Planuj tydzień: WOŚP i wspólne kolędowanie

Zeszłoroczny finał WOŚP w Gdyni

Materiał archiwalny

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jednak niejedyne wydarzenia, które nas czekają. Sporo będzie okazji do wspólnego kolędowania, ciekawych warsztatów i imprez klubowych.
W związku z żałobą część imprez została odwołana. Aktualna lista odwołanych wydarzeń znajduje się w artykule: Odwołane imprezy w TrójmieścieAtrakcje muzyczneZ imprez najciekawiej zapowiadają się:

atrakcje związane z WOŚP 60%
koncerty kolęd i pastorałek 19%
rodzinne warsztaty 3%
Dni Muzyki Nowej 1%
obserwacje nieba w Hevelianum 17%
zakończona Łącznie głosów: 90
W weekend czekają nas przede wszystkim koncerty związane z finałem WOŚP - w Gdańsku zagrają m.in. Blue Cafe, Varius Manx & Kasia Stankiewicz (Targ Węglowy) oraz Piotr Bukartyk (Stary Maneż), w Sopocie TKM Sopot, KRUKI, SaiN (Scena) i Śpiewający Aktorzy (Scena Kameralna), a w Gdyni Future Folk (sobota, Centrum Riviera).

W piątkowy wieczór, w klubie Sfinks700 wystąpi kolektyw LTE Boys Global, w Teatrze BOTO usłyszymy na żywo płytę "Flamenco Industrial" zespołu X-Projekt, a zespół eM będzie świętował w Wydziale Remontowym swoje 25-lecie. Metro zaprasza na koncert Grin, Mass Insanity i The Mind Parasites.

W środę w Żaku rozpoczną się 9. Dni Muzyki Nowej. Muzycznie zapowiada się też czwartek - Bunkier odwiedzi Strojnowy, w Plamę Jan Szczurek Quartet, a ramach BOTO Wild Jam zagra Przemek Dyakowski.

Styczeń to też czas radosnego kolędowania. W Filharmonii Bałtyckiej stare i nowe kolędy wykonają Zbigniew Preisner i Przyjaciele, kolędy na jazzowo zabrzmią w kościele Zmartwychwstania Pańskiego, a w Klubie Riwiera rozpocznie się IX Festiwal Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego. Świąteczno-noworoczny koncert kolęd odbędzie się też w bazylice św. Brygidy, wystąpi w nim zespół Pectus (wstęp wolny).

Kolędy w Trójmieście


Na Targu Węglowym wystąpią Blue Cafe oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz.
Na Targu Węglowym wystąpią Blue Cafe oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Tymczasem w klubachSfinks700 zaprasza na zimową zabawę w rytmie Drum&Bass, Miasto Aniołów na Party With Video, a w Gorzko Gorzko postaramy się Na świat patrzeć przez różowe okulary. Mechaniczna Pomarańcza zachęca do wspólnego świętowania drugich urodzin klubu, w Ygreku pobawimy się do disco polo, a w Nowym Haremie rozbrzmi gorąca samba. Dzień później swoje czwarte urodziny świętować będzie Protokultura.

W sobotę w Sfinksie odbędzie się V edycja Rezonansu, Cafe Absinthe zaprasza na Kapitańskie Tango, a w Bunkrze do tańca zagra saksofon. W Metrze czeka nas kolejny Schism. Do muzyki z lat 90. pobawimy się w Mewie Towarzyskiej, Autsajder zaprasza singli na specjalną imprezę z kolorowymi opaskami, a w Nowym Haremie studenci pobawią się na Wielkich Połowinkach.

WOŚP i ciekawe warsztatyNajbliższy weekend upłynie pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia związane z finałem znajdziemy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Ciekawymi propozycjami wydają się być bicie rekordu Polski w wiosłowaniu, przejazd mikołajów na rowerach, zlot miłośników motoryzacji czy zabytkowe autobusy i tramwaje.

Jednak nie tylko orkiestrowe atrakcje czekają nas w przyszłym tygodniu. Centrum Nauki Experyment zaprasza na rodzinne warsztaty z kuchni molekularnej, w Hevelianum będziemy mieli okazję obserwować niebo w ramach świętowania 100-ecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, a Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na warsztaty projektowe dla dorosłych. W Gdyńskim Centrum Kultury odbędzie się 19 już Teatrzyk Młodego Artysty a podczas biesiady literackiej w Sopotece i Konsulacie Kultury spotkamy Zbigniewa Hołdysa. Na wspólne świętowanie urodzin z jazzem, sushi i winem zapraszają Alchemia Wina & Sugoi Sushi.

Koncert Sylwestrowy możemy zobaczyć w styczniu w Teatrze Muzycznym.
Koncert Sylwestrowy możemy zobaczyć w styczniu w Teatrze Muzycznym. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Teatr i muzyka poważnaW nadchodzącym tygodniu do teatru będziemy mogli wybrać się m.in. na spektakle Hejt School Musical, Rewia Piosenki - Koncert Sylwestrowy, Cud albo Krakowiaki i Górale, Konsternacja, Śmierć białej pończochy, Akt równoległy, Little Pony, Co pan na to, panie Freud?, Mayday. Run For Your Wife, Nord-Ost, Broniewski, Bóg mordu, Każdy przyniósł co miał najlepszego, Sceny miłosne dla dorosłych, Her(t)z czy operę Dziadek do orzechów.

Akademia Muzyczna zaprasza na koncert przy świecach z muzyką dawną oraz Koncert noworoczny z cyklu: Muzyczna Kartka z Kalendarza. W Filharmonii Bałtyckiej będziemy mieli okazję zobaczyć Muzyczną aleję gwiazd z Grażyną Brodzińską, wybrać się w muzyczną podróż Wokół Wiednia i pobawić się na II Balu Gdańskim.

Sport w Trójmieście: wszystkie wydarzenia


W kinieMulitikino zaprasza na retransmisję z cyklu Met Opera: Adriana Lecouvreur. Klub Horyzont zaprasza na pokaz filmu Słoń połączony ze zbiórką charytatywną. W Gdyńskim Centrum Filmowym zobaczymy siedem filmów krótkometrażowych wybranych z programu Festiwalu Sundance. DKF Kurort zaprasza na projekcję filmu Pomiędzy słowami. W GCF będziemy mieli też okazję wziąć udział w przedpremierze filmu Dom, który zbudował Jack, połączonej z debatą filozoficzną.

Repertuar kin w Trójmieście

Opinie (88) ponad 20 zablokowanych

 • czy będą petardy i światełko do nieba?

  pytam ze względu na mojego psa.

  • 24 16

 • nie będzie petard

  bo veganie chcą żeby nie było...

  • 13 7

 • Jurek Owsiak popiera proaborcyjne Czarne Marsze

  ciężko mi wrzucać pieniążki do puszeczki na ratowanie chorych dzieci, kiedy wiem, że pan który te pieniążki zbiera popiera również zabijanie nienarodzonych chorych dzieci...

  ...jestem zmieszany...

  • 55 38

 • wośp czyli

  owsiak syty i Mrówka Cała

  • 42 17

 • co Owsiakowi przeszkadzają instytucje wyznaniowe? dlaczego atakuje np kościół katolicki a wysyła dzieci żeby zbierały pod

  kościołami?

  • 44 22

 • to zdjęcie Jurka Owsiaka ubranego na czarno w towarzystwie "wściekłych macic" jak same się określały mnie także zszkokowało

  albo Jurek mówi o ratunku wcześniaków i ratowaniu życia w ogóle albo popiera skrajne feministki które żądają zabijania nienarodzonych dzieci w każdym okresie ciąży. Bo do dziś nie usłyszałem od żadnej feministki odpowiedzi na pytanie: kiedy to dla ciebie jest już dziecko? w 3 tygodniu gdy zaczyna bić serce? a może w 1 miesiącu? w 2,3,4? a może w 5,6,7,8 miesiącu? czy też jeszcze nie? a może dopiero po uroczeniu można "to" nazwać dzieckiem czy jeszcze też nie?
  Sorry ale Owsiak sobie u mnie i mojej rodziny prze je ał - albo jesteś za życiem albo za śmiercią- nie ma trochę tu trochę tam, pomijam już jego zaangażowanie w politykę po stronie platformy, wizyty schetyny na Woodstocku itd- to było żenujące.

  • 22 13

 • nie będzie petard

  będzie chór lewactwa

  • 13 9

 • A dlaczego te instytucje atakują jego?

  • 12 19

 • W chinach nie mają problemu z petardami ...

  Z psami też- zjadają każdą rasę

  • 11 5

 • bo jest związany poglądowo ze środowiskami lewicowymi i je wspiera jak choćby czarne marsze

  najlepsze było ostatnie larum i wściekłość jak jeden z biskupów śmiał zorganizować zbiórkę 13 stycznia na pomoc samotnym matkom pod kościołami wrzucając na Caritas!!! ze strony lewicowych środowisk to było oskarżenie o sabotaż- bo przecież biskup musi się pytać Owsiaka o zgodę co może w swoim kościele zrobić i kiedy i na co zbierać - to jest żenujące

  • 21 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Letnie Brzmienia: Fisz Emade Tworzywo
Letnie Brzmienia: Fisz Emade Tworzywo
muzyka alternatywna
lip 30
piątek, g. 20:00 - 22:00
Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych
Letnie Brzmienia: Paweł Domagała
Letnie Brzmienia: Paweł Domagała
pop
lip 30
piątek, g. 18:00
Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych
Letnie Brzmienia: Baranovski
Letnie Brzmienia: Baranovski
pop
lip 31
sobota, g. 20:00 - 22:00
Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Stand-uper pochodzący z Gdańska to: