt od ok. 40 zł, piwo ok. 20 zł (plus kaucja za kubek ok. 10 zł), drinki od ok. 30 zł.

U nas znajdziesz bilety na wszystkie koncerty w TrójmieścieTradycyjnie będą obowiązywać jedynie płatności bezgotówkowe. Można korzystać ze wszystkich form - karty, telefony, zegarki. Ci, którzy chcą mieć lepszą kontrolę nad wydatkami, będą mogli skorzystać z festiwalowych kart przedpłaconych.

Open'er oferuje także specjalną strefę dla dzieci - Kids Zone - w której rodzice mogą oddać pod opiekę swoje pociechy, będzie też teatr, strefa organizacji pozarządowych, strefa mody, festiwalowe muzeum, a także strefa Shelter, w której można uzyskać pomoc psychologiczną oraz zgłosić chociażby próby czy przypadki molestowania.

Kto zagra najlepszy koncert Open'era 2024? Kolejka jest długa, ale wśród faworytów zdecydowanie Foo Fighters, Dua Lipa i Charlie XCX. Kto zagra najlepszy koncert Open'era 2024? Kolejka jest długa, ale wśród faworytów zdecydowanie Foo Fighters, Dua Lipa i Charlie XCX.

Open'er 2024: byle bez burzPoczątek lipca nad morzem to loteria. Może być ulewnie i zimno niczym w październiku, a może być upalnie. Na dwoje babka wróżyła. Na ten moment prognozy są dość optymistyczne. Średnia temperatura na poziomie 24 stopni i dość pogodnie, ale możliwe są także przelotne deszcze. I tego się trzymajmy. Burz, wichur i ulew na razie wystarczy. Niech to będą cztery przyjemne letnie dni. Możliwe, że ponownie odwiedzą nas też nasi przyjaciele chrabąszcze.
Open'er Festival odbędzie się w dniach 3-6 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Teren imprezy będzie otwarty w godz. 16-4. Ostatnia pula biletów wciąż jest w sprzedaży: karnet czterodniowy 1089 zł, karnet czterodniowy z polem namiotowym 1349 zł, karnet weekendowy 799 zł, karnet weekendowy z polem namiotowym 979 zł, bilety jednodniowe 529 zł, glamping: namiot dwuosobowy 4900 zł, namiot czteroosobowy 5900 zł.

Wydarzenia

Open'er Festival 2024 (42 opinie)

(42 opinie)
555 - 1143 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Open'er Festival 2024 - Dzień 1 - Foo Fighters, Måneskin (3 opinie)

(3 opinie)
555 - 1089  zł
festiwal muzyczny, rock / punk

Open'er Festival 2024 - Dzień 2 - Dua Lipa

495 - 1099  zł
festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Open'er Festival 2024 - Dzień 3 - Sam Smith

495 - 1099  zł
hip-hop, festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Open'er Festival 2024 - Dzień 4 - Skrillex, Hozier

495 - 1099  zł
festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (92)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Centrum św. Jana pełni również funkcje: