• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Piękne, ponure miejsce. Opuszczona szklarnia w Kolibkach

Alicja Olkowska
1 grudnia 2022, godz. 14:00 
Opinie (54)

W ciepłe miesiące zachwyca i jest oryginalnym tłem do zdjęć, za to jesienią... prezentuje zupełnie inne oblicze. Opuszczona i mocno zniszczona szklarnia w KolibkachMapka to lokalizacja dobrze znana trójmiejskim fotografom i instagramerom.Ciekawe spacery po Trójmieście


To jedno z tych niepozornych miejsc, o których nie wszyscy wiedzą, choć wielokrotnie przechodzili obok, np. spacerując po parku Kolibki lub zwiedzając niedawno otwarty Ogród Świateł.

W ciepłe miesiące szklarnia jest przestrzenią pełną tajemniczego uroku: dużo tu dziko rosnącej roślinności, jest zielono, klimatycznie, trochę baśniowo. Aż prosi się o zdjęcie i nie powinno dziwić, że wielu fotografów korzysta z okazji. Szczególnie na Instagramie można znaleźć mnóstwo sesji zdjęciowych, dla których tłem była wspomniana szklarnia.

Nowożeńcy chętnie wybierają to miejsce na pamiątkową sesję ślubną. Zdarza się, że w piękne dni zakochani muszą poczekać, aż inna para skończy pozować. Regularnie pojawiają się tu również miłośnicy fotografii artystycznej, którzy szukają nietypowego pleneru.

  • Na Instagramie można znaleźć dużo sesji zdjęciowych, dla których tłem jest zniszczona szklarnia w Kolibkach.
  • Na Instagramie można znaleźć dużo sesji zdjęciowych, dla których tłem jest zniszczona szklarnia w Kolibkach.
  • Na Instagramie można znaleźć dużo sesji zdjęciowych, dla których tłem jest zniszczona szklarnia w Kolibkach.
Niestety szklarnia niszczeje od lat i wprost trzeba napisać, że przebywanie na jej terenie nie jest bezpieczne - wchodzimy na własną odpowiedzialność.

Choć dach już nie istnieje i częściowo zastąpiły go zielone pnącza, to wciąż sporo tu potłuczonych szyb, starych desek, doniczek i pozostałości po wyposażeniu. Nie brakuje też zakamarków, gdzie łatwo o skaleczenie. Nie bez powodu na budynku wisi informacja, że obiekt grozi zawaleniem. Miłośników opuszczonych lokalizacji jednak to nie zniechęca.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł (68 opinii)

w plenerze, pokaz

Dubioza Kolektiv

rock / punk

III Bal Równych Szans

bal, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdańsk był jednym z sześciu miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W którym roku odbyło się to sportowe wydarzenie?