• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Planuj Tydzień: koncert w Operze Leśnej, premiera w Gdyni i regaty

Julia Rzepecka
4 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
aktualizacja: godz. 08:11 (5 czerwca 2020)
Koncert w Operze Leśnej odbędzie się z zachowaniem odległości wśród publiczności, która nie będzie usadzona tak gęsto jak dotychczas. Na zdjęciu: Koncert dla Mieszkańców - 110 lat Opery Leśnej, wrzesień 2019 r. Koncert w Operze Leśnej odbędzie się z zachowaniem odległości wśród publiczności, która nie będzie usadzona tak gęsto jak dotychczas. Na zdjęciu: Koncert dla Mieszkańców - 110 lat Opery Leśnej, wrzesień 2019 r.

Przed nami kolejny tydzień "pół na pół" - czyli z wydarzeniami zarówno plenerowymi, jak i rozgrywającymi się w internecie. W tym tygodniu czekają nas pierwsze spektakle teatralne od czasu wprowadzenia obostrzeń, a także koncert w Operze Leśnej czy obchody wyborów 4 czerwca.Najciekawsze wydarzenia tygodnia:Aktualizacja piątek godz. 8:10: Kino plenerowe w Sopocie odbędzie się nie 5, a dopiero 10 czerwca. Ze względu na zapowiadane silne opady, organizatorzy zmienili datę pokazu.

Najciekawiej zapowiada się:

Wydarzenia pleneroweWydarzenia w plenerze w nadchodzącym tygodniu to już nie tylko kina samochodowe. Po raz pierwszy od wielu tygodni zapowiada się koncert i spektakle teatralne. Jutro będzie dobry dzieńOperze Leśnej już w najbliższą sobotę. Koncert ma być muzycznym podziękowaniem dla mieszkańców Sopotu za odpowiedzialne zachowanie podczas czasu pandemii. W programie m.in. popularne piosenki z repertuaru polskiego i światowego oraz standardy jazzowe.

W sobotę premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni: Nastazja wychodzi za mąż. To pierwsze przedstawienie w Trójmieście, które zostanie pokazane od czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Kameralny spektakl o namiętnościach na podstawie wielkiej prozy Dostojewskiego będzie można zobaczyć w sobotę, niedzielę oraz środę. Przedstawienia planuje także Teatr Na Plaży. Ginczanka. Przepis na prostotę życia to monodram realizowany w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa. Natomiast Pora umarłych poetów to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. W niedzielę wracają spotkania teatru improwizacji - No i Fajnie w 107 - Is back!. Na pierwsze wydarzenie obowiązuje limit 25 osób.

Nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników filmu. Kino plenerowe: Lato na Patio to bezpłatne seanse klasyki filmowej i pełnometrażowych hitów kinowych, a także pokazy filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci. W piątek będzie można odwiedzić również kino plenerowe i samochodowe w Sopocie i obejrzeć słynny "Pulp Fiction". A w weekend kino samochodowe w Gdańsku na placu Zebrań Ludowych.

w czwartek obchody wyborów 4 czerwca. W programie uroczyste podniesienie flagi, spotkanie samorządowców, koncert carillonowy oraz debata.

W weekend odbędą się regaty Sopot Catamaran Cup. Będą jednymi z pierwszych na świecie po odmrożeniu restrykcji sanitarnych. W sobotę czeka nas również otwarcie parku linowego w Brzeźnie. Będzie działo się też podczas akcji Przekąski w Oliwie. W weekend przy oliwskim targowisku staną foodtrucki, odbędzie się też Pchli Targ. A Protokultura zaprasza na imprezę Sobotnie Techno na Patio. Wydarzenie odbywać się będzie przede wszystkim plenerowo. Ma obowiązywać również limit osób.

Jak mówi dyrektor teatru, Krzysztof Babicki, spektakl "Nastazja wychodzi za mąż" był prawie gotowy już w połowie marca. Jak mówi dyrektor teatru, Krzysztof Babicki, spektakl "Nastazja wychodzi za mąż" był prawie gotowy już w połowie marca.

Wydarzenia onlineKino Żak proponuje kolejne seanse w ramach Kina w domu. W tym tygodniu przygotowany jest film "Klient" oraz "Wszyscy wiedzą" irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. W czwartek w pubie Pif Paf w Gdyni kolejna edycja stand-upu. Tym razem Magda Kubicka zaprezentuje swój program "Love me Tinder". W sobotę Grunge & Nu Metal Party. Miłośników muzyki poważnej zainteresować mogą koncerty z cyklu Letnie wieczory u Menonitów.

Nie zabraknie też wydarzeń naukowych i dyskusji. W czwartek Otwarte Dni Drewna vol. 2. Celem spotkania jest promowanie budownictwa drewnianego, jako budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. W czwartek Dzień Otwarty I LO w Gdańsku. W sobotę i niedzielę Piknik na Zdrowie online przygotowany przez Hevelianum. W piątek wykład o nieco zapomnianym dziś architekcie Zaprojektowano w Gdyni. O twórczości Wiesława Oyrzanowskiego.

Biblioteka Gdynia zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Przed nami cztery wirtualne rozmowy o polskim komiksie. W wydarzeniach udział wezmą autorzy omawianych tytułów. O tajemnicach Kraju Kwitnącej Wiśni w trakcie spotkania podróżniczego na żywo opowiedzą autorzy bloga Tolecimydo. Wydarzenie będzie można obejrzeć na profilu Biblioteki Gdynia. Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia proponuje warsztaty #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ. To nowy cykl działań edukacyjnych online, który ma trwać aż do grudnia.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (8) 5 zablokowanych

 • (3)

  jestem tzw. słoikiem i nie wiem jak tam dojechać, czy znajdzie się ktoś uprzejmy i opisze jak tam trafić?
  ufam, że nie napadnie mnie tu zaraz banda "Januszy" :)

  • 4 5

  • Gdzie dojechać? Przecież jest mnóstwo map internetowych.

   • 0 1

  • mam to

   Skorzystaj z mapy google, ma wszystko

   • 0 0

  • Sopot

   Dojeżdzając do "połowy" Sopotu główną drogą są widoczne drogowskazy do Opery Leśnej. Od strony Gdańska po lewej stronie

   • 1 0

 • Na ile osób przewidziany jest koncert?

  na zgromadzeniach może być maksymalnie 150 osób czy będą dystanse 2 metrów? Czy wszyscy będą w maseczkach?

  • 6 3

 • Te dni drewna to urządzają leśnicy? Z okazji rżnięcia trójmiejskiego parku krajobrazowego?

  • 3 0

 • Skandal

  Wogóle co to za rząd, że pozwolił się bawić i pracować. Moim zdaniem jak ktoś zarabia aż 900 zł to jest to stanowczo za dużo

  • 3 2

 • ankieta

  NiC!

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (82 opinie)

(82 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (10 opinii)

(10 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

ZOO Festiwal (16 opinii)

(16 opinii)
35 zł
targi, pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Seweryn Krajewski był liderem zespołu: