Wydarzenie

Pit Stop "Mistrzowie w pasach"

UWAGA! Impreza już się odbyła
data:
22 czerwca 2017 (czwartek)
miejsce:

LOTOS

adres:
Gdańsk, Cienista 14C (Chełm, przy rondzie)
bilety:
wstęp wolny

"Mistrzowie w pasach" specjalnie podczas wakacji prowadzą działania w plenerze organizując w całej Polsce PIT STOP-y na stacjach paliw Lotos. Są to spotkania bezpośrednie z użytkownikami dróg, podczas których eksperci brd w ramach 4. edycji kampanii społecznej "Mistrzowie w pasach" prowadzą instruktaże PRAWIDŁOWEGO zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz poprawnego montowania fotelików dla dzieci.PIT STOP w Gdańsku inauguruje kampanię społeczną z MODĄ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW. Do wzięcia udziału w instruktażach i spotkaniu z ekspertami brd zostaną zaproszeni wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stację paliw. Szczególnie potraktowano pracowników Grupy LOTOS. Szefowie zwrócili się do nich ze specjalnym zaproszeniem, aby zechcieli dzielić się wiedzą z innymi uczestnikami kampanii, by również oni na czele z Ambasadorem głównym, Kajetanem Kajetanowiczem, po raz czwarty zaangażowanym w działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stali się dodatkowo ambasadorami kampanii i działań na rzecz bezpieczeństwa zdrowia i życia w aspekcie ruchu drogowego. - CSR nie jest dla nas tylko odpowiedzialnością biznesu za wpływ na społeczeństwo, to działanie zintegrowane z funkcjonowaniem wewnątrz organizacji i praktykujemy go także w relacjach z naszymi pracownikami - tłumaczą współorganizatorzy kampanii z Grupy LOTOS.

Stąd pierwszy PIT STOP został zorganizowany w Gdańsku, bowiem MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW zaczynamy od siebie. Podczas PIT STOP-ów stacje paliw zamieniają się w plac piknikowy. W charakterystycznie zaaranżowanym namiocie uczestnicy spotkania mogą skorzystać z indywidualnych porad i warsztatów zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci. Eksperci sprawdzają też, czy pasy i zagłówki w samochodzie są poprawnie umocowane. Potem prowadzą indywidualne instruktaże z uczestnikami podróży już w ich aucie. A wszystko w swobodnej atmosferze, jak na wakacje przystało. Nie brakuje zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami.

Uczestnicy po instruktażu zostają wyposażeni w pakiet materiałów edukacyjnych, by w razie czego móc przypomnieć sobie wiedzę, ale co ważniejsze, przekazywać ją dalej. Każdy bowiem, kto tylko zechce, może się włączyć w kampanię, w jej trwający od początku konkurs na "MISTRZA W PASACH" i "MISTRZA W FOTELIKU", gdzie oprócz odznaczeń i prezentów, wygraną jest najważniejsze: bezpieczne życie i zdrowie. Tym bardziej, w czwartym roku kampanii PIT STOP-y zintensyfikowano w okresie wakacji, by podróżujący urlopowicze, a zwłaszcza dzieci, bezpiecznie jechali i bezpiecznie wracali, co podkreślamy również cytując życzenia Kajto: "Życzę Wam radości z jazdy i tylu powrotów, ilu wyjazdów".

Podczas 4.edycji kampanii, inaczej niż dotychczas (wcześniej głównie edukowano), "Mistrzowie w pasach" KREUJĄ MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i starają się włączyć do działań uczestników kampanii. Szukają ambasadorów wśród osób dorosłych, a nawet i dzieci, przeszkolonych podczas instruktaży. Organizatorom kampanii zależy na tym, by uczestnicy, korzystając z tej wiedzy, nie tylko sami mogli poprawnie zapinać pasy, ale by przekazywali wiedzę innym. Każdy uczestnik poprawnie zapinający pasy, który zechce zostać ambasadorem, otrzyma odznaczenie "Mistrz pasach", a dzieci - "Mistrz w foteliku" . Ambasadorzy zostaną zapisani do specjalnej Księgi kampanii "Lotos-Mistrzowie w pasach". - W ten sposób MODA NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW ma szanse się rozprzestrzenić, a przecież nie o samą modę tutaj chodzi, tylko o ŻYCIE I ZDROWIE LUDZI; tyle szczęśliwych wyjazdów, ile powrotów - podkreśla Jacek Zalewski, prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Czy uczestnicy PIT STOP-u są w stanie złożyć taką obietnice stojąc przed Kajetanem? Zapewnienie złożone Mistrzowi nad Mistrzami podczas PIT STOP-u na pewno zobowiązuje... Zadbajmy o zdrowie i życie, tego nie można przegapić...
Gramy na żywo i pijemy wino - Divergent

20 października 2017 (piątek) godz. 21:00

Gdynia,
imprezy taneczne
Wstęp wolny
Mistrzowie w pasach

21 października 2017 (sobota) godz. 10:00 - 18:00

Gdynia,
targi, konferencje
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez