Wiadomości

stat

Planuj tydzień: gry planszowe, maraton i dużo koncertów

Festiwal Gramy w Gdynia Arenie to wydarzenie dla młodszych oraz starszych fanów planszówek.
Festiwal Gramy w Gdynia Arenie to wydarzenie dla młodszych oraz starszych fanów planszówek. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Nadchodzący tydzień zapowiada się intensywnie. Nie zabraknie w nim zarówno wydarzeń sportowych, jak i ciekawych koncertów, a w "pechowy" piątek trzynastego najlepiej wybrać się na jedną z wielu tanecznych imprez.
Z imprez najciekawiej zapowiada się:

tribute to Justin Timberlake

13%

koncert L.U.C

2%

Lady Pank Symfonicznie

6%

koncert Lao Che

5%

Pociągiem z parowozem wokół Gdyni

18%

festiwal gier planszowych

32%

mecz Lechia - Arka

24%

KoncertyW piątkowy wieczór w Starym Maneżu pobawimy się do przebojów Justina Timberlake'a wykonanych przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Teatr BOTO zaprasza na występ Fickle Vibe, w Blues Clubie wystąpi Siena Root, a w Protokulturze Weedpecker i Popsysze. Salę Koncertową Portu Gdynia odwiedzi Teresa Werner - dzień później zagra w Gdańsku (Scena Teatralna NOT).

Na deskach Teatru Szekspirowskiego wystąpi Christian Loffler, w Parlamencie zagra Kat & Roman Kostrzewski, a w B90 L.U.C. Klub Sfinks700 zaprasza na koncert zespołu Pogodno, podczas którego zespół wykona premierowy materiał z nowej płyty pt. "Sokiści chcą miłości". W Atlanticu wystąpi Lao Che, w Klubie Żak usłyszymy Kapital & Richard Pinhas i Lonker See, a w Blues Clubie koncert Tribute to Jimi Hendrix. Tego wieczoru w Scenie Muzycznej GAK wystąpi Krystyna Durys, w sopockim klubie Scena Marcin Kali Gutkowski, a w Wydziale Remontowym usłyszymy piosenki Led Zeppelin.

Teatr na Plaży zaprasza na niedzielny koncert włoskiego zespołu Father Murphy, tymczasem w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi Ania Broda. W pierwszy dzień tygodnia w Blues Clubie odbędzie się koncert Jorgos Skolias & Ajagore, dzień później w Protokulturze wystąpią Big ‡ Brave, Mary & The Highwalkers, Aleph, a w Teatrze BOTO Kamil Piotrowicz Sextet. Muzycznie zapowiada się też czwartek, tego dnia Blues Club świętuje swoje 16. urodziny, podczas których wystąpi John Clifton, BOTO Wild Jam uświetni występ Ilony Damięckiej, a w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się koncert "Addio Pomidory!" z piosenkami Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. W Gdynia Arenie zespół Lady Pank zagra symfonicznie. Czwartek to też początek Gdańsk Lotos Siesta Festival, podczas którego jako pierwsza wystąpi Sara Tavares.

Imprezy kluboweKlub Atlantic zaprasza na piątkowe AntyDisco z muzyką na żywo, w Sfinks700 pobawimy się na VSK LIVE, a w Metrze sprawdzimy swoje umiejętności wokalne podczas KaraROCKe - 13-go w piątek śpiewać każdy może. Unique Club zaprasza na Positive Energy - City Fit / Dj Kfadrat, w Drugim Domu pobawimy się podczas Mordor On Tour, a Autsajder zaprasza na FotoBudka Party. W Ygreku pobawimy się w rytmie gorących latynoskich rytmów podczas Ritmos Caliantes.

Na specjalne imprezy z okazji pechowego "piątku trzynastego" zapraszają Rock Out Pub, Cafe Absinthe i Wtedy. W sobotę Sfinks700 zaprasza na Breaky Night with Mefjus, w Metrze pobawimy się do przebojów Depeche Mode i The Cure, a Bunkrze zagrają Banan On Sax, WhiteBoy i Crusader. Klub Ucho zachęca do wzięcia udziału w Indie Night Party, w Protokulturze pobawimy się na Techno. Drumaddition, a Autsajder organizuje Ladies Night. Tego wieczoru sopocki HAH odwiedzi Iwona Węgrowska. W niedzielę rano po zakończeniu oficjalnej części imprezy z Mefjusem w Sfinks700, Drugim Dom proponuje drum&bassowe afterparty.

Tribute to Justin Timberlake to projekt, który przeniósł się z Akademii Muzycznej do Starego Maneżu.
Tribute to Justin Timberlake to projekt, który przeniósł się z Akademii Muzycznej do Starego Maneżu. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaW ten weekend już po raz szesnasty odbędzie się Festiwal Gier Planszowych "Gramy". Tym razem miłośnicy planszówek spotkają się w Gdynia Arenie. Muzeum Miasta Gdyni zachęca do udziału w grze miejskiej Rozkoduj Gdynię. Wokół Gdyni będziemy mogli przejechać się też pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Na gdyńskiej plaży zobaczymy też kolorowe latawce.

W weekend odbędzie się też 8. edycja Sopockich Targów Seniora w Hali 100-lecia Sopotu. W niedzielę schronisko "Promyk" zaprasza na IV edycję akcji "Koty na wypadzie", podczas której schroniskowe koty pokażą się na deptaku w Brzeźnie, w okolicach molo. W środę w Amberexpo odbędą się kolejne Metropolitalne Targi Pracy Pomorza.

W Wielkiej Zbrojowni będziemy mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych Sztuka Mody - Szkoła Wiosenna, natomiast "Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury organizuje warsztaty linorytu pt.: "Zwierzęta Morza Bałtyckiego". Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie "Co widzisz? Patrzenie na archiwalne fotografie Gdyni" oraz na darmowe lekcje Języka Migowego. W Sztuce Wyboru będziemy mogli posłuchać wykładu "(Nie)towarzyscy Polacy? Zawieranie znajomości w Social Mediach" oraz wziąć udział w I edycji Nordic Talking 2018, wydarzenia dedykowanego miłośnikom kultur krajów nordyckich.

Smakoszy powinien ucieszyć fakt, że w najbliższą środę rusza kolejny Restaurant Week, a w sobotę rozpoczyna się III Festiwal Kawy "Czas na kawę".

Materiał archiwalny

Teatr, kabaret i muzyka poważnaWarto sprawdzić repertuar trójmiejskich teatrów na nadchodzący tydzień, wśród granych spektakli znalazły się m.in. "Hotel Palace" w Teatrze Na Plaży, "Klimakterium 2... czyli menopauzy szał" w Filharmonii Bałtyckiej i "Serca na odwyku" w Scenie Teatralnej NOT. Ciekawe propozycje znajdą się też wśród spektakli dla dzieci. Cirque du Soleil powraca do Trójmiasta z przedstawieniem OVO. Będziemy mogli zobaczyć je w Ergo Arenie.

W gdyńskim Atlanticu wystąpi Kabaret Hrabi, w Filharmonii Bałtyckiej Kabaret Skeczów Męczących świętować będzie swoje 15-lecie. Miłośnicy stand-upu będą mogli odwiedzić Gdyńską scenę Olki Szczęśniak lub Stand-up: Młodzi Śmieszni w Bunkrze. Teatr Miniatura zaprasza na weekend, podczas którego będzie można obejrzeć przeróżne oblicza teatru improwizacji w wykonaniu najlepszych grup w kraju "Gdański Festiwal Impro Podaj Wiosło".

Miasto Gdynia i Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis organizują koncert In Memoriam w kościele Najświętszej Marii Panny. Filharmonia Bałtycka zaprasza na Koncert Symfoniczny Dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku pt. "Świadectwo talentu". W kościele Gwiazda Morza odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Wielkanocnej Pieśni Chóralnej. Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert Adama Suski.

Materiał archiwalny

W cyklu Niedziela Melomana w niedzielę czeka na nas Suita kaszubska, wariacje nt. Chopina Konstantego Wileńskiego. W Filharmonii Bałtyckiej zabrzmi "Maestria talentu", a w kościele św. Jerzego odbędzie się Koncert Pamięci ks. Jana Kaczkowskiego. Filharmonia Bałtycka proponuje też koncert symfoniczny odbywający się w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka rosyjska na Bałtyku". Akademia Muzyczna w Gdańsku zaprasza na "Koncert finałowy w ramach Kursu mistrzowskiego dla dyrygentów chóralnych z Danielem Reussem". W Akademii Muzycznej usłyszymy też koncerty: studentów klasy klarnetu, studentów klasy fletu, "Dziecko z sercem na wyrost", operę "Dydona i Eneasz" Henrego Purcella oraz Koncert Kameralny.

SportW niedzielę ulicami Gdańska przebiegnie 4. Gdańsk Maraton. Miłośników kolarstwa czeka Cyklo Żuchliński MTB 2018 oraz Garmin MTB Series; Kolbudy 2018. W weekend odbędą się też dwie imprezy na orientację: Rodzinne Gry Parkowe na Orientację oraz Rajd na Orientację pt. Kompas Wikingów. Na taflach lodowych Hali Olivia odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego Turnieju Olivia Cup. W nadchodzącym tygodniu zostaną rozegrane też mecze: TREFL Sopot - Anwil Włocławek (koszykówka), ARKA Gdynia - LECHIA Gdańsk (piłka nożna), TREFL Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz (siatkówka mężczyzn), ARKA Gdynia - Korona Kielce (piłka nożna), BAŁTYK Gdynia - Górnik Konin (piłka nożna), LECHIA Gdańsk - KS Budowlani Łódź (rugby), GTPR Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin (piłka ręczna), AZS Uniwersytet Gdański - MOKS Słoneczny Stok Białystok (futsal).

Lechia Gdańsk ponownie zmierzy się z Arką Gdynia.
Lechia Gdańsk ponownie zmierzy się z Arką Gdynia. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

KinoInstytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkanie z cyklu ArtBiografie: Gerhard Richter oraz pokaz filmu Corinny Belz "Paintings". W Multikinach zobaczymy Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni, a także transmisję opery "Luiza Miller" oraz Wystawę na Ekranie: Ferrari 312B. Cinema 3d organizuje maraton grozy "Straszny piątek", a w sieci Helios zobaczymy Noc Reklamożerców. Kino Żak zaprasza na Tydzień Kina Hiszpańskiego.

W trójmiejskich Dyskusyjnych Klubach Filmowych zobaczymy filmy: "Wstyd" i "Na wylot". W cyklu Kino Konesera wyświetlone zostaną "Dunkierka" i "Happy End", Kino Kobiet proponuje seans "Daddy Cool" a Kino na obcasach "Raz się żyje". Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku zaprasza na pokaz filmu Człowiek" w ramach cyklu Etnomatograf. W cyklu Kina Rosyjskiego zobaczymy "Tabor wędruje do nieba" i "Czas pionierów". W Bibliotece pod Żółwiem zobaczymy film "Po tamtej stronie". Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu "Opera paryska" i spotkanie z Jerzym Snakowskim oraz pokaz specjalny filmu "Nigdy cię tu nie było". KinoPort w ramach kolejnej odsłony cyklu "Młode kino" zaprasza na pokaz filmów krótkometrażowych Piotra Domalewskiego. W kinie Helios Metropolia odbędzie się pokaz specjalny filmu "Basia" i spotkanie z jego twórcami.

Informacje na temat repertuaru trójmiejskich kin znajdziesz w serwisie Kino.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17

sierpnia

(re)Konstrukcje - mappingow... Gdańsk, Hewelianum

18

sierpnia

Gdańsk Tribute Festival 2018 Gdańsk, Protokultura

30

sierpnia

Makar & Children of the Corn Gdynia, Blues Club

Kultura

Zmarł Brunon Zwarra
Zmarł Brunon Zwarra
Muzyka Mozarta w parku Oliwskim. Nadchodzi festiwal Mozartiana
Muzyka Mozarta w parku Oliwskim

Kulinaria

Wielka wegańska uczta. W niedzielę Veganmania
Wielka wegańska uczta w niedzielę
Jemy na mieście: Meat Shack BBQ - ciekawy mięsny projekt
Jemy na mieście: Meat Shack BBQ

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: samoloty, Mozart i zombie
Planuj tydzień: samoloty, Mozart i zombie

    Najczęściej czytane