• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Planuj Tydzień: powrót imprez po zniesieniu obostrzeń

Julia Rzepecka
20 maja 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (13)
Wielkie emocje na stadionie w Gdańsku już w najbliższą środę. Wielkie emocje na stadionie w Gdańsku już w najbliższą środę.

Pierwotnie planowane otwarcie kultury zostało przyspieszone o 8 dni - zamiast 29 maja już w najbliższą sobotę, 22 maja, będzie można iść do teatru, opery czy filharmonii. Działają już muzea i galerie. Przed nami także finał Ligi Europy. Co jeszcze warto zobaczyć w nadchodzącym tygodniu?Najciekawsze wydarzenia tygodnia:Najciekawiej zapowiada się:

KoncertyDo 23 maja trwa Gdański Festiwal Muzyczny, a w tym roku odbywa się w formule online. W ramach festiwalu przygotowane są jednak dwa wydarzenia z udziałem publiczności. Będą to koncert orkiestry Sinfonia Varsovia oraz koncert Leszka MożdżeraFilharmonii Bałtyckiej. Natomiast w piątek w filharmonii szczególny koncert symfoniczny, będący jubileuszem maestro Marka Pijarowskiego.

Przed nami także koncerty muzyki rozrywkowej. W piątek wibrafonistka Kasia Kadłubowska wystąpi w Teatrze BOTO z materiałem ze swojej płyty White Lions. Z kolei w Gdyni w Studio Panika w najbliższą środę wystąpi trio wprost z nowojorskiego metra, czyli Too Many Zooz. Brass-house'owa grupa znana jest z dziesiątek viralowych wideo oraz ze współpracy z Beyonce przy płycie "Lemonade". Do działania wracają też LASY w Sopocie. W piątek i sobotę muzyczna impreza Wielkie UFF: Pudika & Babuko oraz DIA & Kwazar. Z kolei bluesowo będzie w Gdyni, gdzie wystąpi Czarny Pies.

TeatrDo pracy wracają też trójmiejskie teatry. W najbliższą sobotę premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni. Będzie to "Prawiek i inne czasy", czyli spektakl na podstawie tekstu noblistki, Olgi Tokarczuk. Spektakle wystawia też Teatr Wybrzeże. W najbliższych dniach będą to "Emigrantki""Sztuka". Z kolei Teatr Muzyczny w Gdyni w tym tygodniu zaprasza na "Szalone Nożyczki". Natomiast Teatr Miniatura wystawia "Cztery pory roku", a także "Tramwaje", lecz w wersji online. W Teatrze BOTO będzie można posłuchać literatury odczytywanej przez aktorów. W sobotę Sylwia Góra z Teatru Wybrzeże czytać będzie tekst "Sybilla - pieśń nieustająca". Kto jeszcze nie miał okazji, może odwiedzić Teatr Szekspirowski na wycieczce z przewodnikiem.

Już w najbliższą sobotę spotkanie z wyobraźnią, wrażliwością i metaforycznością języka polskiej noblistki Olgi Tokarczuk w Teatrze Miejskim w Gdyni. Na zdjęciu aktorzy spektaklu "Prawiek i inne czasy": Elżbieta Mrozińska, Marta Kadłub, Weronika Nawieśniak, Mariusz Żarnecki, Maciej Wizner, Martyna Matoliniec. Już w najbliższą sobotę spotkanie z wyobraźnią, wrażliwością i metaforycznością języka polskiej noblistki Olgi Tokarczuk w Teatrze Miejskim w Gdyni. Na zdjęciu aktorzy spektaklu "Prawiek i inne czasy": Elżbieta Mrozińska, Marta Kadłub, Weronika Nawieśniak, Mariusz Żarnecki, Maciej Wizner, Martyna Matoliniec.

Wystawy, spotkaniaNie zabraknie ciekawych spotkań, warsztatów i wystaw w zbliżającym się tygodniu. Od piątku do niedzieli trwać będzie Rajd P-Series Rally, czyli spotkanie miłośników sportowych modeli Porsche. To pierwsza edycja wydarzenia, która odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej. Przez dwa tygodnie trwać będzie także organizowany już po raz czwarty Nordic Talking Festival. Święto miłośników krajów skandynawskich będzie odbywało się częściowo online. W weekend, również po raz czwarty, Open House Gdańsk w Nowym Porcie. W programie liczne wydarzenia plenerowe, m.in. spacery historyczne. Przechadzać się będzie można też w Gdyni - na spacerze dla seniorów i seniorek w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa.

W czwartek otwarcie Miejskiego Zielnika przy klubie Plama na Zaspie, który powstał w efekcie przeprowadzonych tam warsztatów. W niedzielę działać będzie też Eko Rynek w Oliwie. Roślinnie będzie też w Gdyni podczas Dnia Kreatywnego Hal Targowych. Natomiast warsztaty łączące edukację roślinną i literaturę przeprowadza Fundacja Generacja. Zielnik miejski - roślinne haiku dla dzieci już w czwartek.

Zobacz także: Co obejrzeć po otwarciu kin w Trójmieście?

W niedzielę w Operze Bałtyckiej zajęcia plastyczno-ruchowe dla całych rodzin, czyli Artetematy. Przed nami także gra miejska na żółtym wiadukcie, podczas której będzie można dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat Gdańska i lepiej poznać jego historię. Narodowe Muzeum Morskie w sobotę zaprasza wszystkich na nocne zwiedzanie. Z kolei w Sopocie będzie można nauczyć się sztuki perfumiarstwa na Warsztatach Zapachowych - Jak zostać perfumiarzem.

Odpocząć będzie można od soboty między innymi w Gdyni, gdzie czeka nas otwarcie sezonu w przestrzeni wypoczynkowej, czyli grand opening Chillout Gdynia. Z kolei studentów mogą zainteresować 10 urodziny pubu Polufka.

Oglądać można bieżące wystawy: "Agnieszka Gewartowska. Natura jest fascynująca"Oliwskim Ratuszu Kultury czy "Solution_ ślepi, głusi, umarli"Galerii Spiż 7. Z kolei Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zaprasza na wystawę "Abstrakcyjnie / Osobiście - Katarzyna Grządziela, Czesław Fankidejski". Będą też aukcje dzieł sztuki. Prawie do końca maja trwa "23. Aukcja Sztuki XXI wieku" oraz "Aukcja Sztuki Fantastycznej"Sopockim Domu Aukcyjnym.

Ponad 70 porsche przyjedzie do Gdańska w najbliższy weekend, 22 i 23 maja. Ponad 70 porsche przyjedzie do Gdańska w najbliższy weekend, 22 i 23 maja.

Sport i aktywneW środę, 26 maja, wyjątkowe wydarzenie, czyli finał Ligi Europy, który odbędzie się na stadionie w GdańskuMapka. Spotkanie Manchesteru United z Villarreal obejrzy 9,5 tys. osób na trybunach.

W najbliższych dniach odbędzie się także Gdańsk Maraton 5.5. Bieg nie ma trasy wytyczonej w tradycyjny sposób. Dlatego uczestnik po odebraniu pakietu startowego powinien zaplanować sobie dystans do pokonania. Przed nami także 49. Memoriał Żylewicza - Grand Prix Gdańska oraz Gdańsk na Piątkę i Sztafeta Maratońska.

W sobotę odbędą się też Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w klasycznym biegu na orientację. Natomiast w niedzielę Golden Boy Trophy - turniej o puchar im. Zenona Plecha. Biegać i pomagać będzie można w Oliwie w ramach Biegu dla Szpitala Dziecięcego Polanki. Rodzice w parku Reagana w sobotę podczas warsztatów znajdą odpowiedź na pytanie: W co się bawić z dzieckiem w lesie?

Po raz pierwszy zorganizowane zostanie też I Forum Kobiet SportuEuropejskim Centrum Solidarności. W środę odbędzie się Puchar Polski w Palanta w Gdańsku. Od piątku do niedzieli otwarcie sezonu w Porcie Brzeźno. Do końca miesiąca trwa też akcja Rowerowy Maj.

Na stadionie w Gdańsku zmierzą się Manchester United i Villarreal. Na stadionie w Gdańsku zmierzą się Manchester United i Villarreal.

Miejsca

Spektakle

Wydarzenia

Opinie (13) 6 zablokowanych

 • Fajnie,po prawie 1,5 roku wraca normalność.

  • 9 4

 • Co z tego jak za chwilę znów zamkną

  bo jak co jesień kowidziarze zobaczą kolejną falę i zacznie się presja na rząd by zamykać co się da.
  I oczywiście zacznie się też kolejna fala hejtu na chcących żyć normalnie, tylko tym razem zamiast oskarżać bezrękawiczkowców, bezmaseczkowców czy krótkodystansowców będzie się oskarżać nienastrzykniętych :)

  • 15 14

 • Brakuje w ankiecie (1)

  Odpowiedź: zadna

  • 5 3

  • albo..

   Obecnie mnie nie stać..

   • 0 0

 • Wprowadzić paszporty COVIDowe. (3)

  Imprezy tylko za zaszczepionych.
  A Konfederaści i inni płaskoziemcy niech siedzą w domu.

  • 6 13

  • Ale pla t fusy dwa miesiące temu

   Nie chciały się szczepic. Tak wam się zmienia. Nawet Hołownia tak czesto zdania nie zmienia

   • 1 2

  • Wstawaj ze**ałes się to byl tylko san (1)

   Nie pasuje to na zachód

   • 0 0

   • Wole eyrokolchoz

    Niż polaka chama i złodzieja

    • 0 1

 • Powinny byc osobne imprezy (2)

  Dla szczepionych i nieszczepionych.
  Każdy miałby co by chciał.

  • 6 1

  • Wszystko otworzyc (1)

   Kto zachoruje to jego sprawa. Trzeba było się zaszczepić a o to nie trudno już więc dla chcącego.

   • 2 0

   • Żebyś sie nie zdziwil jak ciebie szybciej sieknie choroba niż niezaszczepionego.Uklad odpornościowy broni się sam i szm ma wytwarzać przeciwciala a nie za pomocą chemii rakotworczej przyjętej z uśmiechem w pseudo niezbadanej szczepionce .Niedlugo ci zaszczepieni będą chorować jak starcy 80 letni ,przyjmując już regularnie rakotworcze szczepionki przyspieszą swoje zejście na łono Abrahama.

    • 0 1

 • No to wkrótce lockdown

  • 1 1

 • To po co pan zamykał - aha po to ,by otworzyć - oczy !

  Oczy otwarte - oczy zamknięte . Pamiętam taka fabuła filmu była i reżyser został zamordowany

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Letnie brzmienia - Kwiat Jabłoni

pop

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku oficjalnie zostało otwarte gdańskie zoo?