Wydarzenie

stat

Piosenki Warsa i Szpilmana (1 opinia)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
18 lutego 2018 (niedziela)
godzina:
12:00
miejsce:

Sala Koncertowa PFK  mapa

adres:
Sopot, Stanisława Moniuszki 12
organizator:
Filharmonia Kameralna
bilety:
20 zł , ulgowy 10 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert dedykowany twórczości Henryka Warsa i Władysława Szpilmana, promujący najnowsze wydawnictwo płytowe orkiestry pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. "Piosenki Warsa i Szpilmana" powstały na fali niesłabnącej popularności przedwojennych szlagierów, które przetrwały próbę czasu i zmieniające się upodobania muzyczne pokoleń Polaków.


Dorobek artystyczny Henryka Warsa jest imponujący. Zaszczepił jazz na gruncie polskim, komponował muzykę do filmów, dzięki którym zdobył największą popularność. Współpracował z genialnymi autorami tekstów swoich czasów takimi jak: Julian Tuwim, Marian Hemar, Ludwik Starski czy Emanuel Szlechter.

Dzięki ogromnej popularności kina w ówczesnej Polsce, piosenki Warsa były śpiewane przez Eugeniusza Bodo, Adolfa Dymszę, Hankę Ordonównę a po wojnie przez m.in. Kalinę Jędrusik, Irenę Santor, Mieczysława Fogga czy Aleksandra Żabczyńskiego.

Dzięki sukcesowi filmu Romana Polańskiego Władysław Szpilman kojarzony jest w dużej mierze jako tytułowy "pianista", podczas gdy w swoim dorobku ma m.in. liczne kompozycje muzyki poważnej oraz około 500 utworów napisanych na potrzeby radia, telewizji i filmu. Komponowane przez Szpilmana melodie, do których teksty pisali m.in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Julian Tuwim, Jerzy Wasowski, Jan Brzechwa, Ludwik Starski czy Kazimierz Winkler od wielu dekad pełnią rolę sztandarowych polskich evergreenów.

Na płycie znalazły się piosenki, które m.in. dzięki rekordowym sukcesom takich filmów jak "Szpieg w masce" czy "Piętro wyżej" i fenomenie ich wykonawców, stały się szlagierami i na zawsze zapisały się w annałach polskiej muzyki rozrywkowej.

Na koncercie usłyszą Państwo piosenki z płyty, a wśród nich m.in. "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Na pierwszy znak", "Sex appeal", "Tych lat nie odda nikt", "W małym kinie" czy "Powróćmy jak za dawnych lat".

Wystąpią:
Joanna Knitter - śpiew
Wojciech Staroniewicz - saksofon
Artur Jurek - fortepian, aranżacje
Roman Ślefarski - perkusja
Janusz "Macek" Mackiewicz - kontrabas
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent
Informacja o biletach:
Bilety do nabycia w Informacji Turystycznej Sopot i innych stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl, online na Interticket.pl oraz na godzinę przed koncertem.

Online: www.interticket.pl/program/piosenki-warsa-i-szpilmana-3543
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)