• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Planuj tydzień: Tanita Tikaram, Bajm, festiwale piwa, tatuażu, filmu i teatru

Patryk Gochniewski
28 lipca 2022, godz. 10:00 
Jednym z najbardziej wyczekiwanych koncertów najbliższego tygodnia jest występ Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Impreza odbędzie się w sobotę, w Operze Leśnej. Jednym z najbardziej wyczekiwanych koncertów najbliższego tygodnia jest występ Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Impreza odbędzie się w sobotę, w Operze Leśnej.

Oj, dawno nie było tygodnia tak naładowanego najróżniejszymi atrakcjami. Coś dla siebie znajdzie dosłownie każdy - fani muzyki, filmu, teatru, sportu czy kraftowych piw. Do tego wszystkiego trwa jeszcze Jarmark św. Dominika. Dzieje się w Trójmieście. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z większości atrakcji, może mu zabraknąć czasu albo tchu.Darmowe wydarzenia w nadchodzącym tygodniuNajciekawsze wydarzenia w najbliższym tygodniu

Ladies' Jazz Festival (5 opinii)

80 - 160 zł
jazz, festiwal muzyczny

Beata i Bajm (8 opinii)

99 - 159 zł
pop

26. Festiwal Szekspirowski (19 opinii)

45 - 119 zł
festiwal teatralny

Kortez - Holiday Tour 2022 (13 opinii)

89 - 139 zł
pop

Octopus Film Festival (3 opinie)

18 zł
festiwal filmowy, warsztaty

Craft Beer Fiesta 2022 (12 opinii)

w plenerze, degustacja

LECHIA Gdańsk - Rapid Wiedeń

15-45 zł
mecz

Gdańsk Tattoo Konwent 2022 (5 opinii)

60 - 75 zł
targi, zlot

Bez Obmezeń

119 - 139 zł
rock / punk


KoncertyNajciekawsze wydarzenie tego tygodnia to:

Tylu koncertów w ciągu jednego tygodnia nie było dawno. Aż przypominają się czasy, kiedy niemal każdy tydzień tak wyglądał. Miło się na to patrzy. Trzeba naprawdę zastanowić się, na co najlepiej pójść. W tym tygodniu przede wszystkim na fanów muzyki czeka Ladies Jazz Festival w gdyńskim Teatrze Muzycznym, podczas którego wystąpią chociażby Tanita Tikaram, Rebekka Bakken czy Grażyna Łobaszewska.

Poza tym bardzo bogaty kalendarz Letniego Napięcia na Ulicy Elektryków. Pojawią się tam Daria Zawiałow (w B90, koncert biletowany), Margaret, nathKrajowa (Drizzly Grizzly ugości obu wykonawców). Opera Leśna w ostatnim czasie również nie zwalnia tempa. Tym razem w sobotę pojawi się Beata Kozidrak z zespołem Bajm, a w poniedziałek zagra Kortez z gościnnym udziałem Mitch & Mitch. Pobliska przestrzeń Lasy ugości za to duet Avi x Luis Villain.

Poza tym w Trójmieście pojawią Ania Wyszkoni (Amfiteatr Tarasów przy sopockim Aqua Parku), ukraińscy rockowcy z Bez Obmezhen (B90) czy znany producent Mr. Polska (Projekt Brzeźno).

Rusza także cykl koncertowy Nowe Idzie Od Morza w Teatrze Leśnym. W czwartek, 4 sierpnia, na scenie pojawią się zespoły Bastarda i Sutari, które wspólnie zaprezentują muzykę pogranicza. W tym projekcie czerpią z folkloru Polski, Litwy i Białorusi. W ramach cyklu w sierpniu zagrają jeszcze Resina oraz Mitch & Mitch.

Craft Beer Fiesta - święto miłosników piwa. W tym roku ponownie odbędzie się w Królewskiej Fabryce Karabinów. Będzie można spróbować100 piw z 11 browarów. Craft Beer Fiesta - święto miłosników piwa. W tym roku ponownie odbędzie się w Królewskiej Fabryce Karabinów. Będzie można spróbować100 piw z 11 browarów.

Kino i teatrKinomaniacy w tym tygodniu przede wszystkim powinni przygotować się na Octopus Film Festival, czyli święto kina gatunkowego. Impreza sukcesywnie się rozwija i już na dobre wpisała się w kulturalny kalendarzy Trójmiasta. W ramach "ośmiornicy" odbędą się także pokazy VHS Hell, czyli bardzo osobliwych produkcji, o których zapewne mało kto słyszał.

W nadchodzącym tygodniu teatr to przede wszystkim kolejna edycja Festiwalu Szekspirowskiego. Widzowie będą mogli zobaczyć spektakle z Włoch, Danii, Kalifornii, Czech, Norwegii oraz Polski. W programie znalazł się chociażby VR-owy "Hamlet", żałobny musical, teatr tańca, a także projekty z pogranicza różnych sztuk.

Fani teatru, którzy szukają czegoś innego niż współczesnego spojrzenia na Szekspira, również mają wiele innych opcji. Przede wszystkim Teatr w Chmurach, czyli spektakl z wyjątkowym widokiem w Olivia Star - będzie można tam zobaczyć spektakl komediowy "Kwartet dla czterech aktorów". Ponadto - w ramach 29. Lata Teatralnego w Sopocie - w Teatrze Atelier wystąpią Hanna Banaszak oraz Magda Umer. Ci zaś, którzy chcą się trochę pośmiać, mogą wybrać się na show Artura Barcisia, które odbędzie się w Sali Koncertowej Portu Gdynia.

Gdańsk Tattoo Konwent ponownie zawita do Amber Expo. Przez dwa dni będzie można oglądać najlepszych tatuatorów, słuchać muzyki, patrzeć na prace konkursowe oraz podziwiać performanse. Gdańsk Tattoo Konwent ponownie zawita do Amber Expo. Przez dwa dni będzie można oglądać najlepszych tatuatorów, słuchać muzyki, patrzeć na prace konkursowe oraz podziwiać performanse.
Na mieście, sport, sztuka

A co na mieście? Przede wszystkim Craft Beer Fiesta w Królewskiej Fabryki Karabinów przy ul. Łąkowej. W najbliższy weekend z 40 kranów poleje się 100 piw z 11 różnych browarów. Strefa wydarzenia zostanie podzielona na cztery sektory - każdy będzie odpowiadał innym gatunkom piwa, dzięki czemu łatwo będzie się odnaleźć. Będzie to zdecydowanie najbardziej dopracowana edycja tego piwnego festiwalu. Co poza tym? Gdańsk Tattoo Konwent, czyli święto tatuażu. Warto pamiętać, że to właśnie w Gdańsku narodziła się tradycja tego wydarzenia. Wymyślił je Marcin Pacześny z Zajawa Tattoo. Od 2009 roku odbywa się ono rokrocznie, od kilku lat również w innych miastach Polski. Tatuaże, muzyka, performance - jak zwykle będzie co oglądać.

Ci, którzy chcą aktywnie spędzić czas, mogą wybrać się do Podwórko.art na turniej gry w kapsle. Dla wielu będzie to powrót do beztroskiego dzieciństwa. Biegacze na pewno chętnie wezmą udział w 28. Biegu św. Dominka, który odbędzie się w samym sercu gdańskiego Głównego Miasta.

Kibice natomiast mogą wybrać się na Sopot Beach Rugby, aby pooglądać zmagania w rugby na piasku. Ale bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem sportowym tego tygodnia jest czwartkowy mecz eliminacyjny do europejskiej Ligi Konferencji. Lechia Gdańsk, po bezbramkowym remisie w Wiedniu, na Polsat Plus Arenie podejmie zespół Rapidu i będzie walczyć o historyczny awans do trzeciej rundy eliminacji i jednocześnie o wyeliminowanie wyżej notowanego rywala.

Czy Flavio Paixao wraz z kolegami będą mieli powody do takiej radości po czwartkowym meczu z Rapidem Wiedeń? Czy Flavio Paixao wraz z kolegami będą mieli powody do takiej radości po czwartkowym meczu z Rapidem Wiedeń?
Sztuka

Jedną z najciekawszych wystaw, które warto odwiedzić jest "Stocznia" w ECS, która przedstawia historię tego miejsca. Poza tym w Nadbałtyckim centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Recycle-upcycle. 30 lat NCK". Jest to dokumentacja barwnego życia tej instytucji. W Plenum odbędzie się wystawa obrazów Mateusza Kubiaka, która zostanie połączony z muzyką na żywo, a przy okazji pojawi się tam pop-up store wspólnej kolekcji Kubiaka i Chaos Gone Global. Również w Plenum, w czwartek, odbędą się warsztaty z customizacji ubrań, co - jak się okazuje - również może być sztuką i nieść ze sobą spore walory artystyczne.

Wydarzenia

Nowe idzie od morza 2022 (1 opinia)

29 - 39 zł
muzyka alternatywna

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakiej narodowości jest Dzień świętego Patryka?