• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pierwsza edycja Uchodromu za nami

txt. (kasp) & fot. Łukasz Unterschuetz
28 marca 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
aktualizacja: godz. 10:31 (28 marca 2008)
Joanna Kucharska - basistka zwycięskiego Kiev Office Joanna Kucharska - basistka zwycięskiego Kiev Office

W środę ruszyła pierwsza odsłona nowego projektu przygotowanego przez Klub Ucho - Wolna scena Uchodrom. Jest to niepowtarzalna szansa dla pomorskich zespołów, aby stanąć w konkury o tytuł najbardziej obiecującego zespołu. Nagrodą jest nagranie minialbumu, którego producentem będzie Piotr Pawlak, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Kobiety i Łoskot.Festiwal składał się będzie z 4 koncertów eliminacyjnych. Po każdym z nich jury w składzie Przemysław Gulda, Piotr Pawlak, Jacek Staniszewski oraz Piotr Wojciechowski wybierze jeden zespół, który przejdzie do finału.

Podczas środowego koncertu, otwierającego festiwal, frekwencja była zaskakująco wysoka. Wierni fani i znajomi zespołów nie zawiedli. W ostatnim momencie zrezygnowano z głosowania publiczności, aby uniknąć chaosu podczas koncertów finałowych. Jednak publiczność nie przybyła na marne, tworząc świetną atmosferę w trakcie każdego z 25 minutowych występów.
Wielkie brawa należą się organizatorom, rzadko bowiem się zdarza, aby występy zespołów przebiegały tak płynnie, a przerwy techniczne trwały tak krótko. Dzięki temu otrzymaliśmy spójny, ciągły występ bez zbyt długich przerw na podpięcie instrumentów i próby.Z ponad 10 zespołów z całego Pomorza, które zgłosiły się do konkursu, przez wstępne sito przeszło tylko 5 grup, które zagrały w środowy wieczór. Oprócz Kiev Office zespoły te trudno było zaliczyć do scenicznych "świeżynek" na trójmiejskiej scenie. Do walki o wydanie minialbumu stanęły dwa zespoły z Wejherowa, hardcorowe Czemu? nie, avant-jazzowy SOK oraz trzy grupy z trójmiasta, jazz-rockowa Ćma, rockowe Pomidory oraz indie Kiev Office.Wśród weteranów obecnych na trójmiejskiej scenie od co najmniej kilku lat, właśnie najmłodszy, bo założony w 2007 roku, Kiev Office zyskał sympatię jury.

- Jury zwróciło uwagę na oryginalność, za świeżość prezentowaną na scenie, oraz za umiejętność zaskoczenia słuchaczy. Naszym wyróżnieniem postanowiliśmy obdarzyć zespół Kiev Office. - przedstawił werdykt Przemysław Gulda

Organizatorzy przypominają, że nadal można wysyłać swoje zgłoszenia na kolejną edycję festiwalu, do Biura Organizatora osobiście lub na adres pocztowy ul. 3 maja 27/31, 81-364 Gdynia. Koperta ze zgłoszeniem powinna zawierać dopisek UCHODROM. Następny półfinałowy koncert już 30 kwietnia.
txt. (kasp) & fot. Łukasz Unterschuetz

Opinie

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakiego koloru jest latarnia morska, którą znajdziemy na falochronie zachodnim w Nowym Porcie?