• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pijany kierowca autokaru miał zawieźć dzieci na kolonie do Warszawy

bra
6 lipca 2022, godz. 13:15 
Opinie (37)
Szybka reakcja uniemożliwiła wyjazd dzieci na kolonie z pijanym kierowcą. Szybka reakcja uniemożliwiła wyjazd dzieci na kolonie z pijanym kierowcą.

Twierdził, że dzień wcześniej wypił wino, a dopiero rano dowiedział się, że ma zawieźć dzieci na kolonie do Warszawy. Na szczęście podróż nawet się nie rozpoczęła. Przebadany alkomatem 66-latek miał ponad promil alkoholu.W jakim wieku twoje dziecko było pierwszy raz na wakacjach bez ciebie?

W poniedziałek rano patrol gdańskiej drogówki otrzymał od dyżurnego zgłoszenie o konieczności przeprowadzenia kontroli autobusu stojącego na ul. WodnikaMapka, którym dzieci miały jechać na kolonie.

Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Nosy ich nie myliły, badanie alkomatem wykazało, że 66-letni mieszkaniec Warszawy jest pod wpływem ponad promila alkoholu.

Kierowca pił wino na promie z KarlskronyKierowca przyznał, że dzień wcześniej odwoził wycieczkę do Karlskrony, a wracając promem do Polski, wypił wino. Kiedy zjechał z promu w poniedziałek rano, dowiedział się, że musi zawieźć dzieci na kolonie z Gdańska do Warszawy.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Dzieci na swoją wycieczkę pojechały z innym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

Umów się na kontrolę autokaru, który będzie wiózł dzieciPlanując zorganizowany wyjazd dziecka, warto kilka dni wcześniej umówić się na kontrolę autokaru po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego,

Telefony kontaktowe do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku - 47 741-69-47 lub 47 741-69-45.

W trakcie kontroli będzie sprawdzany stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących pojazd. Po sprawdzeniu pojazdu wydawane będzie stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

762. Jarmark św. Dominika

jarmark

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Nowe Lokale

Konkursy

Bilet do kina Cinema1

10 podwójnych zaproszeń
Bilet do kina Cinema1

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jacek Kłosiński prowadzi bloga z dziedziny: