• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Paweł Hulisz & Andrzej Szadejko

6 lipca 2018 (Piątek) godz. 20:15
Wystąpią:
Paweł Hulisz (Gdańsk) - trąbka
Andrzej Szadejko (Gdańsk) - organy

kwi 1

poniedziałek, godz. 13:00 - 13:40

Wstęp wolny
kwi 14

niedziela, godz. 17:00

bilety 130 - 170 zł
Kup bilet

Gottfried Reiche(1667-1734)
Abblassen Fanfare
Georg Friedrich Haendel (1685-1759) Suita D-dur (Water Music) HWV 341
na trąbkę i organy

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Georg Muffat (1653-1704) Toccata Settima
ze zbioru Apparatus Musico-organisticus

Georg Friedrich Haendel (1685-1759)
Laschia chio pianga (arr. na trąbkę i organy Andrzej Szadejko i Paweł Hulisz)
Aria con Variazioni z suity klawesynowej HWV 430 (arr. na trąbkę i organy R.B.Fitzgerald)
Fugue V in a HWV 609 ze zbioru Six fugues or voluntarys for the organ or harpsichord

Andrzej Szadejko (*1974)Brzmienia na trąbkę i organy

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Adagio z koncertu skrzypcowego g-moll
BWV 1056 (arr. na trąbkę i organy Andrzej Szadejko i Paweł Hulisz)

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i Fuga C-dur BWV 547

ANDRZEJ SZADEJKO, kompozytor, dyrygent, organista, organizator życia muzycznego.
Studiował grę organową w Gdańskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Leona Batora, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie organów prof. Joachima Grubicha i Hochschule für Alte Musik Schola Cantorum Basiliensis w klasie organów Jean-Claude Zehndera.

W Schola Cantorum Basiliensis ukończył także z wyróżnieniem naukę śpiewu w klasie Richarda Levitta oraz kurs kompozytorski u Rudolfa Lutza. Uczestniczył aktywnie w kilkudziesięciu mistrzowskich kursach organowych, klawesynowych i na pianoforte w Polsce, Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Jest finalistą i laureatem konkursów organowych w Rumii, Gdańsku, Warszawie, Odense/DK i Brugge/B.

W roku 2002 obronił przewód doktorski w Akademii Muzycznej w Łodzi, a w 2012 uzyskał tytuł naukowy doktora habilitowanego sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Był stypendystą, Miasta Basel, Doms-Stiftung, Organ Summer Academy w Haarlem (Holandia), Instytutu Muzyki i Tańca, Instytutu Adama Mickiewicza, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Fundacji Kultury.

Od roku 1994 regularnie koncertuje w Polsce, Europie, a także w USA ( wykonał 500 koncertów). Oprócz organowej działalności koncertowej zajmuje się także komponowaniem. W 2011 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Polihymnia w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Młodych Twórców ukaza`ło się wydanie Missa Brevis na chór 8-głosowy a'cappella jego autorstwa. Autor licznych kompozycji organowych, których premiery miały miejsce w Polsce, Danii, Niemczech, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii.
Obecnie jest profesorem w Katedrze Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie wykłada grę na organach i realizację basso continuo. Prowadził wykłady i kursy interpretacji muzyki organowej w wielu miejscach w Polsce, ponadto na wydziale muzycznym Politechniki w Oulu w Finlandii, Wydziale Muzykologii Uniwersytetu w Greifswaldzie, oraz na University of Michigan w Ann Arbor w USA.

Przewodniczy pracom nad odbudową historycznych organów, m.in. Mertena Friese (1618) w kościele oo. Franciszkanów p/w św. Trójcy w Gdańsku. Jest konsultantem wielu projektów organowych w całej Polsce. Współpracuje z Biblioteką Gdańską PAN jako koordynator projektu Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska w opracowaniu nagrań i druków muzykaliów gdańskich. Jest szefem i założycielem zespołu wokalno-instrumentalnego GOLDBERG BAROQUE ENSEMBLE.

Jako solista i dyrygent ma na swoim koncie 17 wydawnictw płytowych dla wytwórni polskich (Sarton, Dux, Ars Sonora) i niemieckich ( Motette-Psallite, MDG). Płyty z serii "Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska. Gdańskie Królestwo Kantat" były wielokrotnie nominowane do nagrody FRYDERYK i SZTORM.
Autor wielu opracowań naukowych i artykułów drukowanych w periodykach polskich i zagranicznych.
Autor audycji Organy Nieograne w Programie Drugim Polskiego Radia. Organizator wielu formatów artystycznych i festiwali m.in. Festiwal ORGANy PLUS+ w Gdańsku, cykl Koncerty dla Gdańszczan, happeningi dla dzieci Popiszczmy Razem, konkurs plastyczny "...i zagrały organy"

PAWEŁ HULISZ Jest absolwentem gdańskiej uczelni, w klasie prof. Szymona Pawłowskiego.
Już w czasie studiów rozpoczął praktykę wykonawczą, podejmując pracę w zespole
Cappella Gedanensis, z którym współpracuje do dziś, jako kameralista, a także, jako solista. Jest czynnym muzykiem orkiestrowym. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi na terenie całej Polski.

Od 2009 roku jest pierwszym trębaczem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, a także pierwszym trębaczem Orkiestry Symfoników Gdańskich, z którą bierze udział w projektach: Lady Pank Symfonicznie, Coma Symfonicznie, Czerwone Gitary Symfonicznie. Współpracuje też z Sinfoniettą Consonus, z którą nagrał płytę Symphonic Theater of Dreams poświęconą zespołowi Dream Theater i płytę Exploration, z Jordanem Rudesem, klawiszowcem legendarnego zespołu Dream Theater. Współpracuje też, jako muzyk sesyjny z m.in.: Sylwią Grzeszczak, Eweliną Lisowską, Kamilem Bednarkiem.

W 2012 roku otrzymał Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska. Wykonuje muzykę barokową i klasyczną na instrumencie historycznym. Jest absolwentem dziennych i podyplomowych studiów na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalizacja - trąbka naturalna w klasie dr Tomasza Ślusarczyka (dyplomy z wyróżnieniem). Współpracuje m.in. z Gdyńską Orkiestrą Kameralną "Sinfonia Nordica", ,,Consort 415'' z Białegostoku, orkiestrą barokową Międzynarodowego Festiwalu Goldbergowskiego "Goldberg Ensemble", z którą dokonuje nagrań muzyki gdańskiej z okresu XVII i XVIII w. (Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska vol.I, II, III, V, VI,VII),
Polską Orkiestrą XVIII w. pod dyrekcją Paula Esswooda, a także z Wrocławską Orkiestrą Barokową, Capellą Cracoviensis, Warszawską Operą Kameralną, Academia della Arcadia
z Poznania.
Jest pomysłodawcą i założycielem zespołu Tubicinatores Gedanenses, z którym koncertuje na wieżach kościołów i ratuszy, kontynuując starą praktykę gdańskiej Turmmusik.
Współpraca z organistą Andrzejem Szadejko doprowadziła do powstania dwóch płyt
o charaterze solowym: Rückpositiv z ariami A.Scarlattiego (sopran-Sylwia Olszyńska),
a także Rückpositiv e la bella tromba z utworami kompozytorów włoskich XVII i XVIII w. (G.B.Viviani, P.Franceschini, D.Gabrieli, G.Fantini)
Zajmuje się opracowywaniem starodruków muzycznych z XVII i XVIII w. znajdujących się w zbiorze Zachariasza Zappio, w bibliotece PAN w Gdańsku. (Kantaty okolicznościowe kompozytorów gdańskich, m.in. J.B.C.Freisslich, J.V.Meder, F.Ch.Mohrheim, J.T.Roemhildt,
J. D. Pucklitz)
Jako solista uczestniczy w wielu festiwalach Muzyki Organowej i Kameralnej
m.in. w Leżajsku, Wołowie, Bydgoszczy, Cieszynie, Szczecinie, Zielonej Górze, na festiwalach m.in.: Kolory Polski, Mozartiana, I i IV Międzynarodowy Festiwal "Andrzej Nikodemowicz - czas i dźwięk'', koncertując z tak znanymi artystami, jak: Olga Pasiecznik, Bogusław Grabowski, Gedymin Grubba, Andrzej Mikołaj Szadejko, Błażej Musiałczyk, Bożena Harasimowicz-Haas, Magdalena Witczak.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 - 25 zł
Bilety do nabycia online oraz na godzinę przed koncertem w bazylice.

Opinie