Wiadomości

stat

Planuj Tydzień: pokazy lotnicze, koncerty i kabarety

W Operze Leśnej wystąpi Agnieszka Chylińska
W Operze Leśnej wystąpi Agnieszka Chylińska fot. Edyta Steć / Trojmiasto.pl

W nadchodzącym tygodniu na pewno nie będziemy się nudzić. Czekają nas pokazy lotnicze, koncerty, festiwale, kabarety oraz dużo sportowych emocji.
Koncerty

Koncertowy tydzień rozpocznie piątkowy występ Agnieszki Chylińskiej w Operze Leśnej. Tego dnia w B90 wystąpią zespoły Cryptopsy i Dule Tree, a na Targu Węglowym zobaczymy Vavamuffin. W Teatrze BOTO zobaczymy grupę Houston, w Muzeum Sopotu zagra Joanna Knitter z projektem Blues & Folk Connection, natomiast Stary Maneż zaprasza na koncert Islet, czyli Muzyczne Lato Vol. 2. W sobotę w Teatrze BOTO zobaczymy zespół Plateau, a dzień później Jazzgot. W niedzielny wieczór na Targu Węglowym wystąpi Limboski, a Protokultura zaprasza na Stoner Garden #1 : Weedcraft, Kapitan Bongo, Ignu. Poniedziałek umili nam recital Magdy Umer w Tatrze Atelier, we wtorek na Targu Węglowym usłyszymy gospel w wykonaniu Colina Williamsa i Gabi Gąsior, natomiast w Klubie Ucho wystąpią Rival Sons. W środę wieczorem nowo otwarta 100cznia zaprasza na koncert Lonker See, natomiast czwartek to już tradycyjne Boto Wild Jam.

Imprezy klubowe

Wakacyjne noce warto spędzić na dobrej zabawie. W piątek Noce i Dnie zapraszają na WeekendCelebration*Dj Kocurr & Dj PAC1, w Bunkrze pobawimy się w rytm Despacito, a S.F.I.N.K.S 700 zaserwuje nam NeuroShock with Trilo. Wtedy zaprasza do zabawy Na pohybel! Od piątku do niedzieli potrwa też Sabat Czarownic w Protokulturze. W sobotni wieczór skrzypek wcale nie zagra na dachu, ale w Bunkrze. Tego wieczoru Noce i Dnie organizują ZaŻYCIEniezwyczajne, w Wydziale Remontowym odbędzie się Walka Dekad, a na Ulicy Elektryków zagrają Flirtini x Zeppy Zep x Gedz. W niedzielę możemy ruszyć na kolejne Big Boat Party 2017, w Bunkrze Crusader zagra długie weekendy. Warto odwiedzić też Bunkier w poniedziałek.

Pokazom lotniczym będzie towarzyszył Festiwal Smaków Food Trucków.
Pokazom lotniczym będzie towarzyszył Festiwal Smaków Food Trucków. fot. Dominik Staniszewski / Trójmiasto.pl
Wydarzenia, wystawy, spotkania

Rozpoczyna się dziewiąta edycja festiwalu Solidarity of Arts 2017, której motywem przewodnim jest w tym roku pokój. Warto też wybrać się na Festiwal Literacki Sopot oraz wziąć udział w festiwalu Cud nad Martwą Wisłą 2017 w CSW Łaźnia. Natomiast w Gdyni będziemy mogli podziwiać pokazy lotnicze AeroBaltic, w ramach imprezy odbędzie się też Festiwal Smaków Food Trucków.

Trwa Jarmark św. Dominika, w tym tygodniu oprócz koncertów odbędzie się tam Dzień Ormiański oraz Zbiórka krwi Motoserce. Podwórko zaprasza na pierwszą edycję Gdańskiego Targu Roślinnego, warto też wybrać się na Letnie spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. W FabLab odbędą się warsztaty Robisz_to: mini ploter CNC. W każdą sobotę i niedzielę w Tymczasem będzie odbywała się wyprzedaż płyt winylowych Vinyl record sale.

W Sopocie odbędzie się charytatywny pokaz mody Aż Sobie Zazdroszczę. Warto wybrać się też na wystawy: Monika Graczyk - malarstwo, Wycinki w termosie oraz Jakub Bielawski - Barwy w kierunku słów właściwych.

Teatr i kabaret

Przed nami Polska Noc Kabaretowa 2017 w Operze Leśnej. Miłośnicy stand-upu mogą wybrać się też na występy Abelarda Gizy "Ludzie trzymajcie kapelusze" oraz Adama van Bendlera "Strach na wróble".

Tymczasem w trójmiejskich teatrach zobaczymy spektakle: "Bar Macabre", "Jesteśmy na wczasach...", "Zakochany Szekspir", "Mary Page Marlowe", "Tango 3001", "Legendy Gdańskie", "O co biega?", "Miłość don Perlimplina do Belisy w jego ogrodzie", "Randka z feministą", "O miłości... absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego", "Uwiedzeni", "Mayday 2", "Par paranoje". Z najmłodszymi warto wybrać się na "Opowiedział Dzięcioł Sowie", "Pchła Szachrajka w Sopocie" oraz "31. Lekcja Niegrzeczności: Kajtuś Czarodziej, cz. III".

Polska Noc Kabaretowa to aż pięć różnych kabaretów na jednej scenie.
Polska Noc Kabaretowa to aż pięć różnych kabaretów na jednej scenie. fot. Maciej Warowny
Muzyka poważna

Tydzień warto rozpocząć od koncertu Muzyka Dla Pokoju - koncert inauguracyjny Festiwalu Solidarity of Arts w Sali BHP Stoczni Gdańsk. W bazylice Mariackiej wystąpi Gail Arher, na Targu Węglowym usłyszmy Królewską Orkiestrę Salonową, a w parku Oliwskim Polski Chór Kameralny. Wciąż trwają festiwale: EUROPA +/- 1700, 40. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2017 oraz 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Warto też wybrać się na któryś z Letnich Koncertów Carillonowych. Muzyki posłuchamy też na Placu Kobzdeja oraz w zabytkach Starego Gdańska.

Sport

We wtorek startuje XXIII Energa Maraton Solidarności, dzień później odbędzie się Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Na Stadionie żużlowym zobaczymy PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w żużlu, a w Gdańskim Ośrodku Sportu Sambor Youth Cup. W Gdyni będziemy mogli wziąć udział w Cyklo Gdynia XC. W sobotę odbędzie się Vestigia, czyli dzienna impreza turystyczna, podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Pływacy będą mogli wziąć udział w Wyścigu Pływackim Timex Cup 2017. W Gdyńskim Centrum Sportu odbędzie się Gala Wrestlingu: KPW Godzina Zero. Czeka nas też mecz: BAŁTYK Gdynia - KKS 1925 Kalisz.

Materiał archiwalny z ubiegłorocznej edycji


Kino

W związku z premierą filmu "Annabelle: Narodziny zła", trójmiejskie kina przygotowały specjalne wydarzenia pełne grozy. W sieci Multikino odbędzie się Noc Horrorów, w Cinema 3D Maraton Grozy, a w Heliosie Maraton Annabelle. Trwają letnie pokazy filmowe na dachu Teatru Szekspirowskiego, na Molo w Sopocie oraz w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Z cyklu Kino rosyjskie zobaczymy film "Brylantowa ręka". Warto wybrać się też na Wystawę na ekranie: Boticcelli. Piekło oraz retransmisję spektaklu Piotruś Pan, National Theater Live.

Repertuar trójmiejskich kin znajdziesz w Serwisie Kino >>>

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21

lipca

21

lipca

Technokultura na plaży - po... Gdańsk, Protokultura

27

lipca

Protonova - Vol 3 Gdańsk, Protokultura

Kultura

Filharmonia Bałtycka usunie kontrowersyjny wyświetlacz
Filharmonia usunie szpetny wyświetlacz
Jaka była tegoroczna FETA? Podsumowanie festiwalu
Jaka była FETA? Podsumowanie

Kulinaria

Okiem dietetyka: najlepsze pudełka na jedzenie
Okiem dietetyka: pudełka na jedzenie
Jemy na mieście: smaczna kuchnia w Machinie
Jemy na mieście: oceniamy Machinę

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: teatry plenerowe, koncerty i pikniki rodzinne
Planuj tydzień: warto wyjść z domu

    Najczęściej czytane