Wydarzenie

stat

Pater/Wojtczak - Dźwiękowe mediacje

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
17 lutego 2018 (sobota)
godzina:
21:00
miejsce:

Teatr BOTO  mapa

adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety:
35 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Pater / Wojtczak - Dźwiękowe mediacje to premierowy duet dwóch błyskotliwych artystów sceny muzyki improwizowanej. Współpracowali już w takich projektach jak Contemporary Noise Sextet, Bees Knees, Akineton czy SHMIB (Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem). To muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie wykonawcy, czerpiąc inspirację z polskiego folkloru, muzyki klasycznej czy jazzu, łączą te gatunki z brzmieniem współczesnej elektroniki.Skład:
Irek Wojtczak - saksofony, flet, klarnet, bas klarnet, elektronika
Kamil Pater - gitara, moog, elektronika

Irek Wojtczak - saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną, gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został on doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record, takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015).

Kamil Pater - gitarzysta, improwizator, producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli teatralnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtwórca jednych z najbardziej wyróżniających się zespołów na scenie muzyki alternatywnej i jazzowej: JAAA!, Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet, Dziki Jazz, Irek Wojtczak Bees Knees. Nominowany do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku za płytę Dziki Jazz. W ostatnim czasie poświęcił się produkcji muzyki i eksperymentom współtworząc wiele projektów, w tym projekt SHMIB (Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bio artem) autorstwa wybitnego artysty Elvina Flamingo.
Informacja o biletach:
Bilety dostępne online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/
Hanna Banaszak - recital
sie 20-23

poniedziałek - czwartek, godz. 19:30

Sopot,
bilety 95 zł
Kup bilet
Sebastian Zawadzki
sie 24

piątek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 25 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)