• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Planuj Tydzień: Open'er Park - Podsiadło, Brodka, Quebonafide oraz jubileusz stadionu

Julia Rzepecka
15 lipca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Koncerty Open'er Park będą odbywały się od 15 lipca do 22 sierpnia. Koncerty Open'er Park będą odbywały się od 15 lipca do 22 sierpnia.

Koncerty, koncerty i jeszcze więcej muzyki. Najbliższy tydzień, od 15 do 21 lipca, obfitować będzie w wiele ciekawych wydarzeń muzycznych w całym Trójmieście. Znani wykonawcy wystąpią między innymi w ramach Open'er Park. Jednak spodziewać się możemy nie tylko koncertów, bo przed nami także jubileusz gdańskiego stadionu, występy kabaretowe, zlot fanów komiksu "Kajko i Kokosz", slam poetyki, seanse filmowe i wiele więcej.Najciekawsze wydarzenia tygodnia:Najciekawiej zapowiada się:

KoncertyWymieniając nadchodzące koncerty w najbliższych dniach, nie sposób nie wspomnieć o wydarzeniach w ramach Open'er Park. Gdyński park KolibkiMapka wypełni się muzyką, seansami filmowymi i ciekawymi atrakcjami. Informacje o tym, czym różni się ta impreza od festiwalu Open'er, oraz szczegółowy opis atrakcji znajdziecie tutaj . W tym tygodniu odbędą się tam koncerty Dawida Podsiadło, Moniki Brodki i Quebonafide, a także The Dumplings.

Czekają nas jednak nie tylko koncerty "Opener'owe". Cykl Letnie Brzmienia zaprasza na plac Zebrań Ludowych w Gdańsku, gdzie odbędą się koncerty Sanah oraz Króla. W Centrum św. Jana wystąpi też . Z kolei w S1 - scenie plenerowej zagra Nocny Kochanek. Sopocki amfiteatr zaprasza na koncert Kasi Kowalskiej akustycznie. W Operze Leśnej w niedzielę jednodniowy Hip-Hop Festiwal, natomiast w przestrzeni LASY w czwartek jedna z ostatnich okazji, by posłuchać na żywo duetu Syny, który zapowiedział zakończenie działalności.

Przed nami także koncert Krystyna Stańko Trio - "Fale oraz Mika Urbianiak & Victor Davis w ramach 28. Lata Teatralnego. Poezja śpiewana zabrzmi w Oliwskim Ratuszu Kultury, gdzie piosenki mistrza Jeremiego Przybory wykona Piotr Kosewski. W piątek i sobotę w Gdyni XXXVI Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej, a w niedzielę Koncert Muzyki Promenadowej - Ach, to był szał. W klubie Bunkier w piątek wystąpi też Bownik, a w Kolonii Artystów Pruski. Zwycięzca VII edycji programu "The Voice of Poland" Mateusz Grędziński wystąpi "Pod Blokiem" we Wrzeszczu. W niedzielę także koncert Olgi Szomańskiej w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim. Wstęp bezpłatny.

Nie zabraknie też muzyki poważnej: Amber Trio - Klasycy swoich czasów wystąpią w Oliwskim Ratuszu Kultury. Teatr w Oknie zapowiada koncert muzyki alternatywnej Koncepcje bez twarzy, natomiast Teatr BOTO jak zawsze zaprasza na jazz. Tym razem zagrają Maksymilian Kreft / Dominik Kisiel / Konrad Żołnierek / i goście. Warto dodać, że jeszcze do 23 lipca trwa X. Euro Chamber Music Festival, a dzień później zakończą się koncerty Cappella Angelica. Do 25 lipca odbywają się też jeszcze koncerty Festiwalu Jazz Jantar w Klubie Żak.

Open'er Park będzie miał kilka stref, w których będą odbywać się wydarzenia. Open'er Park będzie miał kilka stref, w których będą odbywać się wydarzenia.

Spotkania, kabarety, wydarzenia w plenerzeTrzy dni trwać będą obchody jubileuszu bursztynowego stadionu w Gdańsku. Podczas świętowania dziesięciolecia stadionu będzie można uczestniczyć w sparingu publicznym, odbędzie się też prezentacja drużyny Lechii Gdańsk, a także prezentacja oryginalnego pucharu Finału Ligi Europy. W tym samym miejscu w najbliższą niedzielę odbędzie się również Street Meeting Polska, czyli impreza dla fanów motoryzacji.

Przed nami ponadto liczne występy kabaretowe i stand-upowe. W piątek i sobotę Sopot Stand-up Festival 2021 w Operze Leśnej. Jeśli ktoś poczułby niedosyt, Kabarat Paranienormalni wystąpią w sopockim amfiteatrze w sobotę. W niedzielę w Sali Kameralnej Portu Gdynia wystąpią Gwiazdy Stand-up na żywo. Najbliższy poniedziałek może stać się znacznie weselszy, ponieważ tego dnia rozśmieszać będą Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w Sali Teatralnej NOT. Tego samego dnia komediowy wieczór w 107 Ogarna, czyli Testujemy Nowe w 107 + Tomek Kołecki.

W każdy piątkowy wieczór oglądać można pokaz mappingu 3D w Hevelianum, a z kolei w każdą niedzielę w południe musztrę i pokaz artyleryjski Garnizonu Gdańsk - podczas spotkania z grupą rekonstrukcyjną. Hevelianum uruchamia też nowy cykl spacerów, Terenówki przyrodnicze, w których przewodnikami są specjaliści od fauny i flory. Cały czas trwają też Wakacje na Górze Gradowej, czyli zajęcia rekreacyjne i warsztaty dla najmłodszych i nie tylko. W trasę ruszył też Mobilny Dom Kultury i w najbliższą sobotę odwiedzi Kokoszki. Natomiast w piątek będzie można zwiedzić z przewodnikiem Dom Zdrojowy. Serce Brzeźna. Weekendowy spacer warto zaplanować w Parku Oliwskim, w którym można obejrzeć wystawę reprodukcji XVII wiecznych obrazów holenderskich i flamandzkich z kolekcji ERGO Hestii.

Widowiskowo zapowiada się impreza Clouds Fest: Gdańsk z koncertowym balonem. W weekend odbędzie się też Zlot fanów Kajka i Kokosza. Natomiast targi rzemiosła i rękodzieła Pasja & Tradycja zapraszają od 16 do 25 lipca na skwer Kuracyjny przed molo w Sopocie. To okazja dla mieszkańców i turystów do zakupu ekologicznej żywności, rękodzieła, wyrobów ludowych oraz zaznajomienia się z folkową tradycją Polski. Z kolei w sobotę odbędzie się Ekologiczny Festiwal przed Bazarem Natury. W czwartek okazja do przewietrzenia szafy, czyli Ciuch-Swap! Sąsiedzka wymiana ubrań organizowana przez Bibliotekę z Pasją w Gdyni. Szansa na znalezienie modowych perełek także podczas Vintage Oliwa w sobotę. W weekend odpocząć będzie można na Targu Piw Kraftowych w Plenum, przy Ulicy Elektryków.

W poniedziałek, 19 lipca, minie 10 lat od otwarcia stadionu w Gdańsku. Z tej okazji w Letnicy zapowiedziana została trzydniowa impreza urodzinowa. W poniedziałek, 19 lipca, minie 10 lat od otwarcia stadionu w Gdańsku. Z tej okazji w Letnicy zapowiedziana została trzydniowa impreza urodzinowa.

Teatr, literaturaTrwa 28. Lato Teatralne w Teatrze Atelier w Sopocie. W najbliższych dniach festiwalu odbędą się wspominane wyżej koncerty, a także XVI Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, które potrwają do 1 sierpnia. Piosenkę aktorską na festiwalu zaprezentuje też Janusz Radek w czwartek wieczorem.

Swoje urodziny obchodzi też Teatr BOTO i z tej okazji przygotował BOTO Fest'11. W tym tygodniu monodram Twoja mać!. Spektakle wystawia też Teatr Wybrzeże, w najbliższych dniach to tytuły Balkon, Faust czy Inteligenci. Teatr Szekspirowski zaprasza na Burzę, a Teatr Miejski w Gdyni na Osiecka. Archipelagi na Scenie Letniej w Orłowie.

W tym tygodniu oglądać też można przedstawienia Opera w mieście / Rigoletto, Czerwony Kapturek performatywnie w Operze Leśnej, Czekając na ptasią grypę Teatru przy Stole, Psiunio w Konsulacie Kultury. Przed nami też spektakle Opowiedział Dzięcioł Sowie i Pchła Szachrajka Fundacji Teatru Czwarte Miasto, Teatr Barnaby: Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie, a także Teatr w samo południe: Dwaj panowie oraz "Czerwony Kapturek" Białostockiego Teatru Lalek. Z kolei Teatr Gdynia Główna zaprasza na prezentacje czterech spektakli teatralnych opartych o prozę Stanisława Lema w ramach projektu 2021: Odyseja Lemowska.

Miłośników literatury Biblioteka Gdynia zaprasza na Przystań Książki, która powraca na miejską plażę w śródmieściu Gdyni. Letnia czytelnia działa od 10 lipca do 21 sierpnia. Z kolei pochwalić się swoją twórczością lub posłuchać innych młodych autorów można podczas imprezy SLAM w Blokowisku Na trawce.

KinoBędzie też mnóstwo okazji, by oglądać seanse filmowe. Rozpoczyna się 21. Festiwal Filmów Skandynawskich w Kinie Kameralnym Cafe. Filmy oglądać można także przez całe wakacje w ramach Lato na Patio przy Gdyńskim Centrum Filmowym, a także w ramach Kina na Szekspirowskim. Do niedzieli będzie trwać jeszcze również 21. Sopot Film Festival. Kino organizowane jest też w poszczególnych dzielnicach Gdyni: Karwiny, Leszczynki, czy . Filmy wyświetlane są także w ramach Kina po zachodzie, KinoPort w plenerze, Kina na 100czni, Kina plenerowego na Hipodromie, Kina Letniego Sopot - Zakopane, Kino Letnie Bałtyk Movie czy Kina Letniego w Orłowie.

Spektakl "Burza" w Teatrze Szekspirowskim:

Sport i aktywneAktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu można na przykład wdrapując się na Żuraw M3 na stoczni. Jeszcze do niedzieli trwają Gdynia Sailing Days. Rozpoczął się także turniej tenisowy BNP Paribas Poland Open. Turniej WTA 250 w Gdyni.

W weekend szansa, by się poruszać w rytm hip-hopu, czyli Lindy Hop od podstaw | intensywne warsztaty. Przed nami także Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg jednoosobowych oraz wyścigi konne w Sopocie. Nieco mniej intensywnie będzie podczas spaceru botanicznego Wokół Góry Gradowej. Na rozpoczęciu turnieju pokazowy mecz zagrała Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Odrobinę starszych zainteresować mogą Nordic Walking Senior - bezpłatne zajęcia lub Finał Pucharu Polski seniorów w Beach Soccera, Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Hevelianum. W każdą niedzielę kręci się także Rolkowisko w Ergo Arenie.

Spektakle

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Metallica & Symphony (4 opinie)

120 - 170 zł
Kup bilet
rock / punk, widowisko / show

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Przy jakiej ulicy znajdowała się sopocka Mandarynka?