Wiadomości

stat

Ruszył sezon na Ulicy Elektryków


Ruszyła kolejna letnia przestrzeń kulturalno-kulinarna w Gdańsku. W piątek wieczorem otwarto Ulicę Elektryków na terenach postoczniowych. Przez cały wieczór do dyspozycji uczestników otwarta była strefa kulinarna Nocny Targ. Nie zabrakło też dobrej muzyki, a gościem głównym imprezy był Lapalux.O wydarzeniu informowaliśmy w naszym cyklu Planuj Tydzień. Polecamy czytać w każdy czwartek o godz. 10.


Ulica Elektryków to miejsce spotkań ludzi najfajniejszych - to hasło, które przyświeca organizatorom tego miejsca od początku, czyli już trzeci rok. Na piątkowym otwarciu pojawiło się kilkaset osób.

Impreza mieści się w wyłączonej z samochodowego ruchu przestrzeni, na postoczniowych terenach przy klubie B90zobacz na mapie Gdańska. To właśnie jego właściciel wpadł na pomysł, aby na lato zmieniać postindustrialną przestrzeń w imprezownię pod chmurką. Ulica ma 200 m długości oraz 20 m szerokości. Funkcję barów pełnią zagospodarowane kontenery, a siedzieć można m.in. na starych fotelach z kolejek SKM.

W piątek można było posłuchać muzyki, wypić piwo i zjeść dania uliczne z całego świata przygotowane w ramach Nocnego Targu przez trójmiejskich gastronomów. Gwiazdą imprezy był Lapalux, którego występ w Gdańsku przypadł na tydzień przed premierą trzeciego krążka "Ruinism".

- Tutaj jest cudownie. Najlepsza jest muzyka elektroniczna i to, że wszyscy ludzie są cały czas uśmiechnięci. Jest po prostu mega pozytywnie - podsumowuje jedna z uczestniczek imprezy.
Imprezy na Ulicy Elektryków będą odbywać się przez całe wakacje - nie tylko w weekendy.

Opinie (67) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kultura

Teatralne nowości online w najbliższym tygodniu
Najnowsze teatralne nowości online
Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni
Wspomnień czas: Teatr Muzyczny w Gdyni

Kulinaria

Trójmiejskie cukiernie z bogatą ofertą ciast wielkanocnych
Ciasta wielkanocne na zamówienie
Trójmiejskie palarnie kawy: jak teraz działają?
Palarnie kawy: jak teraz działają?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Która z tych osób nie urodziła się w Trójmieście?