Wydarzenie

stat

Paulina Przybysz / Chodź tu

data:
2 lutego 2018 (piątek)
godzina:
20:00
miejsce:

Klub ŻAK  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197
bilety:
40 zł
PATRONAT

Portal JazzSoul.pl w rocznym podsumowaniu 15 najlepszych płyt soulowych umieścił tylko jeden polski album: "Chodź tu" jest na 6 miejscu. "Po wyjątkowo długim okresie wyciszenia Paulina Przybysz znowu powróciła, by jak to bywało przez lata jej kariery oddać całą swoją duszę publiczności. Pół ubiegłej dekady tworzyła z siostrą Natalią i innymi muzykami grupę Sistars, która z racji swojej oryginalności, i wpływu na późniejsze pokolenia na zawsze zapisała się na kartach historii hip hop i soulu nad Wisłą.Po rozstaniu z formacją i okresie solowego występowania pod różnymi pseudonimami, Paulina Przybysz w końcu wydaje płytę pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi "ma coś konkretnego do powiedzenia". (...)

Obdarzona silną osobowością, a przy tym łatwością śpiewania, przepięknym głosem. Z ogromną klasą i kocim wdziękiem prowadzi nas od głębokich ciepłych rejestrów, po anielskie, lekkie jak mgiełka trele. Jej głos znajdował wiele naśladowczyń, jednak żadna z nich nie sięga Paulinie do pięt.

Najnowsza płyta Pauliny "Chodź tu" jest jej podróżą do czasów wczesnych inspiracji, które zostały osadzone w eksperymentalnych rozwiązaniach brzmieniowych najnowszego pokolenia twórców soulowych. (...) "Chodź tu" mówi nie tylko o słabości do hip-hopowych bitów (a czerpie ona z tradycji tego gatunku pełnymi garściami), ale też jest swoistym manifestem artystki, która zdaje się przekonywać, że gra prosto z duszy.

Krążek jest dość krótki, jakby został uważnie skonstruowany - nie ma miejsca na śmieci. Jest go dużo na przeboje. Raz bardziej w stronę hip hopu, raz w stronę R&B - Paulina kochana jest i za dynamiczne, i za balladowe utwory, a i tak od ponad 15 lat wszystko firmowane jej nazwiskiem ma dobrą opinię. (...)

Paulina Przybysz na "Chodź tu" proponuje zestaw solidnych produkcji, których jakość jak zwykle godna jest zaufania, choć jak na dzisiejsze czasy, to do awangardy zaliczyć ich nie można. A jednak to mocna płyta - "Chodź tu" to powrót młodszej Sistars w wielkim stylu."

Maciek Saskowski / jazzsoul.pl
Jazz Jantar: Nils Petter Molvaer. Buoyancy
lut 5

poniedziałek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 25-90 zł
przedsprzedaż 15-70 zł
Kup bilet
Jazz Jantar: Vijay Iyer & Craig Taborn
mar 11

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 25-90 zł
przedsprzedaż 15-70 zł
Kup bilet

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane