Wiadomości

Ostatni film przed końcem świata. O filmie "Dziwne dźwięki"

Twórcy "Dziwnych dźwięków" stawiają przede wszystkim na wyrazistą formę wizualną, która ma oddać stan permanentnego niepokoju w świecie opanowanym przez tytułowe dźwięki.


W ten sposób dwoje pochodzących z Trójmiasta filmowców reklamuje swój krótkometrażowy thriller pt. "Dziwne dźwięki", którego premierę zaplanowano na grudzień br. Dzięki internetowej zbiórce pieniędzy współproducentem może zostać każdy internauta.Czy wsparłbyś finansowo jakiś projekt kulturalny?

bez wahania, mogę zrobić to charytatywnie 19%
tak, ale musiał(a)bym mieć z tego konkretne korzyści 17%
chciał(a)bym, ale nie mogę sobie na to pozwolić 37%
nie, tworzenie sztuki to zwykła praca, artysta powinien radzić sobie sam 27%
zakończona Łącznie głosów: 139
"Dziwne dźwięki" mają być krótkometrażową odpowiedzą na rzeczywiste zjawisko tzw. "earth groaning". Chodzi o niskie, metaliczne dźwięki o nieznanym pochodzeniu, które jakoby coraz więcej osób jest w stanie usłyszeć na własne uszy. Początkowo opisywany jedynie w Sieci przez tropicieli zjawisk paranormalnych temat zainteresował w ostatnich miesiącach również naukowców i media.

Jedni wysuwali hipotezy o ruchach tektonicznych Ziemi i burzach w kosmosie, inny snuli teorie spiskowe o sygnałach wysyłanych przez istoty z innych planet czy nawet trąbach anielskich zapowiadających koniec świata, który w niektórych przepowiedniach ma nastąpić 21 grudnia 2012 roku.

- Jak dotąd źródła tych dźwięków nikt nie odkrył, my w naszym filmie też go nie szukamy - opowiada pochodząca z Gdańska Agnieszka Adamek ze studia AgRafka Film, która przygotowuje obraz razem z reżyserem Rafałem Andrzejem Głombiowskim. - Chcemy za to pokazać świat, w którym te niewyjaśnione dźwięki stają się nieodłącznym i przerażającym tłem codziennego życia każdego człowieka. Zadaliśmy sobie pytanie: czy w takim świecie możliwa byłaby ucieczka przed szaleństwem.

To punkt wyjścia filmu. Jego bohaterką jest młoda kobieta, która przed rosnącym chaosem ucieka na wieś. Produkcja pokazuje, jak z bezpiecznego miejsca świat zmienia się na jej oczach w niepokojące i nieznane miejsce, a ona razem z nim.

- Stawiamy przede wszystkim na wyrazistą formę wizualną, za pomocą której chcemy oddać stan permanentnego niepokoju i niepewności - mówi Głombiowski. - Inspirujemy się takimi mistrzami kina, jak Lynch, Kubrick, Żuławski czy von Trier, ale także popularnymi horrorami czy filmami katastroficznymi.

Zdjęcia do filmu ruszają w sierpniu, natomiast premiera - jak na poruszaną tematykę przystało - planowana jest na dzień przed końcem świata według kalendarza Majów, czyli 20 grudnia. Co ciekawe, wesprzeć autorów w zbiórce funduszy na produkcję filmu może każdy internauta.

- Zdecydowaliśmy się na tzw. zbiórkę croudfunding na portalu polakpotrafi.pl. To coraz bardziej popularny na całym świecie sposób finansowania niezależnych produkcji kulturalnych, nie tylko filmów, ale również muzyki czy gier komputerowych - opowiada Głombiowski.

Internauta, która postanowi zostać współproducentem "Dziwnych dźwięków", otrzyma oczywiście za to profity - w zależności od wysokości wpłaty będzie to wymienienie nazwiska w napisach końcowych, zaproszenie na premierę w Warszawie czy płyta DVD z autografami twórców. Więcej o sposobie finansowania filmu można przeczytać na stronie polakpotrafi.pl/dziwne-dzwieki.

Opinie (34)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - wrzeszcz,

20

sierpnia

21

sierpnia

Muzyczne Lato Vol. 5 - Faza... Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Muzeum Gdańska kupiło 330-letnie bursztynowe szachy za ok. 2,4 mln zł
Bursztynowe szachy za 2,4 mln zł
Pełen niespodzianek koncert Kwiatu Jabłoni
Kwiat Jabłoni zagrał w Operze Leśnej

Kulinaria

Nowe lokale: kuchnia włoska, lody i... Zanzibar
Nowe lokale: kuchnia włoska, wege i lody
Michał Konkel: moja praprababka była szeptuchą
"Moja praprababka była szeptuchą"

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Yach Paszkiewicz był znanym twórcą: