Planuj tydzień: Narracje i dużo koncertów

Materiał archiwalny

Środek listopada rozpieszcza nas przede wszystkim muzycznie. Przed nami kolejny tydzień pełen koncertów, jednak znajdzie się też kilka innych okazji do wyjścia z domu, m.in. tegoroczną edycję Narracji, podczas której odkryjemy uroki Oliwy.
KoncertyZ imprez najciekawiej zapowiada się:

Zobacz wyniki (95)
Zapowiada się bardzo muzyczny weekend. W piątek w Starym Maneżu L.U.C wystąpi w specjalnym koncercie "dla niepodległej". Artysta podczas jednego wieczoru zaprezentuje się w trzech projektach: 39/89 Zrozumieć Polskę, GOOD L.U.C.K i Polscy Kompozytorzy w Hollywood / 100 lat polskiej muzyki filmowej. Tego wieczoru zobaczymy też Błażeja Króla w GTS, Zolę Jesus w Sfinks700 i Czesława Mozila w Blues Clubie.

W Klubie Ucho wystąpi Apteka, a w Protokulturze rozpocznie się dwudniowy festiwal muzyki ska Gdańsk Ska Jamboree vol. 2. Miłośników folku, rocka, ska, reggae, funky, popu i country czeka JarmaRock FEST 2018.

W sobotę w Gdynia Arenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk z koncertem "A to Polska właśnie". Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na koncert Milonga Baltica, a w Starym Maneżu zobaczymy Łąki Łan & Dmuchawce (bilety wyprzedane). Dzień później, również w Maneżu, wystąpią Kuba Badach i MaBaSo, w B90 usłyszymy Dub FX, a w Blues Clubie Algorhythm.

Nowy tydzień rozpocznie się od koncertu Stinga i Shaggy'ego w Ergo Arenie. Tego dnia w Blues Clubie wystąpi Ragnar Ólafsson, a dzień później B90 odwiedzi Sólstafir. W czwartek w Spatifie odbędzie się premiera płyty Rapera Joozefa, Bunkier odwiedzi formacja Sonbird, a klub Pokład - Ania Wyszkoni.

Czekają nas też ostatnie koncerty w ramach 21. Festiwalu Jazz Jantar: James Holden & the Animal Spirits, Yazz Ahmed, Hailu Mergia i Roller Trio, James Brandon Lewis Trio Feat. A. Pirog.

Narracje to największa plenerowa impreza w tym tygodniu. Na zdjęciu edycja z 2014 roku we Wrzeszczu.
Narracje to największa plenerowa impreza w tym tygodniu. Na zdjęciu edycja z 2014 roku we Wrzeszczu. fot. wioletap

Imprezy kluboweW piątek w Bunkrze odbędzie się kolejna impreza z cyklu Faszyn from Raszyn, Sfinks700 zaprasza na Vacos All Night, a w Drugim Domu obędzie się "Miejski Instynkt pres. Kruszytop / Afterwhite / SB". W Ziemi zagra kolektyw Oramics, w Nowym Haremie Brave, a w Mechanicznej Pomarańczy pobawimy się na Mechanicznym Piwnym Piątku.

Miłośnicy cięższych brzmień mogą wybrać się do Metra, gdzie zagrają zespoły Fosfor, Revival i The Ride Back. Dzień później, w sobotę Sfinks700 zaprasza na listopadową edycję Rezonansu, w Metrze wybuchnie Muzyczna Bomba, a w Mechanicznej Pomarańczy pobawimy się w stylu Flower Power. Tymczasem Metro zaprasza na imprezę z muzyką Depeche Mode & The Cure, a w Klubie Atelier odbędzie się Dyskoteka szkolna 2000. W niedzielny wieczór Protokultura zaprasza na drugą edycję potańcówki Swing na Stoczni.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaW piątek i sobotę odbędzie się 10. edycja Festiwalu "Narracje". Tym razem artystyczne instalacje i klub festiwalowy znajdziemy w Oliwie. Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na Festiwal Literacki "[edit] Ukraina", oraz na koncert zespołu Haydamaki i Andrzej Stasiuk., natomiast Uniwersytet Gdański organizuje 3. Nordic Focus Festival - festiwal kultury nordyckiej.

W niedzielę w Spatifie Krzysztof Skiba będzie promował swoją autobiografię pt. "Łobuz na wolności". W Bibliotece Śródmieście odbędzie się spotkanie połączone z warsztatami "Biblioteka Inspiracji: Jak oszczędzać?", a w Gdyńskim Centrum Filmowym usłyszymy rozmowę z Sabiną Czupryńską, autorką książki "Jeszcze będzie przepięknie".

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza na kolejną odsłonę wieczoru dla seniorów Przepis na dobrą formę oraz na atrakcje dla najmłodszych Spotkania Experymenciaków. Akwarium Gdyńskie organizuje Tydzień Rekina, a w Filharmonii Bałtyckiej odbędą się warsztaty dla dzieci "Wycieczka do zoo".

W sopockiej Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się Giełda 80/90, czyli nostalgiczna podróż do świata minionych lat oraz wspomnień z młodości. Loft zaprasza na Największy Speed Dating w Trójmieście, a w Ergo Arenie odbędą się XVI Targi Ślub i Wesele.

Materiał archiwalny

Teatr, kabaret i muzyka poważnaTeatr Na Plaży zaprasza na przegląd teatralny "Masska 2018", w Filharmonii Bałtyckiej wystąpi Russian National Ballet ze spektaklem "Kostroma", a w Teatrze BOTO odbędzie się czytanie Stasiuka z muzyką na żywo. Tymczasem w trójmiejskich teatrach zobaczymy m.in. spektakle "Sceny miłosne dla dorosłych", "Lechistan Pany Arka", "Przedwiośnie", "Konsternacja", "Willkommen w Zoppotach" "Urodziny czyli ceremonie żałobne w czas radosnego święta", "Ruscy", "Dextral", "Broniewski", "Bóg mordu", "Sekret" (spektakl grany przez osoby bezdomne), "Baczyński. Apokalipsa" oraz nowość "Cyrulik sewilski" w Operze Bałtyckiej. Więcej spektakli znajdziecie w naszym Kalendarzu imprez. W Operze Leśnej będziemy mieli okazję zobaczyć improwizowany kryminał w 2. aktach.

Czekają nas koncerty w ramach Gdańskiej Jesieni Pianistycznej, Filharmonię Bałtycką odwiedzą: Rostislav Krimer, Geoffrey Govier i Katarzyna Drogosz, Ingolf Wunder oraz Ewa Pobłocka. Teatr Muzyczny zaprasza na Filharmonię Dowcipu z Waldemarem Malickim, a w Sali Koncertowej PFK odbędzie się charytatywny koncert Karnawał Zwierząt.

Biegacze będą mieli okazję przebiec się po centrum handlowym.
Biegacze będą mieli okazję przebiec się po centrum handlowym. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

SportKolibki Adventure Park zaprasza na imprezę biegową kończącą tegoroczny sezon - Biegun - Siwy Dym. GCH Manhattan już po raz drugi zaprasza na zawody biegowe: "Manhattan Run: Pomorze Biega i Pomaga". Czekają nas też dwie imprezy na orientację - Rodzinne Gry Parkowe na Orientację i XX Spiros, Gdyński Maraton na Orientację. W sobotę na plaży w Babich Dołach odbędzie się trening z komandosami Stowarzyszenie Żołnierzy "KRS Formoza", a na Narodowym Stadionie Rugby będziemy mieli okazję wziąć udział w treningu z zawodnikami rugby Arki Gdynia. Weekend to też 28. Turniej Antoniego Reitera w judo. Wszystkie nadchodzące mecze znajdziecie w naszym Kalendarzu Imprez.

KinoNa nadchodzący tydzień multipleksy przygotowały minimaraton "Fantastycznych Zwierząt", zobaczymy go w Cinema 3D, Multikinie i Heliosie. Multikino zaprasza na retransmisję z cyklu National Theatre Live "Juliusz Cezar" oraz premierę filmu "Burn the Stage: The Movie". W CSW Łaźnia zobaczymy przegląd twórczości Alexandra Klugego. Biblioteka pod Żółwiem zaprasza na projekcję filmu "Intruz" połączoną z debatą. W DKF Kurort zobaczymy siedem krótkometrażowych filmów z festiwalu Sundance Shorts 2018. Na przegląd krótkometrażówek produkcji rosyjskiej zaprasza też Klub Horyzont. Tymczasem w DKF Miłość Blondynki odbędzie się pokaz filmu "Muminki" z muzyką na żywo graną przez Nagrobki.

Informacje na temat repertuaru trójmiejskich kin znajdziesz w serwisie Kino.

Opinie (4) 1 zablokowana

 • KAT bedzie w ucho a nie tam popiardowy !!!!!

  Roman nigdy nie zapomina o trojmiescie !!!!! brawo za sile i czad grania 666

  • 7 2

 • Muszę gdzieś się wyrwać

  Bo ile można w domu siedzieć moi drodzy.

  • 2 2

 • (1)

  Ci co biegają po centrum handlowym powinni udać się do specjalisty od zdrowia psychicznego.

  • 7 2

  • lepiej niech usiądą na kanapie obok ciebie i biadolą

   • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z poniższych kabaretów został założony w Trójmieście?