Wiadomości

Otwarcie salonu Tchibo w Designer Outlet

Obecne w Designer Outlet Gdańsk kawiarnie cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich oferta została właśnie rozszerzona o salon Tchibo, w którym również można napić się małej czarnej.
Obecne w Designer Outlet Gdańsk kawiarnie cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich oferta została właśnie rozszerzona o salon Tchibo, w którym również można napić się małej czarnej. mat. pras.

Zakupy w atrakcyjnych cenach, które można umilić sobie napiciem się wyśmienitej kawy. W centrum handlowym Designer Outlet przy ul. Przywidzkiej 8 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku otwarto właśnie salon Tchibo. Jego klienci będą mogli zakupić produkty z tematycznych kolekcji producenta kawy w cenach niższych od 30 do aż 70 proc. od cen regularnych. Salon o powierzchni 300 m kw. znajduje się tuż przy głównym wejściu do centrum.Czy wiedzieliście, że to w Gdańsku narodził się zwyczaj picia kawy? Początkowo kawa w Polsce nie cieszyła się dużym zainteresowaniem, uważano ją wręcz za szkodliwą i niesmaczną. Dopiero po powstaniu w Gdańsku na przełomie XVII i XVIII wieku pierwszych kawiarni - zwanych kafehausami - napój ten zyskał w oczach, a raczej w kubkach smakowych Polaków.

Można zatem uznać, że to właśnie Pomorze jest regionem, w którym narodziła się miłość rodaków do tego napoju. Dziś wielu Polaków nie potrafi wyobrazić sobie poranka bez kawy. Według szacunków Food Research Institute, rocznie konsumujemy średnio ponad 500 jej porcji. CBOS podaje natomiast, że nawet 60 proc. Polaków sięga po nią co najmniej raz dziennie.

Wynika z tego jeden wniosek - Polacy uwielbiają kawę i często nie wyobrażają sobie bez niej dnia. Możemy się jej napić już nie tylko w kawiarniach, ale i na stacjach benzynowych, powstają nawet pralnie połączone z kawiarniami. Przerwa na kawę to dla niektórych wręcz obowiązkowy "punkt programu" w pracy, na wycieczce, czy też podczas robienia zakupów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Designer Outlet Gdańsk otworzyło właśnie outlet Tchibo, czyli miejsce, w którym zakupy można połączyć z napiciem się "małej czarnej".

- Analizując potrzeby klientów naszego centrum, dostrzegliśmy również ich zamiłowanie do kawy. Obecne w Designer Outlet Gdańsk kawiarnie cieszą się dużą popularnością. Wiemy, że kubek tego napoju może dodatkowo umilić zakupy. Nowo otwarty salon Tchibo, to doskonałe uzupełnienie naszej outletowej oferty. Klienci, oprócz zakupu kawy oraz skorzystania z baru kawowego, mają możliwość nabycia produktów z tematycznych kolekcji Tchibo, w cenach niższych o 30-70 proc. od cen regularnych. Niemal trzystumetrowy salon zlokalizowany jest tuż przy wejściu do centrum - mówi Katarzyna Czapran, marketing manager z Designer Outlet Gdańsk.
Z badania opublikowanego w Journal of Environmental Psychology wynika, że zapach kawy pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Natomiast naukowcy z Uniwersytetu Michigan twierdzą, że smutek można skutecznie zwalczyć... zakupami. Połączenie kawy z zakupami może być więc zarówno bardzo dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, jak i na walkę z chwilową chandrą.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

24

października

Ścianka Gdynia, Klub Ucho

28

października

Restaurant Week Trójmiasto,

Kultura

Tu znalazł swoje miejsce do życia. Kubański muzyk Sonny Saname Matos
Kubański muzyk o życiu w Trójmieście
Wodecki w wykonaniu Uniatowskiego w Filharmonii
Sentymentalna podróż Uniatowskiego

Kulinaria

Ogródki restauracyjne jesienią. Sposób na wydłużenie sezonu?
Podgrzewacze na tarasach przedłużą sezon
Dokąd na pierogi w Trójmieście?
Dokąd na pierogi w Trójmieście?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Prawdziwe meksykańskie tortille są z mąki: