Paweł Domagała oczarował publiczność w Filharmonii Bałtyckiej

Koncerty Pawła Domagały wyprzedają się jak świeże bułeczki, a raczej pączki, biorąc pod uwagę, że jego ostatni koncert w Filharmonii Bałtyckiej odbył się właśnie w tłusty czwartek. Było słodko, jednak nie z powodu zbieżności dat, a faktu, że Domagała jak nikt potrafi oczarować publiczność."Gdańsk po raz kolejny! Tu chyba na każdym naszym koncercie było 100 proc. publiczności!" cieszył się w mediach społecznościowych Paweł Domagała. Rzeczywiście, trójmiejska (bo przecież nie tylko gdańska) publiczność jest dla swojego idola wyjątkowo szczodra. Oprócz wyprzedanych koncertów serwuje mu bowiem masę oklasków, pisków i tęsknie wpatrzonych spojrzeń.

Koncert zapowiadaliśmy w Kalendarzu Imprez oraz czwartkowym cyklu Planuj Tydzień.

A jest się w co wpatrywać, bo Paweł Domagała charakteryzuje się wrodzonym wdziękiem, który doskonale sprawdza się na scenie. Chłopak z gitarą, łobuz z sąsiedztwa, niepokorny typ z szelmowskim uśmiechem, który w dodatku potrafi z ujmującą szczerością mówić o miłości. Myślę, że niejedna fanka artysty marzy o tym, by usłyszeć z ust ukochanego: "Weź nie pytaj, weź się przytul, weź tu ze mną, weź tu bądź. Weź nie młodniej, weź się starzej, razem ze mną idź krok w krok". I chociaż teksty jego piosenek są proste, to okazuje się, że właśnie w tej prostocie tkwi ich siła.

Koncerty pop w Trójmieście


Podczas koncertów artysta nie szczędzi też konferansjerki - chętnie zagaduje publiczność, opowiada anegdoty i żartuje, a każde z jego wystąpień wywołuje żywą reakcję publiczności. Sam również wydaje się czuć na scenie jak ryba w wodzie, często zanosząc się śmiechem z własnych żartów.

- Dobry wieczór! Bardzo się cieszymy, że tutaj jesteśmy, to jest coś niebywałego. Bardzo blisko jesteście, także jestem lekko zawstydzony, wy też będziecie, jak w trakcie koncertu będę się pocił. To już jest dla nas niesamowity wieczór i zrobimy wszystko, żebyście bawili się tak jak my. Dziękujemy, że jesteście! - powitał fanów Paweł Domagała.

Weź nie pytaj - Paweł Domagała


Tego wieczoru nie zabrakło największych przebojów artysty, zarówno z pierwszej, jak i drugiej płyty, choć to utwory z "1984" stanowiły główną oś koncertu. Największy entuzjazm wywołała oczywiście piosenka "Weź nie pytaj", która z miejsca stała się ogólnopolskim przebojem, a w serwisie Youtube odnotowała już ponad 86 mln odsłon.

Fani usłyszeli też m.in. "Opowiem ci o mnie", "Wystarczę ja", "Jestem tego wart" czy "Obietnica". Muzycznie Domagała to kawał przyzwoitego popu z domieszką bluesa, rocka, funku a nawet country. Nie bez powodu artysta preferuje koncerty, podczas których publiczność siedzi - jego muzyka sprzyja bardziej spokojnej kontemplacji niż szalonej zabawie, co nie oznacza, że publiczność zastyga bez ruchu. Fani klaszczą, dośpiewują refreny, a nawet zdarza się, że dają ponieść się chwili i wstają, żeby zatańczyć.

- Opaska na moich włosach trochę zwiastuje, że chciałbym zerwać z moim wizerunkiem. Szczerze mówiąc, jestem trochę zmęczony tym, że ludzie mnie postrzegają jako twardziela - kokietował publiczność Domagała. - Pewnie to państwa zdziwi, bo jestem monotematyczny w tych piosenkach i wszystkie są takie zaangażowane społecznie, więc postanowiłem napisać piosenkę o miłości. To jest piosenka o miłości do kobiety, do tej samej co zwykle, do mojej żony.

Opowiem ci o mnie - Paweł Domagała


Warto dodać, że oprócz pełnej humoru konferansjerki i ckliwych tekstów na sukces czwartkowego koncertu wpłynęły jeszcze dwa inne ważne czynniki - świetni muzycy towarzyszący Domagale na scenie oraz dopracowane w najmniejszych szczegółach, klimatyczne oświetlenie.

- Byłam na wszystkich gdańskich koncertach Pawła i mam nadzieję, że nie przegapię kolejnych - powiedziała po koncercie jedna z fanek. - To muzyka, która trafia prosto w serce. Są piosenki, przy których autentycznie się wzruszam.

Wygraj bilety na koncerty w naszych konkursach


Następna okazja do wzruszeń czeka fanów już w czerwcu, kiedy Paweł Domagała odwiedzi Sopot. Tymczasem po czwartkowym koncercie zamiast łez wzruszenia w niektórych oczach rozbłysły łzy szczęścia, bowiem piosenkarz spotkał się z fanami w foyer Filharmonii.

Opinie (33) 6 zablokowanych

 • Piszczuś Pan

  • 18 15

 • Czarujący, bo się zdoję :)

  • 30 22

 • Śliczny

  • 20 11

 • Stypa

  Chyba nie jest to najlepsze miejsce na taki koncert ;)

  • 20 13

 • „Weź się...”

  :)

  • 15 2

 • Koncert super szkoda tylko że niektóre osoby mimo miejsca w jakim były nie potrafiły się zachować

  Szczególnie nie pozdrawiam Pań z sektoru B które siedziały w ostatnim rzędzie.

  • 20 3

 • ...utop."

  • 9 2

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Paweł Domagała - Weź nie pytaj

  super

  super

  • 13 4

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Paweł Domagała - Weź nie pytaj

  Boze chroń me dzieci o tego czegos ....

  • 23 25

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Paweł Domagała - Weź nie pytaj

  nagłośnienie fatalne!

  • 10 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywa się festiwal filmowy organizowany w Gdańsku, który poświęcony jest kinu gatunkowemu?